TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Туристи при обиколка на Исланд со хеликоптер здогледале 50 мртви китови

Макфакс - 22.07.2019

Трупови на повеќе од 50 китови се појавиле на брегот на Исланд. Непријатната сцена ја забележале туристите кои со хеликоптер летале над Лонгуфјорур. Дејвид Шварчанс, пилот на „Рејкјавик хеликоптер“, рече дека тој и неговите патници изброиле 50 ...

Морничава глетка: Туристи пронашле 50 насукани китови на плажа во Исланд

PressingTV - 22.07.2019

Трупови на повеќе од 50 китови се појавија на брегот на Исланд, на западниот дел од островот. Морничавата слика ја забележале туристи од хеликоптер кој го надлетувал Лонгуфјорур. Давид Шварцханс, пилот на „Рекравик хеликоптер“, изјави дека тој и ...

Тргнале во разгледување на Исланд со хеликоптер, па на плажа забележале 50 мртви китови (ВИДЕО)

Кумановски м. - 22.07.2019

Туристи кои тргнале во хеликоптерско разгледување на западниот дел на Исланд, биле шокирани кога виделе купишта огромни мртви животни насукани во песок, јавува ВВС. Никому не му е јасно како китовите доспеале таму, со оглед дека тој регион е ...

Мртви китови-пилоти во западниот дел на Исланд

Нетпрес - 22.07.2019

Десетици мртви насукани китови биле забележани од страна на набљудувачи, за време на хеликоптерскиот лет над западниот дел на Исланд. Мртвите китови-пилоти биле фотографирани за време на патувањето во четвртокот, на плажа во Лонгуфјорур.