TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велосипедист повреден во сообраќајка кај Трпејца на патот Охрид-Св.Наум

Вечер Прес - 07.08.2022

Велосипедист се здобил со повреди во сообраќајната несреќа што се случила во поладневните часови на регионалниот пат Охрид-Св.Наум во близина на селото Трпејца. Велосипедистот се здобил со повреди, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан ...

Велосипедист повреден во незгода кај Трпејца

OhridNews - 07.08.2022

Во незгода што се случила попладнево на регионалниот пат Охрид – Св.Наум, во близина на Трпејца, со повреди се здобил велосипедист, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски. Според првичните информации велосипедистот паднал при возење при ...

Се судриле два велосипеди на брегот на Охридското езеро, едно лице повредено

ТВ21 - 06.08.2022

На 05.08.2022 во 17.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека близина на хотел на брегот на Охридското езеро, М.Ј.(56) од Куманово, која управувала велосипед, била удрена од друг велосипед, кој го напуштил местото, при што паднала.

Билтен: Напад од куче, пожар, повреден велосипедист, физички напад, нарушен јавен ред и мир

OhridNews - 06.08.2022

На 06.08.2022 година во 01.20 часот во Извиднички центар во Охрид, 40 годишно лице од Куманово го нарушил јавниот ред и мир и со метален предмет нападнал малолетник од Скопје. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР ...

Велосипедистка тешко повредена од друг велосипедист кој побегнал

МКД - 06.08.2022

Во близина на хотел на брегот на Охридското Езеро вчера М.Ј. (56) од Куманово, која управувала велосипед, била удрена од друг велосипед, кој го напуштил местото. Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде ѝ биле констатирани тешки ...

Кумановка настрада во судир на два велосипеди во Охрид

Вечер Прес - 06.08.2022

На 5 август 2022 во 17.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека близина на хотел на брегот на Охридското Езеро, М.Ј.(56) од Куманово, која управувала велосипед, била удрена од друг велосипед, кој го напуштил местото, при што паднала.

Жена тешко повредена во Охрид, ја турнале од велосипед

Курир - 06.08.2022

На 05.08.2022 во 17:00 часот во СВР Охрид било пријавено дека близина на хотел на брегот на Охридското езеро, М.Ј.(56) од Куманово, која управувала велосипед, била удрена од друг велосипед, кој го напуштил местото, при што паднала.

Жена тешко повредена во Охрид, ја турнале од велосипед

Нетпрес - 06.08.2022

На 05.08.2022 во 17:00 часот во СВР Охрид било пријавено дека близина на хотел на брегот на Охридското езеро, М.Ј.(56) од Куманово, која управувала велосипед, била удрена од друг велосипед, кој го напуштил местото, при што паднала.

Велосипедист удри во велосипедистка па избега

Сител - 06.08.2022

Во СВР Охрид вчера во 17.00 часот било пријавено дека близина на хотел на брегот на Охридското езеро, М.Ј.(56) од Куманово, која управувала велосипед, била удрена од друг велосипед, кој го напуштил местото, при што паднала.