TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неделен хороскоп (25ти – 31ви март): Топ знаци на неделата – Риби и Шкорпија

МакМода - 23.03.2019

Оваа недела планетата Венера го напушта знакот на Водолија и влегува во знакот на Риби. На повидок се големи љубови за сите водени знаци! Некои проблемчиња со љубовта пак, ќе имаат кутрите Девици.

3-те хороскопски знаци за кои април ќе биде најдобриот месец од годината

Кафе пауза - 23.03.2019

Априлските дождови ги носат мајските цветови, но тоа не значи дека април е помалку значаен. Сепак, ова е почетокот на пролетта, можеби најубавото годишно време. Овој април е полн со промени и ретроградни движења, па сите знаци ги очекува нешто ...

Спектакуларна фотографија од бура на Јупитер

Канал5 - 22.03.2019

НАСА објави до сега невидена фотографија од невреме на Јупитер , забележана од леталото Џуно. Леталото Џуно ја сними и ја испрати оваа фотографија за време на прелетувањето покрај најголемата планета во Сончевиот систем, Јупитер.

Русија и САД во заедничка мисија на Венера дури во 2027-ма година

Точка - 22.03.2019

Тргнувањето на заедничката руско-американска меѓупланетарна мисија на Венера е можна најрано во 2027-ма година, дури и ако проектот наскоро почне да се финансира, изјавила за "Sputnik" главната научна соработничка на Институтот за вселенски ...

Русија и САД во заедничка мисија на Венера во 2026 година

Локално - 22.03.2019

Лансирањето на вселенската мисија „Венера Д“, која предвидува испраќање на руски орбитален објект и уред за слетување, е планирано да се изврши од космодромот Восточни. „Кон патот на Венера треба да се изнесе товар од 6,5 до 7 тони, во зависност од ...

Руско-американска заедничка мисија на Венера во 2027 година

Локално - 22.03.2019

Заедничката меѓупланетарна мисија на Венера, на САД и Русија може да започне најрано 2027 година, дури и ако проектот наскоро почне да се финансира, изјави раководителката на истражувачкиот тим во рускиот Институт за вселенски истражувања Људмила ...

3-те хороскопски знаци за кои април ќе биде најдобриот месец од годината

Скопје24 - 23.03.2019

Априлските дождови ги носат мајските цветови, но тоа не значи дека април е помалку значаен. Сепак, ова е почетокот на пролетта, можеби најубавото годишно време. Овој април е полн со промени и ретроградни движења, па сите знаци ги очекува нешто ...

Руско-американска заедничка мисија на Венера во 2027 година

Опсервер - 22.03.2019

Заедничката меѓупланетарна мисија на Венера, на САД и Русија може да започне најрано 2027 година, дури и ако проектот наскоро почне да се финансира, изјави раководителката на истражувачкиот тим во рускиот Институт за вселенски истражувања Људмила ...

Меѓупланетарна мисија: Русија и САД заедно ќе ја освојуваат Венера во 2027 година

Курир - 22.03.2019

Заедничката меѓупланетарна мисија на Венера, на САД и Русија може да започне најрано 2027 година, дури и ако проектот наскоро почне да се финансира, изјави раководителката на истражувачкиот тим во рускиот Институт за вселенски истражувања Људмила ...

Руско-американска заедничка мисија на Венера во 2027 година

MakPress - 22.03.2019

Заедничката меѓупланетарна мисија на Венера, на САД и Русија може да започне најрано 2027 година, дури и ако проектот наскоро почне да се финансира, изјави раководителката на истражувачкиот тим во рускиот Институт за вселенски истражувања Људмила ...

Руско-американска заедничка мисија на Венера во 2027 година

А1 On - 23.03.2019

Заедничката меѓупланетарна мисија на Венера, на САД и Русија може да започне најрано 2027 година, дури и ако проектот наскоро почне да се финансира, изјави раководителката на истражувачкиот тим во рускиот Институт за вселенски истражувања Људмила ...