TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Извештајот за истрагата се очекува за 10 до 15 дена, по што ќе го соопштам ставот

Канал5 - 20.09.2021

За околу две недели премиерот Заев ги очекува извештаите од германските форензичари кои во два дена ги завршија истражувањата во изгорената модуларна болница во Тетово. Но поскоро од тоа смета дека ќе бидат готови и наодите од домашните истражни ...

Нема детали од истрагата за инцидентот со електричната табла во модуларната болница во Прилеп

Алфа

Оштетена електричната инсталација и во прилепската модуларна болница

24 Вести

Се истражува кој ја оштети со хебла електричната табла во Модуларната болница во Прилеп

Телма

Обид за саботажа или кражба -со хебла оштетена табла за струја во прилепската модуларна болница

Канал5

Мислеле дека вратата на таблата за струја ја отворил силниот ветер, но сфатиле дека е насилно оштетена

ММС

МЗ: Оштетена таблата за електрична енергија во модуларната во Прилеп, пациентите не биле во опасност

360 степени

Скопско Ехо CivilMedia Вечер Прес

Прилепското обвинителство отвора предмет за оштетената електрична табла до модуларната болница

Слободен Печат - 20.09.2021

Основното обвинителство во Прилеп почна со предистражни дејствија за случајот со физички оштетената електрична табла пред прилепската модуларна болница. Како што информира основниот јавен обвинител Маријана Илиеска, обвинителството реагира по допрен ...

Прилепското обвинителство отвора предмет за оштетената електрична табла до модуларната болница

Канал5

Прилепското обвинителство отвора предмет за оштетената електрична табла до модуларната болница

Press24

Прилепското обвинителство отвора предмет за оштетената електрична табла до модуларната болница

Вечер Прес

Прилепското обвинителство отвора предмет за оштетената електрична табла до модуларната болница

Сител

Сѐ уште не се знае кога и кој ја оштетил таблата за струја во прилепската модуларна болница, Обвинителството отвори предмет

еМагазин

Заев ги поистовети модуларните болници со летни тераси (ВИДЕО)

Нетпрес - 20.09.2021

Заев вели дека модуларните болници биле градени по стандарди на тераси со маси во ресторан. „Ова се времени модуларни контејнери. За нив има примопредавање, нема употребна дозвола. Што треба сите да се посипеме со пепел и со бензин да се запалиме?“, ...

Мистериозен инцидент: Некој физички ја оштетил таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

Centar

Пријавено оштетување на таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

Слободен Печат

МЗ: Со хебла е оштетена таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

Канал5

Оштетена таблата за електрична енергија од модуларната болница во Прилеп

Независен

КОЈ МОЖЕЛ ДА СТОРИ ТАКВО НЕШТО: Скршена таблата за струја на модуларната болница во Прилеп каде сега има 17 пациенти

Фактор

Некој физички ја оштетил таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

Либертас

Мета Бриф Lider Опсервер Локално Frontline Република Zoom

„Што треба сите да се посипеме со бензин и да се запалиме?“ – вака Заев одговара на прашањата за болниците кои ги ...

Република - 20.09.2021

„Што треба сите да се посипеме со бензин и да се запалиме?“, одговара нетрпеливо премиерот Зоран Заев на новинарските прашања околу модуларните болници по трагедијата во која загинаа 14 лица.

Ем модуларнта немала дозвола ем Заев се к..чи „Што треба, сите да се посипеме со бензин и да се запалиме?“

PressingTV

Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

Република - 20.09.2021

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ. се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

Сител

Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници но не реагирал, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

Курир

ВМРО-ДПМНЕ БАРА НЕЗАВИСНА ИСТРАГА Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници

Нетпрес

Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

Опсервер

Република Lider Кајгана Press24 Фокус Либертас Канал5 Скопско Ехо

Се истражува оштетувањето на електричната табла до прилепската модуларна болница каде има 17 пациенти

Слободен Печат - 19.09.2021

Нема никакви проблеми со функционирањето на модуларната болница по Прилеп по инцидентот со оштетувањето на таблата за напојување со електрична енергија кој го истражува полицијата, информираат кусо од болницата.

Се истражува оштетувањето на електричната табла во прилепската модуларна болница

Lider

Во Прилеп се истражува кој ја оштетил електричната табла до модуларната болница

МКД

Се истражува оштетувањето на електричната табла до прилепската модуларна болница

Кајгана

Обезбедени снимки од безбедносните камери кај модуларната болница во Прилеп

Фокус

Се истражува случајот со електричната табла во модуларната болница во Прилеп: Земени се снимки од камерите

360 степени

Се истражува оштетувањето на електричната табла до прилепската модуларна болница

Press24

Либертас Frontline ТВ21 Опсервер Република Вечер Прес +инфо CivilMedia

Пријавено оштетување на таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

ТВ21 - 19.09.2021

Општа болница Прилеп до Министерството за внатрешни работи синоќа пријави случај на физичко оштетување на таблата за електрична енергија од модуларната болница. Обезбедувањето на болницата забележило дека таблата од надворешната страна на болницата ...

Со хебла се обидел да ја искрши таблата за електрична енергија од модуларната болница во Прилеп – внатре биле хоспитализирани 17 пациенти!

Курир

Со хебла оштетена таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

MTM

Со хебла се обидел да ја искрши таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп – внатре биле хоспитализирани 17 пациенти

Press24

МЗ: со хебла отворена таблата за струја во модуларната ковид болница во Прилеп

Р.С.Европа

Со хебла оштетена таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

24Инфо

Со хебла ја оштетиле електричната табла на модуларната болница во Прилеп

Фокус

Сител Нова ТВ ММС еМагазин Нетпрес Точка Н.Македонија Алсат-М

Обезбедувањето на болницата забележало дека насилно бил оштетен механизмот за затварање не електричното ормарче

Опсервер - 20.09.2021

На 18.09.2021 од Општата болница Прилеп во СВР Битола – ОВР Прилеп било пријавено дека обезбедувањето на болницата забележало дека насилно бил оштетен механизмот за затварање на вратничето од електричното ормарче со осигурачи, поставено пред влезот ...

Саботажа или не: МВР Излезе со информација во врска со инцидентот во модуларната во Прилеп

Centar

Оштетена таблата со струја во модуларната болница во Прилеп

Алсат-М - 19.09.2021

Непознато лица со метален предмет ја отворил и оштетил таблата за електрична струја од модуларната болница во Прилеп каде во моментов се сместени 17 пациенти. Обезбедувањето на болницата забележало дека таблата од надворешната страна е насилно ...

Во Прилеп некој се обидел да ја оштети таблата за струја на модуларната болница

МКД

Во ковид модуларната болница во Прилеп, оштетена таблата за струја

4NEWS

Оштетена таблата за напојување со струја на модуларната болница во Прилеп

Скопје1

Саботажа на прилепската модуларна болница или обид за кражба на електро елементи

Телма

Вандализам во Прилеп: Некој се обидел да ја оштети таблата за струја на модуларната болница

Вечер Прес

Физичко оштетување на таблата за струја од модуларната болница во Прилеп

Тера

+инфо Сакам да кажам Скопје24

Ветерот разоткри саботажа во прилепската модуларна болница: Со хебла обиено струјното сандаче

Слободен Печат - 19.09.2021

Извори од раководството на прилепската болница за „Слободен печат“ велат дека поради силниот ветер кој вчера беснеел во градот и невремето, обезбедувањето забележало дека вратничката од сандачето за довод на електрична енергија е отворена .

Директорката на прилепската болница: Животите на пациентите зависат од апаратите кои се приклучени на струја

Мета