TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Јуве одговори на провокацијата од Барса: Сте гледале во погрешен речник

Спортклуб - 29.10.2020

Непосредно по натпреварот меѓу Јувентус и Барселона, шпанскиот вицешампион упати провокација до својот ривал преку својот Твитер профил. Ги пецна „бјанконерите“ дека најдобриот игра во нивниот тим и дека имале можност да го видат на нивниот стадион ...

Пораката на Пјаниќ ќе ги воодушеви навивачите на Јувентус

Sport M - 29.10.2020

Во 2. коло од Лигата на шампионите, Барселона го победи Јувентус во Торино. Барселона славеше со резултат 2:0, а за шпанскиот клуб од првата минута играше и босанскиот репрезентативец Миралем Пјаниќ.

Реакции после ЛШ: Куман презадоволен од Барселона, Солскјер им честиташе на Рашфорд и Фред

OhridNews - 29.10.2020

Екипата на Барселона ги освои трите бодови во дербито на колото, победувајќи го Јувентус со 2-0 во Торино. Каталонците триумф на „Алијанц“ стадионот славеа со головите на Осман Дембеле во првиот дел и Лионел Меси во второто полувреме.

Пирло: Јувентус мора да работи да го достигне нивото на Барселона

Gol.mk - 29.10.2020

Барселона го надигра Јувентус и го зададе првиот удар во групната фаза од Лигата на шампионите, откако во Торино победи со 0-2 (0-1). Предводникот на „старата дама“, Андреа Пирло призна дека замислите кои ги имал пред натпреварот не се исполниле, ...

ФОТО: Барселона го „пецна“ Јуве, поразениот одговори со провокација

Дриблинг - 29.10.2020

Во Барселона конечно најдоа причина за радост во новата сезона откако го совладаа Јувентус во Торино во натпревар од Лигата на шампионите, па си земаа за право да го испровоцираат калчолигашот .

Барселона го испровоцира Јуве на твитер, но веднаш доби одговор (ФОТО)

24Фудбал - 29.10.2020

Барселона со 2-0 победи на гостувањето кај Јувентус, а освен на теренот двата европски гиганти имаа дуел и на твитер. Синоќа светот не виде дуел меѓу Меси и Роналдо поради тоа што Португалецот е се уште позитивен на ковид-19 и не можеше да настапи.

Од Барселона на социјалните мрежи упатија провокативна порака до Јувентус и Кристијано Роналдо, Јуве веднаш возврати ...

Дерби - 29.10.2020

Барселона славеше сигурна победа од 2:0 на гостувањето во Торино во дерби пресметката против Јувентус. Стрелец на вториот погодок со кој се постави и конечниот резултат беше Лионел Меси, а од Барселона не пропуштија прилика да го „пецнат“ својот ...

ФОТО: Барса ниско удира, стигна експресен одговор од „Старата дама“!

Слободен Печат - 29.10.2020

Барселона триумфално го напушти Торино, го победи Јувентус со 2:0, а секако нејзините навивачи можат да се радуваат на социјалните мрежи поради тоа. Но, и самиот клуб го направи истото, односно администраторите на официјалниот профил на Твитер, кои ...

Ова ќе го заболи Роналдо: Барселона го провоцираше по мечот, а одговори и Јувентус! 📷

СуперСпорт - 29.10.2020

Барселона триумфираше против Јувентус во Торино со 2-0 во рамки на второто коло од Лигата на шампиони (ЛШ). Каталонците без многу мака го совладаа италијанскиот шампион, во чии редови го немаше Кристијано Роналдо.

Барса со провокација до Јуве и Роналдо: Имавте шанса да го видите најдобриот

Спортклуб - 29.10.2020

Барселона синоќа славеше во Торино против Јувентус со 2:0. Каталонците без многу проблеми и маки го совладаа целосно индиспонираниот Јувентус во чии редови синоќа не беше Кристијано Роналдо.

Пирло: Капело е во право, погрешивме со Киеза

Екипа - 29.10.2020

Јувентус продолжува со лошите партии во новата сезона, доживувајќи пораз и од Барселона во Лигата на шампионите. И Андреа Пирло признава дека нештата не се движат согласно посакувањата за Јувентус.

ФОТО: Барселона победи во Торино, но „војната“ со Јувентус продолжи на социјалните мрежи

Sport M - 29.10.2020

Барселона со 2:0 славеше во Торино во третото коло од ЛШ против Јувентус. Се чини дека премногу лесно Каталонците победија, но очигледно беше отсуството на најдобрите во италијанскиот тим како што се Кристијано Роналдо, Џорџо Кјелини и Матијас де ...

Јуве и Барса „играа“ дерби и на социјалните мрежи

TopSport - 29.10.2020

Јувентус и Барселона синоќа го одиграа дербито во второто коло, во Лигата на шампионите. Барселона победи со 2:0, со головите на Дембеле и Меси од пенал. Во текот на дербито свој „натпревар“ имаа и администраторите на Твитер профилите, на двата тима.

ВИДЕО: Неверојатното промашување на Лионел Меси против Јувентус

Дриблинг - 29.10.2020

Лионел Меси и Барселона денеска имаат слободен ден по напорниот натпревар во Торино каде што го совладаа Јувентус со 2:0. Меси постигна гол од пенал во судиското продолжение, но ова е моментот кој остави поголем впечаток.

Барса ги ‘пецна’ Јувентус и Роналдо на Твитер, а Старата дама веднаш одговори

Спортски - 29.10.2020

Барселона го победи Јувентус во Торино со 0:2. Каталонците без многу проблеми го совлада Јувентус во чии редови не беше Кристијано Роналдо. Со тоа синоќа не гледавме нов дуело помеѓу него и Меси, кој од друга страна запиша асистенција и погодок.

Податок кој најдобро покажува колку Јувентус синоќа беше очаен против Барса

Спортклуб - 29.10.2020

Јувентус синоќа забележа пораз на свој терен во Торино од Барселона со 0:2 во рамките на второто коло од Лигата на шампионите. Барселона се чини дека полесно од очекувањата успеа да дојде до победа во Торино и нови три бода во ЛШ.

Мората постигна три гола против Барселона, сите беа поништени

Опсервер - 29.10.2020

Торино, 29 октомври 2020 () – Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората на натпреварот од 2. коло во Лигата на шампионите вчеравечер против Барселона забележа необично достигнување. Шпанецот постигна хет-трик, но сите три гола му беа поништени со ВАР ...

Пирло: Се надевам дека Роналдо ќе се врати брзо, немам опции

Спортски - 29.10.2020

Андреа Пирло призна дека неговите планови во натпреварот против Барселона не успеале. Барселона вчера го победи Јувентус на гости со 0:2 во рамките од групната фаза од Лигата на шампионите.

Овој податок покажува колку Јувентус беше лош против Барселона

Спортски - 29.10.2020

Jувентус вчера беше поразен на свој терен од Барселона со 0:2 во рамките од натпревар во 2. коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Барселона полесно од очекуваното дојде до победа во Торино.

Пирло: Сè уште не сме на нивото на Барса

Акцент - 29.10.2020

Јувентус не можеше успешно да и се спротивстави на Барселона и загуби со 0: 2 на својот стадион во Торино, а главниот тренер на „бјанконерите“ Андреа Пирло како главна причина за поразот го посочи недостатокот на искуство.

ВИДЕО: Јувентус е мало маче со Пирло и без Роналдо

Вечер Прес - 29.10.2020

Фудбалерите на каталонскиот гигант Барселона експресно се рехабилитираа од болниот пораз во „Ел Класико“ и на најдобар можен начин покажаа дека следуваат далеку поубави денови на „Ноу Камп“.

Факт кој покажува колку Јувентус беше немоќен против Барселона

Спортманија - 29.10.2020

Старата дама загуби во Торино од каталонскиот гигант Без Кристијано Роналдо и со „крпена“ одбрана, Јувентус едноставно не можеше да парира на Барселона во мечот од Лигата на шампиони. Дембеле и Меси погодија за победа на каталонскиот гигант, а ...

Бонучи испрати јасна порака по поразот од Барселона: Ова е под нивото на Јувентус, мораме да…

Дерби - 28.10.2020

Екипата на Јувентус не блеска во оваа сезона, а најновото разочарување дојде вечерва во дуелот со Барселона каде „бјанконерите“ прикажаа многу малку и сосема заслужено беа поразени и покрај тоа што преку Алваро Мората дадоа три гола, но истите ...

ВИДЕО: ВАР му поништи три гола на Мората, Барселона слави кај Јувентус

Gol.mk - 28.10.2020

Фудбалерите на Барселона го добија дербито на колото и со три бода заминаа од Торино , каде со 0-2 (0-1) го победи Јувентус . Средбата на „Алианц Стадион“ понуди атрактивен фудбал, по еден гол во двете полувремиња, но и три поништени погодоци на ...

Старата дама рано се замори – Барселона победи, Мората има хет-трик поништени голови (Видео)

Спортманија - 28.10.2020

Каталонците со два гола го решија дербито во ЛШ во меч што имаше несекојдневен тек и дури три поништени погодоци на ист играч Барселона со два гола во Торино ги разреши дилемите за победникот во дербито на Лигата на шампионите против Јувентус, екипа ...

ЛШ: Барса преку Јуве, три поништени гола на Мората, Јунајтед се „распука“!

TopSport - 28.10.2020

Барселона стигна до 2:0 победа во дербито на второто коло од Лигата на шампионите, триумфирајќи на гости кај Јувентус, кои беа без Кристијано Роналдо, а во исто време Алваро Мората немаше среќа со офсајд ситуациите.

ВАР му поништуваше голови на Јуве, Барса славеше, а Јунајтед го сомле Лајпциг (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.10.2020

Шпанска Барселона и англиски Манчестер јунајтед ги запишаа вторите победи во новата сезона во Лигата на шампионите, после вечерашните пресметки за да имаат сигурен чекор кон осминафиналето, откако каталонската гордост славеше во дербито со Јувентус ...

Данило: Не сме агресивни; Бонучи: Премногу грешевме

SportMedia - 28.10.2020

Јувентус изгуби од Барселона со 0:2 на домашен терен во 2.коло од групната фаза на Лигата на шампионите. „Старата дама“ ретко губи дома, но вечерва беше лоша и покрај тоа што Мората постигна три гола кои му ги поништија поради офсајд.

Барселона славеше во Торино, на Мората му поништија три гола (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.10.2020

Во дербито на второто коло до Лигата на шампионите, Барселона со 2:0 славеше на гостувањето кај Јувентус во Торино. Барселона до втората победа во елитното натпреварување дојде уште во првото полувреме со евроголот на Осман Дембеле во 14.

Барселона го победи Јувентус во Торино, ВАР му поништи три гола на Мората (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.10.2020

Барселона со 2-0 победи на гостувањето кај Јувентус, Мората три пати ја тресеше мрежата на Каталонците но ВАР му ги поништи сите погодоци, Манчестер јунајтед во финишот го наполни Лајпциг, славеше со убедливи 5-0.

Дембеле и Меси го решија дербито во Торино, Јунајтед го прегази Лајпциг 🎥

Спортски - 28.10.2020

Вечерва се одиграа нови натпревари од второто коло во Лигата на шампионите, а дербито се играше во Торино помеѓу Јувенутус и Барселона. Барселона од самиот старт тргна офанзивно и создаде неколку сериозни прилики пред голот на Јувентус уште во ...

Барселона славеше во дербито во Торино, Јунајтед ги прегази „биковите“ од Лајпциг (ВИДЕО)

Дерби - 28.10.2020

Шпанскиот вицешампион Барселона славеше над Јувентус со 2-0 во дербито на вечерашните средби од втората рунда во Лигата на шампионите. Каталонците не дозволија „бјанконерите“ да упатат ниту еден директен шут кон голманот Нето и сосема заслужено со ...

ЛШ: Барса со песна од Торино, Јунајтед пресилен за Лајпциг

Екипа - 28.10.2020

Барселона го совлада Јувентус на гости во Торино со 0-2 и стигна до вториот триумф во групата Г од Лигата на шампионите. Осман Дембеле го отвори резултатот, а Лионел Меси од пенал во судиското продолжение го потврди триумфот на каталонскиот тим.

Мората се изнадава голови од офсајд (Видео)

Спортманија - 28.10.2020

Вечерва два гола оправдано му поништи судијата Макели, а откако се врати во Јувентус Шпанецот е 3:3 со офсајдот Алваро Мората немаше среќа во првото полувреме вечерва против Барселона и иако постигна два гола ниту еден не важи поради офсајд.

ВИДЕО: Барселона се „прошета“ во Торино, Јунајтед со „петарда“ го испрати Лајпциг

Sport M - 28.10.2020

Барселона се чини дека премногу лесно, или рутински стигна до победа од 2:0 на гостувањето кај Јувентус во Торино. Видно беше отсуството на Роналдо, но и на дефанзивците Кјелини и Де Лихт.

Дембеле со гол најави серијал без крај за Барселона (Видео)

Спортманија - 28.10.2020

Каталонците водат со 1:0 по првото полувреме против Јувентус и пак се топ-фаворити за првото место во група од ЛШ, подвиг што го репризираат од сезоната 2007/08, или 21 пат во последните 24 учества Осман Дембеле и донесе предност на Барселона со гол ...

Кога водителка треба да прочита Менхенгладбах

Оff.net - 28.10.2020

Не дека е лесно за човек што првпат во живот го среќава клубот Борусија Менхенгдладбах и треба да го прочита во спортски вести, ама па што ако требаше да прочита за скијачки скокови во ...

ВИДЕО: Мората и даде три голови на Барселона, но не се признаени

Sport M - 28.10.2020

Алваро Мората во 15-та, 30-та и 55-та минута ја тресеше мрежата на Барселона. Сепак сите три голови по ВАР интервенцијата беа поништени поради офсајд. Се чини дека сите три одлуки на судиите беа исправни.

ВАР лудило во Торино – на Мората му поништија три гола

SportMedia - 28.10.2020

Какви моменти на Алијанц стадионот во Торино. Барселона води, но Јувентус е фрустриран затоа што му поништија три гола. Всушност актерот на сите три погодоци е Алваро Мората. Шпанецот три пати погодуваше, но судијата Дани Макели ги поништуваше ...

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Барса води во Торино, на Јуве му поништија два гола (видео)

SportMedia - 28.10.2020

Во дербито на вечерта во Лигата на шампионите Барселона со прекрасниот гол на Дембеле во 14 минута води со 1:0 против Јувентус во Торино по првите 45 минута. Интересно на овој меч е тоа што Алваро Мората постигна два гола, меѓутоа беа поништени по ...

ВИДЕО: Барселона го победи Јувентус, ВАР му поништи три гола на Мората

Дриблинг - 28.10.2020

Јувентус немаше спортска среќа во пресметката со Јувентус во 2 коло од новата сезона во Лигата на шампионите. Каталонците победија со 2:0 со головите на Дембеле во 14 минута и на Меси во 91 минута од пенал.

Голем триумф на Барса во Торино, Јунајтед страшен

Оff.net - 28.10.2020

На дербито на вечерта на Алваро Мората му поништија дури 3 гола поради офсајд. Барселона одигра колку што ѝ требаше за важен триумф, а Манчестер Јунајтед демонстрираше сила против германски Лајпциг и го потопи со 5 комада (Рашфорд влезе и даде ...

МАЛЕР: На Мората вечерва му поништија – три гола! 📸

Спортски - 28.10.2020

Алваро Мората вечерва баш нема среќа! На шпанскиот напаѓач верчва против Каталонците верувале или му беа поништени три гола. Сите три гола на Мората беа поништени поради офсајд позиции. Два му беа поништени во првото полувреме и еден на почетокот на ...

(ВИДЕО) Јуве даде два гола, ама Барса води!

Спортклуб - 28.10.2020

Без неколку важни фудбалери во составот, Јувентус вечерва ја пречека Барселона во дербито на второто коло од Лигата на шампионите. Не игра Роналдо, но и Кјелини, а Бонучи стегна заби и излезе на теренот да му помогне на својот тим.

Барса го доби дербито против Јуве, Јунајтед му даде 5 на Лајпциг

Локално - 28.10.2020

Барселона победи со 2-0 на гостувањето кај Јувентус во големото дерби од групата „Г“ од Лигата на шампионите. Осман Дембеле ги доведе гостите во водство во 14. минута, а во 90. Лео Меси беше прецизен од пенал за да го формира конечниот резултат.

Луд погодок на Дембеле за водство на Барса во Торино (видео)

SportMedia - 28.10.2020

Барселона води против Јувентус во Торино со 1:0 со голот на Усман Дембеле. Французинот реализираше на прекрасен начин. Од шеснаесетина метри со супер шут го совлада голманот на Јувентус кој само со поглед го проследи летот на топката.

ВИДЕО: Барса води против Јувентус, два гола поништени на Мората од ВАР

Дриблинг - 28.10.2020

Барселона има 1:0 по воведните 45 минути во Торино против Јувентус во дербито на 2 коло во Лигата на шампионите. Единствениот гол го постигна Дембеле во 14 минута, асистираше Меси. Во продолжение, Јувентус два пати ја затресе мрежата на гостите ...

Дембеле со многу среќа ги „стресе“ Јувентус, ВАР против „бјанконерите“

TopSport - 28.10.2020

Барселона стигна до рано водство во вечерашното дерби во Лигата на шампионите на гости кај Јувентус, откако Усман Дембеле со многу среќа уште во 15-тата минута го стресе голот на Војчех Шчесни.

ВИДЕО: Барса заслужено води, Дембеле среќно го матира Шчесни

Gol.mk - 28.10.2020

Екипата на Барселона преку Осман Дембеле стигна до предност во дербито на колото во Лигата на шампионите против Јувентус (0-1). Францускиот крилен напаѓач упати одличен удар, ама имаше и доста среќа па топката се одби од Киеза пред да заврши зад ...

Еврогол на Дембеле за водство на Барса, па поништен гол за Јуве (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.10.2020

Дербито во второто коко во Лигата на шампионите помеѓу Јувентус и Барселона тргна фантастично, иако мечот не дојде ни до половина од првиот дел, откако Осман Дембеле со бомба и вистински еврогол ѝ донесе водство на Барса, а потоа „старата дама“ ...