TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од шоумен до десна рака на Заев во СДСМ

24 Вести - 23.08.2019

Шоуто на еден од најпродаваните автори во земјава и ПР – експерт, Коста Петров продолжува во политичките води. Од пеач, до автор на книги, пр советник и менаџер, мотивациски говорник до клучна партиска фигура, токму Петров е предлог за нов ...

Вистината има многу лица, најважно е да си чист пред себе: Кој е Коста Петров, новоизбраниот потпретседател на СДСМ?

Женски магазин - 23.08.2019

Неговото прво печатено дело „Се гледаме на врвот“ сѐ уште е најпродаваната книга од македонски автор во земјава. Тој е ко-основач и директор на креативната агенција „Пи Ворлд“ која за осум години постигна импресивни резултати.

Коста Петров нов потпретседател на СДСМ

Тера - 23.08.2019

На Централниот одбор на СДСМ синоќа беа избрани пет партиски потпретседатели. Тие се Мила Царовска, Коста Петров, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири. Нов потпретседател е Коста Петров и министерката Мила Царовска, а оваа позиција ја ...

УТРИНСКИ ФОКУС: Врвот на СДСМ ги избра старо-новите потпретседатели-колкумина се изненадија?

Фактор - 23.08.2019

Вести во фокусот на Фактор ова утро ... Главна тема овој петок во Македонија не е Катица Јанева. Во фокус на јавноста се новите потпретседатели на владеачката гарнитура. * Зоран Заев и врвот на СДСМ направија неколку значјни измени во раководството ...

СДСМ со нови потпретседатели: Меѓу нив и Коста Петров, кој тврди дека адут му е неискуството во политиката

ММС - 23.08.2019

Централниот одбор на СДСМ вчеравечер одлучи да бидат избрани пет потпретседатели на партијата. Станува збор за Мила Царовска, Коста Петров, Оливер Спасовски, Мухамед Зекири и Дамјан Манчевски.

Коста Петров: Од Евросонг до потпретседател на СДСМ

Независен - 23.08.2019

Авторот и ПР експерт, Коста Петров синоќа е избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ. Петров преку својот Фејсбук профил порача дека одлучил да влезе во политика за да се обиде да направи нешто подобро, а не само да стои настрана и ...

Кој е Коста Петров, новиот потпреседател на СДСМ: ПР-експерт, бизнис-автор и следбеник на кабала

еМагазин - 23.08.2019

Новиот потпреседател на СДСМ, ПР-експертот и бизнис-автор, Коста Петров е роден во Гостивар. Во текот на основното училиште со неговата фамилија се сели во Скопје, каде завршува две години средно училиште во Раде Јовчевски Корчагин.

Кој остана, кој замина, и кои се нови потпретседатели на СДСМ

Фактор - 23.08.2019

Централниот одбор на владејачката СДСМ, одлучи да се донесат пет потпретседатели на партијата. Двајца од нив се нови, тие за прв пат ќе бидат потпретседатели на СДСМ, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска е од синоќа официјално ...

Коста Петров е само уште еден Бетмен Велит во ВМРО

Скопје1 - 23.08.2019

По изборот на авторот Коста Петров за нов потпретеседател на СДСМ, лавина од реакции и шеги на социјалните ...

Царовска: Се обврзувам дека доследно, чесно и професионално ќе ја извршувам функцијата потпретседател на СДСМ

Република - 23.08.2019

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска синоќа беше избраана за потпретседателка на СДСМ. напиша на Фејсбук. ...

Најпродаваниот автор во земјава – Коста Петров е нов потпретседател на СДСМ

iPortal - 22.08.2019

Коста Петров познат како автор на популарни книги за самопомош, Пи-ар експерт кој работеше во Кабинетот на Арбен Таравари кога тој беше министер за здравство е новиот потпретседател на СДСМ, потврди премиерот и претседател Зоран Заев по Централнито ...

Царовска: Откако сум министер се борам за солидарност со најранливите, еднаквост и подобар живот за сите граѓани

iPortal - 22.08.2019

-Вечерва на седницата на Централниот Одбор на СДСМ бев избрана за нов потпретседател на партијата. Упатувам искрена благодарност до претседателот Заев и членството за укажаната доверба. Навистина ја ценам добиената можност да дадам личен придонес во ...

Новиот потпретседател на СДСМ бркал новинари од влезот на Министерство за здравство (ВИДЕО)

Expres - 22.08.2019

Додека бил портпарол на Министерството за здравство новиот потпретседател на СДСМ Коста Петров не дозволувал медиумите да земат изјави пред влезот на министерството. Причината да ја избрка екипата на Алфа од пред влезната врата на сонце кога било ...

Коста Петров нов потпретседател на СДСМ: Немањето искуство во политиката е мојот адут

Фокус - 22.08.2019

Авторот и ПР експерт, Коста Петров вечерва е избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ. Нов потпретседател е и министерката Мила Царовска, а оваа позиција ја напуштија Петре Шилегов и Форсина Ременски.

Коста Петров нов потпретседател на СДСМ: “Досега немам искуство во политиката”

Магазин - 22.08.2019

Авторот и ПР експерт, Коста Петров вечерва е избран за еден од потпретседателите на актуелната влада, СДСМ. Заев најави дека Нина Ангеловска ќе биде номинирана за нова министерка за финансии, додека Елизабета Наумовска ќе биде номинирана за заменик ...

Коста Петров меѓу новите пет потпретседатели на СДСМ

Слободен Печат - 22.08.2019

На Централниот одбор на СДСМ вечерва избрани се пет партиски потпретседатели. Тие се Мила Царовска, Коста Петров, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири. Нов потпретседател е Коста Петров и министерката Мила Царовска, а оваа позиција ја ...

Коста Петров за потпретседателското место во СДСМ: Немањето искуство во политиката го сметам за адут

еМагазин - 22.08.2019

Коста Петров се огласи по повод новата функција во СДСМ, потпретседател на партијата. „Некои одлуки во животот се носат брзо, за некои пак ни треба долго време да донесеме некаков став. Одлуката да прифатам да бидам дел од СДСМ како нејзин ...

Коста Петров ќе биде еден од новите потпретседатели на СДСМ, Оливер Спасовски се враќа на партиската функција

Сакам да кажам - 22.08.2019

Eкспертот за односи со јавност Коста Петров ќе биде нов потпретседател на СДСМ,потврдуваат од партијата. На денешната седница на Централниот одбор на СДСМ, претседателот Зоран Заев ќе именува нови потпретседатели откако на 26 мај побара оставка од ...

Немањето искуство во политиката го сметам за адут

Република - 22.08.2019

На Централниот одбор на СДСМ избрани се пет потпретседатели на партијата: Мила Царовска, Коста Петров,Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири, соопшти вечерва по ЦО претседателот на партијата и премиер Зоран Заев.

Кои се новите потпретседатели на СДСМ?

Курир - 22.08.2019

На Централниот одбор на СДСМ избрани се пет потпретседатели на партијата. Тоа се: Мила Царовска, Коста Петров,Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири, соопшти вечерва по ЦО претседателот на партијата и премиер Зоран ...

СДСМ со старо-ново раководство

Вечер - 22.08.2019

Авторот на стиховите на евровизиската “Proud”, песната која ја претставуваше Македонија на овогодишната Евровизија, Коста Петров ќ биде е нов потпретседател на СДСМ. На седница на Централниот одбор партијата се очекува да гласа за првите соработници ...

Вистината има многу лица, најважно е да си чист пред себе: Кој е Коста Петров, новоизбраниот потпретседател на СДСМ?

Фактор - 23.08.2019

Неговото прво печатено дело „Се гледаме на врвот“ сѐ уште е најпродаваната книга од македонски автор во земјава. Тој е ко-основач и директор на креативната агенција „Пи Ворлд“ која за осум години постигна импресивни резултати.

Од шоубизнис и ПР сектор, во политика – Коста Петров е нов потпретседател на СДСМ

Таратур - 23.08.2019

Вчера вечер, на седницата од Централниот одбор на СДСМ, меѓу петте избрани потпретседатели на моментално владејачката партија кај нас, од кои тројца беа ре-избрани, се најде и Коста Петров.

Кој е Коста Петров – новиот потпретседател на СДСМ ?

Скопје24 - 23.08.2019

Авторот и ПР експерт, Коста Петров синоќа е избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ. Петров преку својот Фејсбук профил порача дека одлучил да влезе во политика за да се обиде да направи нешто подобро, а не само да стои настрана и ...

Најпродаваниот автор во земјава – Коста Петров е нов потпретседател на СДСМ

Centar - 22.08.2019

Коста Петров познат како автор на популарни книги за самопомош, Пи-ар експерт кој работеше во Кабинетот на Арбен Таравари кога тој беше министер за здравство е новиот потпретседател на СДСМ, потврди премиерот и претседател Зоран Заев по Централнито ...

Царовска: Се обврзувам дека доследно, чесно и професионално ќе ја извршувам функцијата потпретседател на СДСМ

24Инфо - 23.08.2019

Царовска: Се обврзувам дека доследно, чесно и професионално ќе ја извршувам функцијата потпретседател на СДСМ -Вечерва на седницата на Централниот Одбор на СДСМ бев избрана за нов потпретседател на партијата.

Новиот потпретседател на СДСМ брка новинари од Министерство за здравство

Република - 23.08.2019

Додека бил портпарол на Министерството за здравство новиот потпретседател на СДСМ Коста Петров не дозволувал медиумите да земат изјави пред влезот на министерството. Причината да ја избрка екипата на „Алфа“ од пред влезната врата на сонце кога било ...

Новиот потпретседател на СДСМ бркал новинари од влезот на министерството за здравство

365 - 23.08.2019

Додека бил портпарол на министерството за здравство новиот потпретседател на СДСМ Коста Петров не дозволувал медиумите да земат изјави пред влезот на министерството. Експертот за односи со јавност Петров беше шеф на македонската екипа која ја ...

Коста Петров нов потпретседател на СДСМ: Немањето искуство во политиката е мојот адут

Centar - 22.08.2019

Авторот и ПР експерт, Коста Петров вечерва е избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ. Нов потпретседател е и министерката Мила Царовска, а оваа позиција ја напуштија Петре Шилегов и Форсина Ременски.

Коста Петров за потпретседателското место во СДСМ: Со мојот ангажман ќе придонесам младите да останат во државава

Курир - 22.08.2019

На Централниот одбор на СДСМ избрани се пет потпретседатели на партијата: Мила Царовска, Коста Петров,Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири, соопшти вечерва по ЦО претседателот на партијата и премиер Зоран Заев.

Тројца „изметени“ се враќаат на функција, потпретседател на СДСМ и Коста Петров

Република - 22.08.2019

На денешната седница на Централниот одбор на СДСМ, претседателот Зоран Заев ќе именува нови потпретседатели. Како што потврдуваат за „ Сакам да кажам “ од партијата, еден од шестте потпретседатели ќе биде и експертот за односи со јавност Коста ...

Новиот потпретседател на СДСМ е успешен автор со пејачки способности (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.08.2019

Петров кој во своето богато резиме содржи пејачки и авторски способности, нема големо искуство во политика. Откако заврши вчерашниот Централен Одбор на СДСМ, јавноста дозна дека Коста Петров е предлог за нов потпретседател на СДСМ.

Царовска: Откако сум министер се борам за солидарност со најранливите, еднаквост и подобар живот за сите граѓани

Centar - 23.08.2019

-Вечерва на седницата на Централниот Одбор на СДСМ бев избрана за нов потпретседател на партијата. Упатувам искрена благодарност до претседателот Заев и членството за укажаната доверба. Навистина ја ценам добиената можност да дадам личен придонес во ...

Коста Петров е новиот потпретседател на СДСМ

24Инфо - 22.08.2019

Авторот и ПР експерт, Коста Петров вечерва е избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ. Нов потпретседател е и министерката Мила Царовска, а оваа позиција ја напуштија Петре Шилегов и Форсина Ременски.

Коста Петров: Немањето искуство во политиката го сметам за адут

PressingTV - 22.08.2019

На Централниот одбор на СДСМ избрани се пет потпретседатели на партијата: Мила Царовска, Коста Петров,Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири, соопшти вечерва по ЦО претседателот на партијата и премиер Зоран Заев.

Царовска: Секогаш ќе работам во интерес на граѓаните

Press24 - 23.08.2019

Откако сум министер се борам за солидарност со најранливите, еднаквост и подобар живот за сите граѓани. Ова се моите вредности. Како потпретседател на СДСМ ветувам дека ќе работам на тоа овие вредности уште посилно да се вградат во политиките и ...

Коста Петров новиот потпретседател на СДСМ

Точка - 22.08.2019

Авторот и ПР експерт, Коста Петров вечерва е избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ. Нов потпретседател е и министерката Мила Царовска, а оваа позиција ја напуштија Петре Шилегов и Фросина Ременски.

Коста Петров, потпретседател на СДСМ: Немањето искуство во политиката го сметам за адут

Нетпрес - 22.08.2019

На Централниот одбор на СДСМ избрани се пет потпретседатели на партијата: Мила Царовска, Коста Петров,Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири, соопшти вечерва по ЦО претседателот на партијата и премиер Зоран Заев.

Царовска: Секогаш ќе работам во интерес на граѓаните

Вечер - 23.08.2019

Откако сум министер се борам за солидарност со најранливите, еднаквост и подобар живот за сите граѓани. Ова се моите вредности. Како потпретседател на СДСМ ветувам дека ќе работам на тоа овие вредности уште посилно да се вградат во политиките и ...

Коста Петров нов потпретседател на СДСМ: Немањето искуство во политиката е мојот адут

Либертас - 22.08.2019

Авторот и ПР експерт, Коста Петров вечерва е избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ. Нов потпретседател е и министерката Мила Царовска, а оваа позиција ја напуштија Петре Шилегов и Форсина Ременски.

Новиот потрептеседател на СДСМ, Коста Петров верувам дека поради него младите ќе останат во државава

Скопје1 - 23.08.2019

Авторот и ПР експерт, Коста Петров синоќа е избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ. Тој на социјалните мрежи го цитираше Петре М. Андреевски, потенцирајќи дека се надева оти неговиот глас ќе биде гласот на младите кои ќе останат во ...