TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ентони Дејвис нов член на ЛА Лејкерс

Канал5 - 16.06.2019

Одличниот центар го исполни сонот од детсвото. Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, извонредниот центар Ентони Дејвис од следната сезона ќе настапува за тимот на ЛА Лејкерс. Само два дена по крајот на сезоната и триумфот на Торнто во големото ...

ЛАВАР БОЛ: Најлош потег во историјата на Лејкерс! ШЕК: Втор најлош!

Basketball - 16.06.2019

Трејдот меѓу тимот од Лос Анџелес и Њу Орлеанс Пеликанс во кој се вклучени четворица кошаркари е топ-тема во НБА лигата и веројатно ќе биде така во следниот период. Еден од тројцата кошаркари од кои се откажаа Лејкерс е Лонѕо Бол, вториот пик на ...

ЛА Лејкерс конечно го договори Ентони Дејвис, Леброн порача: Ова е само почеток!

МКД - 16.06.2019

Медиумите од САД пренесуваат дека ЛА Лејкерс и Њу Орлеанс конечно договориле трампа во која Ентони Дејвис ќе му се придружи на Леброн Џејмс во „Градот на ангелите". „Веѓата“ уште во јануари кажа дека сака да замине од Њу Орлеанс, ЛА Лејкерс пројави ...

Нема посреќен од Леброн: Ова е само почеток!

Basketball - 16.06.2019

Веројатно ни Ентони Дејвис не е толку задоволен од неговиот трејд во Лос Анџелес Лејкерс како суперѕвездата на оваа франшиза и НБА воопшто. Досегашниот играч на Њу Орлеанс Пеликанс заминува во Калифорнија за тројца кошаркар и три пика во првата ...

Џејмс е пресреќен по пристигнувањето на Дејвис: Ова е само почеток! (ФОТО)

СуперСпорт - 16.06.2019

Ентони Дејвис од следната сезона ќе настапува во Лос Анџелес лејкерс, а тоа беше потврдено синоќа. Лејкерс го трејдуваа Дејвис во голема размена, па Пеликанс ги добија Лонцо Бол, Брендон Ингран, Џош Харат и дури три пика на првата рунда со четвртиот ...

Лејкерси први фаворити за титулата наредната сезона, следуваат Милвоки и ЛА Клиперс

Gol.mk - 16.06.2019

Само што заврши НБА финалето, во кое победата ја однесе екипата на Торонто Репторс, обложувалниците во Лас Вегас направија листа на најголеми фаворити за шампионскиот прстен наредната сезона.

Се гради моќен Лејкерс: Дејвис пристигна во Лос Анџелес, но ќе се ангажира уште една ѕвезда!?

СуперСпорт - 16.06.2019

Леброн Џејмс знае дека не може сам да го однесе Лос Анџелес Лејкерс до шампионската титула, па и плејофот во НБА-лигата, па побара квалитетни засилувања. Синоќа беше објавен трејдот на Ентони Дејвис од Њујорк Пеликанс, но Џејмс го повика и Кајри ...

Ентони Дејвис се договори со Лејкерс

Вечер - 16.06.2019

Корпулентниот кошаркарски центар, Ентони Дејвис, од следната сезона се сели во редовите на Лос Анџелес Лејкерс во замена за тројца играчи кои преминаа во спротивен правец. Станува збор за Лонзо Бол, Брендон Инграм и Џош Харт и дури три пика од ...

Леброн пресреќен по доаѓањето на Дејвис: Ова е само почеток…!

Екипа - 16.06.2019

Најголемата ѕвезда на Њу Орлеанс, Ентони Дејвис од следната сезона се сели во ЛА Лејкерс во замена за тројца кошаркари кои ќе одат во спротивен правец, Лонзо Бол, Брендон Инграм и Џош Харт и дури три пика од првата рунда.

Леброн Џејмс пресреќен за доаѓањето на Дејвис: Ова е само почеток!

Sport 1 - 16.06.2019

Лос Анџелес Лејкерс синоќа го доби Ентони Дејвис од Њу Орлеанс Пеликанс во замена за три играчи и три пика во првата рунда на драфтот, па обој трејд го израдува најдобриот кошаркар Леброн Џејмс.

Леброн пресреќен поради размената: Ова е само почеток

Слободен Печат - 16.06.2019

Ѕвездата на ЛА Лејкерс е пресреќна што во тимот доаѓа најдобриот центар во НБА лигата и најавува светли денови за „езерцата“. Лос Анџелес лејкерс сабајлево ја направи размената на годината , успеа да го доведе Ентони Дејвис од Њу Орлеанс пеликанс во ...

Лејкерси градат моќен тим: Пристигнуваат Ентони Дејвис и уште една ѕвезда!

Спортски - 16.06.2019

Најпознатиот и најценетиот НБА новинар, Адријан Војнаровски објави дека е готова размената помеѓу ЛА Лејкерс и Њу Орлеанс пеликанс во која главна ѕвезда е Ентони Дејвис. Њу Орлеанс од Лејкерс за Дејвис ќе добие тројца одлични играчи, Лонцо Бол, ...

Лејкерс ќе биде моќен в година: По Дејвис во „Стејплс центарот“ стигнува уште едно големо име

Дерби - 16.06.2019

Без сомнеж Ентони Дејвис ќе претставува огромно засилување за Лос Анџелес Лејкерс во пресрет на следната сезона. Њу Орлеанс од Лејкерс за него доби тројца одлични играчи, Лонцо Бол, Брендон Инграм и Џош Харт, како и три пика од првата рунда на ...

Ентони Дејвис заминува во Лејкерси

Опсервер - 16.06.2019

Њу Орлеанс Пеликанс постигнаа договор да ја разменат нивната ѕвезда Ентони Дејвис за тројца играчи на Лос Анџелес Лејкерс и три пика од првите рунди на следните драфтови. Како што јави ЕСПН, од Лејкерси во Њу Орлеанс заминуваат Лонзо Бол, Брендон ...

„БОМБА“ ОД ЛА: Ентони Дејвис пристигна во Лејкерси на местото на тројца играчи!

Gol.mk - 16.06.2019

Желбата на Лос Анџелес Лејкерс да соработува со Ентони Дејвис конечно се исполни. Пред НБА драфтот, Њу Орлеанс Пеликанс конечно ја прифати понуда од ЛА која го вклучува Џош Харт, Лонзо Бол, Брендон Инграм и три пика од прва рунда на драфтот во ...

Пристигна коњаницата на Леброн: Ентони Дејвис трејдуван во Лејкерс, Бол и Инграм во Пеликанс

Кајгана - 16.06.2019

Уживањето кое ни го понуди НБА финалето беше само предвесник за она што ќе се случува во текот на летото. Многу кошаркари ќе бидат предмет на трејд преговори, ќе одбираат нови клубови и ќе бидат наградени со богати договори.

Ентони Дејвис оди кај Леброн во ЛА Лејкерс!

Екипа - 16.06.2019

Њу Орлеанс договори размена на својата најголема ѕвезда, Ентони Дејвис во ЛА Лејкерс, а во замена да добие тројца кошаркари и три пика од првата рунда на драфтот. Дејвис оди кај Леброн Џејмс во Лејкерси, а пат кон Њу Орлеанс ќе има за Лонзо Бол, ...

ТРАНСФЕР „БОМБА“ ВО НБА: „Веѓата“ Дејвис одлета во Лејкерси!!!

SportMedia - 16.06.2019

Ноќеска се случил сериозен трејд во НБА. Ентони Дејвис, попознат како „веѓа“, еден од најдобрите кошаркари во НБА, ги напушти пеликанси и се пресели во Лос Анѓелес Лејкерси. Тоа значи дека во следната сезона лејкерси ќе имаат страшен тандем Леброн – ...

Прва голема бомба во НБА: Леброн конечно доби супер-ѕвезда за соиграч! (Фото)

Дерби - 16.06.2019

Човекот кој секогаш има информации од прва рака кога е во прашање НБА лигата рано наутро испорача една вистинска бомба во јавноста, обелоденувајќи го првиот сензационален трејд во најсилната кошаркарска лига, само неколку дена по завршувањето на ...

Лејкерс прават дрим-тим: Ентони Дејвис доаѓа во ЛА во џиновска размена (ФОТО)

Sport 1 - 16.06.2019

Лос Анџелес Лејкерс, еден од најгламурозните тимови во НБА ќе прави дрим-тим, па Леброн Џејмс добива фантастичен соиграч, откако Ентони Дејвис е трејдуван од Њу Орлеанс Пеликанс во поранешниот шампион во НБА во замена за три играчи и три пикови од ...

На Леброн му се оствари желбата – Лејкерси го донесоа Дејвис!

TopSport - 16.06.2019

„Заканите“ на Леброн Џејмс дека ќе си замине од Лос Анџелес лејкерс ако не се донесат засилувања очигледно вродија со плод, откако славниот тим во јули ќе го донесе Ентони Дејвис од Њу Орлеанс пеликанс во замена за Брендон Инграм, Лонзо Бол, Џош ...

Земјотрес во НБА, Ентони Дејвис оди во Лејкерс

Слободен Печат - 16.06.2019

Најпознатиот и најценетиот НБА новинар, Адријан Војнаровски објави дека е готова размената помеѓу ЛА Лејкерс и Њу Орлеанс пеликанс во која главна ѕвезда е Ентони Дејвис. Новинарот на ЕСПН, Адријан Војнаровски, само два дена по завршувањето на ...

„Езерџиите“ во транс – го добија посакуваниот трансфер, реакција и на Леброн Џејмс

Спортклуб - 16.06.2019

ЛА Лејкерс ја доведоа мегаѕвездата од НБА лигата, Ентони Дејвис, известува угледниот ЕСПН. Досегашниот кошаркар на Пеликанс, во Њу Орлеанс ќе го заменат Лонзо Бол, Брендон Играм и Џош Харт, кои одат во спротивен правец.

Првата бомба во Лејкерс: Ентони Дејвис за тројца играчи и три пика

Basketball - 16.06.2019

Втората најтрофејна франшиза во НБА лигата тргна кон создавање на тим кој идната сезона ќе се бори за титулата. Познатиот американски новинар Адријан Војнаровски објави дека е договорена една од најспектакуларните трампи последните години, а во кои ...

Обложувалниците знаат нешто: Лејкерс први фаворити за титулата

Basketball - 15.06.2019

Неполни 48 часа откако Торонто Репторс напиша историја и стана прва канадска екипа со шампионскиот трофеј во НБА лигата, објавени се квотите за претстојната натпреварувачка кампања која стартува во октомври.

Голем трансфер во НБА: „Веѓата“ се сели во Лос Анџелес, три играчи во Пеликанс

Алфа - 16.06.2019

Њу Орлеанс Пеликанс постигнаа договор да ја разменат нивната ѕвезда Ентони Дејвис за тројца играчи на Лос Анџелес Лејкерс и три пика од првите рунди на следните драфтови. Како што јави ЕСПН, од Лејкерси во Њу Орлеанс заминуваат Лонзо Бол, Брендон ...

Прва голема бомба во НБА: Леброн конечно доби супер-ѕвезда за соиграч!

Точка - 16.06.2019

Човекот кој секогаш има информации од прва рака кога е во прашање НБА лигата рано наутро испорача една вистинска бомба во јавноста, обелоденувајќи го првиот сензационален трејд во најсилната кошаркарска лига, само неколку дена по завршувањето на ...

На Леброн му се оствари желбата – Лејкерси го донесоа Дејвис!

Макфакс - 16.06.2019

„Заканите“ на Леброн Џејмс дека ќе си замине од Лос Анџелес лејкерс ако не се донесат засилувања очигледно вродија со плод, откако славниот тим во јули ќе го донесе Ентони Дејвис од Њу Орлеанс пеликанс во замена за Брендон Инграм, Лонзо Бол, Џош ...

Ентони Дејвис заминува во Лејкерси

24 Вести - 16.06.2019

Њу Орлеанс Пеликанс постигнаа договор да ја разменат нивната ѕвезда Ентони Дејвис за тројца играчи на Лос Анџелес Лејкерс и три пика од првите рунди на следните драфтови. Како што јави ЕСПН, од Лејкерси во Њу Орлеанс заминуваат Лонзо Бол, Брендон ...

Ентони Дејвис заминува во Лејкерси

А1 On - 16.06.2019

Њу Орлеанс Пеликанс постигнаа договор да ја разменат нивната ѕвезда Ентони Дејвис за тројца играчи на Лос Анџелес Лејкерс и три пика од првите рунди на следните драфтови. Како што јави ЕСПН, од Лејкерси во Њу Орлеанс заминуваат Лонзо Бол, Брендон ...

Ентони Дејвис заминува во Лејкерси

Sport M - 16.06.2019

Њу Орлеанс Пеликанс постигнаа договор да ја разменат нивната ѕвезда Ентони Дејвис за тројца играчи на Лос Анџелес Лејкерс и три пика од првите рунди на следните драфтови. Како што јави ЕСПН, од Лејкерси во Њу Орлеанс заминуваат Лонзо Бол, Брендон ...

Ентони Дејвис заминува во Лејкерси

MakPress - 16.06.2019

Њу Орлеанс Пеликанс постигнаа договор да ја разменат нивната ѕвезда Ентони Дејвис за тројца играчи на Лос Анџелес Лејкерс и три пика од првите рунди на следните драфтови. Како што јави ЕСПН, од Лејкерси во Њу Орлеанс заминуваат Лонзо Бол, Брендон ...