TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

OnePlus 8 пристигнува во април

Точка - 30.03.2020

Деновиве на Твитер се појавија нови рендери на кои е прикажан новиот OnePlus 8 кој ќе пристигне во неколку бои. Новите бои се Interstelar Glow (комбинација на розова и црвена), Glacial зелена и Onyx црна боја.

LG става крај на G серијата, што понатаму?

Телефони.мк - 30.03.2020

LG Mobile планира целосна промена на стратегијата во премиум класата која опфаќа ставање крај на долгодишната серија на G смартфони, па најверојатно последен во оваа низа ќе биде LG G9. Планот на LG е во премиум класата да понуди смартфони кои се ...

Дополнете го вашиот карактер со новиот HUAWEI P40 lite

Црнобело - 30.03.2020

Заедно со премиерата на предводниците на P40 серијата, Huawei го најави и претставникот во особено популарниот high-end сегмент од средната класа - P40 lite. Huawei P40 lite комбинира атрактивен дизајн, иновативна четирикратна камера, батерија со ...

OnePlus најавува активирање на Always On дисплеј

Телефони.мк - 30.03.2020

OnePlus најавува дека наскоро ќе ја активира опцијата за постојана активност на екранот со приказ на неопходни информации. Always On дисплејот го популаризираше Samsung со Galaxy смартфоните.

OnePlus ветува always-on дисплеј функција со идното ажурирање

USB - 29.03.2020

Кога OnePlus 6 беше објавен во 2018. година, телефонот им беше испорачан на тестерите со софтвер од претпроизводство, кој ја имаше always-on функцијата на екранот. Функцијата потоа е отстранета кога уредот почна да се испорачува на пазарот, бидејќи ...

Honor 30 ќе има одлична камера со пониска цена

Телефони.мк - 29.03.2020

Honor ќе го следи чекорот на „поголемиот“ брат Huawei кој неодамна ги лансираше новите премиум смартфон од новата серија Huawei P40. Honor како суб-бренд планира нов модел кој ќе има елементи од камерата токму од помоќните Huawei P40.

Почнува продажбата на Хуавеј П40 про и на македонскиот пазар

МКД - 29.03.2020

Предводникот на серијата П40 (Huawei P40 Pro), објавен пред два дена на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците во Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service.

Huawei инвестира 200 милиони долари во создавање сопствен компјутерски екосистем

USB - 29.03.2020

Huawei ќе инвестира 200 милиони американски долари како поддршка на независните развивачи на хардвер и софтвер за користење на компјутерски решенија на компанијата Huawei. Во петокот, кинескиот гигант Huawei издаде соопштение според кое оваа година ...

Huawei вложува 200 милиони за креирање сопствени компјутерски решенија

Телефони.мк - 29.03.2020

Huawei вложува вртоглави 200 милиони долари, како дел од 5 годишниот голем проект за долгорочно вложување на 1,5 милијарди долари. Целта на кинескиот бренд е поддршка на независните девелопери на хардвер и софтвер за компјутерски решенија.

Дополнете го вашиот карактер со новиот Huawei P40 lite

USB - 30.03.2020

Huawei P40 lite ќе биде достапен на македонскиот пазар од 6 април, во три бои – класичен Midnight Black, нежен Sakura Pink и исклучителен Crush Green Заедно со премиерата на предводниците на P40 серијата, Huawei го најави и претставникот во особено ...

Дополнете го вашиот карактер со новиот HUAWEI P40 lite

Фактор - 30.03.2020

Заедно со премиерата на предводниците на P40 серијата, Huawei го најави ипретставникот во особено популарниот high-end сегмент од средната класа - P40 lite. Huawei P40 lite комбинира атрактивен дизајн, иновативна четирикратна камера, батерија со ...

Дополнете го вашиот карактер со новиот HUAWEI P40 lite

Опсервер - 30.03.2020

Заедно со премиерата на предводниците на P40 серијата, Huawei го најави и претставникот во особено популарниот high-end сегмент од средната класа – P40 lite. Huawei P40 lite комбинира атрактивен дизајн, иновативна четирикратна камера, батерија со ...

Дополнете го вашиот карактер со новиот HUAWEI P40 lite

Smartportal - 30.03.2020

P40 lite ќе биде достапен во Сетек и Нептун, a кон крајот на април и во Македонски Телеком, по препорачана цена од 17.999.00 денари Заедно со премиерата на предводниците на P40 серијата, Huawei го најави и претставникот во особено популарниот ...

Дополнете го вашиот карактер со новиот HUAWEI P40 lite

Stylist - 30.03.2020

Заедно со премиерата на предводниците на P40 серијата, Huawei го најави ипретставникот во особено популарниот high-end сегмент од средната класа – P40 lite. Huawei P40 lite комбинира атрактивен дизајн, иновативна четирикратна камера, батерија со ...

Кога доаѓа Huawei P40 Lite на македонскиот пазар?

Телефони.мк - 30.03.2020

Заедно со премиерата на предводниците на P40 серијата, Huawei го најави ипретставникот во особено популарниот high-end сегмент од средната класа - P40 lite. Huawei P40 lite комбинира атрактивен дизајн, иновативна четирикратна камера, батерија со ...