TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецепт за домашен мајонез, сите состојки веќе ги имате во кујна

Слободен Печат - 21.11.2023

Сите знаеме дека мајонезот не е една од претерано здравите намирници, згора на тоа ако често се јаде може да се каже дека е нездрав за нашиот организам. Содржи многу масти, шеќери и адитиви, но постои и рецепт за домашна верзија на мајонез.

Совршен оброк полн со протеини

Независен - 21.11.2023

Сe што ви треба се неколку состојки и неколку минути за да направите здрав оброк за вас и вашето семејство. Состојки: 100-120 гр зелена салата, 30 гр рукета, 100 гр туна, 1 домат, 1 краставица, 1-2 тврдо варени јајца, 5 лажици маслиново масло, малку ...