TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Олимпија ѝ зададе удар на Црвена Звезда и израмни во АБА полуфиналето

Gol.mk - 16.05.2022

Екипата на Цедевита Олимпија израмни во полуфиналната серија во АБА лигата против Црвена Звезда (1-1), откако го одбрани домашниот терен и по продолжението славеше со 88-80. Дербито во „Стожице“ беше израмнет од првата до последната минута.

Цедевита Олимпија и Црвена Звезда ќе играат „мајсторка“ за финале во АБА

TopSport - 16.05.2022

Црвена Звезда ќе мора да игра мајсторка за пласман во финалето од плеј-офот на АБА лигата. „Црвено-белите“ вечерва во драматичен натпревар во Љубљана, кој траеше повеќе од два и пол часа, доживеаја пораз од Цедевита Олимпија со 88:80, по продолжение.

Цедевита и Црвена Звезда ќе играат мајсторка за финале

SportMedia - 16.05.2022

Во меч кој траеше цели 2.5 часа, тимот на Цедевита Олимпија по едно одиграно продолжение успеа да слави над екипата на Црвена Звезда и на тој начин да се избори, за трет меч, воедно мајсторска за пласман во финалето од овогодинешното издание на АБА ...

Цедевита Олимпија и Црвена Звезда ќе играат „мајсторка“ за финале во АБА

Макфакс - 16.05.2022

Црвена Звезда ќе мора да игра мајсторка за пласман во финалето од плеј-офот на АБА лигата. „Црвено-белите“ вечерва во драматичен натпревар во Љубљана, кој траеше повеќе од два и пол часа, доживеаја пораз од Цедевита Олимпија со 88:80, по продолжение.

Цедевита Олимпија и Црвена звезда ќе играат мајсторка за финале во АБА

MTM - 16.05.2022

Црвена звезда ќе мора да игра мајсторка за пласман во финалето од плејофот на АБА-лигата. „Црвено-белите“ вечерва во драматичен натпревар во Љубљана, кој траеше повеќе од два и пол часа, доживеаја пораз од Цедевита Олимпија со 88:80 по продолжението.