TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови телефони на Google, Pixel 3 и 3 XL подготвени за корисниците

IT.mk - 10.10.2018

На настанот во Њујорк, Google претстави два нови телефони . Речиси ништо, од изгледот до хардверот на телефоните не е изненадување, но Pixel, и претходно Nexus секогаш биле интересни за љубителите на Android.

Google ги претстави Pixel 3 и Pixel 3 XL со поголеми екрани, помали рамки и исечок кај поголемиот модел

Smartportal - 10.10.2018

Google вчера го одржа најавениот настан на којшто ги претстави, меѓу другото, своите нови смартфони од Pixel серијата. Иако неофицијалните информации за овие уреди беа нестандардно многу, па дури можевме да прочитаме дека верзија од уредите се ...

Како Google го реши огромниот засек на Pixel 3 XL?

Телефони.мк - 10.10.2018

Google имаше солидна промоција на новите моќни смартфони Pixel 3 и Pixel 3 XL, но за поголемиот модел доби одредена доза на критики поради вклучувањето на огромен засек на врвот на екранот каде се сместени селфи камерата и стерео звучниците кои ...

Спецификациите на новите Google Pixel 3 и Pixel 3 XL

Телефони.мк - 10.10.2018

После неколку месеци, за кои имаше безброј шпекулации, Google Pixel 3 и Pixel 3 XL се конечно официјализирани. Телефоните го содржат карактеристичниот изглед на Pixel со дво-тонско стакло позади, најновиот Android 9 Pie оперативен систем и побрзиот ...

5 најинтересни карактеристики на Google Pixel 3 и Pixel 3 XL

Локално - 10.10.2018

Долгоочекуваната трета генерација на смартфоните Pixel веќе е факт и уредите нудат голем број на нови карактеристики и подобрувања кои ќе ја олеснат нашата секојдневна работа. Моделите нудат мешавина на софтверски иновации, нов хардвер и последни ...

Google ги претстави своите премиум телефони Pixel 3 и Pixel 3 XL

Точка - 10.10.2018

Еден од големите новитети е вештачката интелигенција на која Гугл, како и некои други произведувачи, се поклонија кон тоа кога се во прашање новите телефони. Судејќи по компанијата, вештачката интелигенција на корисниците ќе им понуди зголемена ...

Pixel Slate – таблет со Chrome OS по цена од 599 долари (ВИДЕО)

Локално - 10.10.2018

Заедно со новите смартфони Pixel, Google претстави и нов уред со Chrome OS. Неговото име е Pixel Slate и како што може да се претпостави станува збор за таблет. Уредот има 12,3-инчен, со сооднос 3:2 дисплеј со резолуција 3000×2000 пиксели (293 ppi), ...

Google започна да ги продава првите USB-C слушалки

USB - 10.10.2018

Google на својот годишен настан не зборуваше за слушалките Pixel Buds, но сега во својата понуда повторно ги смести новите USB-C слушалки. Компанијата не ги спомена нити овие слушалки на својот настан, но тие се појавија на нивната веб страница, ...