TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар на пенали ја совлада Победа, Македонија ЃП и Работнички лесно поминаа до осминафиналето

МКД - 15.09.2021

Денеска се одиграа поголем дел од натпреварите од Купот на Македонија, интересно беше во Прилеп каде Вардар ја совлада Победа на пенали, мечот во регуларниот дел беше 1-1. Победа подобро го почна натпреварот, создаваше шанси, но не успеа да поведе.

Пеналите среќни за Вардар, Пелистер броеше до девет во Купот

Слободен Печат - 15.09.2021

Денеска се одиграа натпреварите од 1/16 финалето во Купот на Македонија, во најинтересниот Вардар на пенали ја елиминираше прилепска Победа со 5:4 или 6:5 севкупно. Во регуларните 90 минути резултатот беше 1:1, водство за „црвено-црните“ донесе ...

Вардар на пенали ја совлада Победа, Македонија ЃП и Работнички лесно поминаа до осминафиналето

24Фудбал - 15.09.2021

Денеска се одиграа поголем дел од натпреварите од Купот на Македонија, интересно беше во Прилеп каде Вардар ја совлада Победа на пенали, мечот во регуларниот дел беше 1-1. Победа подобро го почна натпреварот, создаваше шанси, но не успеа да поведе.

КУП: Вардар на пенали ја елиминира Победа

Сител - 15.09.2021

Попладнево се одиграа натпреварите од шеснаестина финалето на домашниот фудбалски куп. Се играше по една средба и затоа имаше возбудливи и интересни дуели. Најнеизвесно беше во Прилеп каде Вардар по изведувањето на пеналите ја елиминира Победа ...

Прволигашите ја преместија шеснаесетфиналната пречка во Купот, Вардар на пенали славеше во Прилеп

OhridNews - 15.09.2021

Без изненадувања минаа денешните шеснаесетфинални натпревари во рамки на Македонскиот фудбалски куп, а во еден од двата дуели во кој победникот се одлучуваше на пенали, Вардар ја совлада Победа во Прилеп.

Прволигашите ја преместија шеснаесетфиналната пречка во Купот, Вардар на пенали славеше во Прилеп

Sport M - 15.09.2021

Без изненадувања минаа денешните шеснаесетфинални натпревари во рамки на Македонскиот фудбалски куп, а во еден од двата дуели во кој победникот се одлучуваше на пенали, Вардар ја совлада Победа во Прилеп.

Куп: Вардар посреќен од Победа во пенал-серијата, Пелистер го растури Љуботен со 9 парчиња

Спортклуб - 15.09.2021

Денеска се одиграа натпреварите од Купот на Македонија, а повеќето екипи од првата македонска фудбалска лига обезбедија пласман во следната фаза. Најинтересно беше во Прилеп, каде домаќинот победа, против Вардар одигра 1:1 во регуларниот тек од ...

Вардар ја доби пенал драмата во Прилеп: Голманот Илиќ е херој на „црвено-црните“

Дерби - 15.09.2021

Натпреварот меѓу Вардар и Победа го оправда епитетот на највозбудлив и најинтересен во 1/16 финалната фаза во Купот, бидејќи пресметката на двата поранешни македонски прваци се решаваше во пенал-рулетот во Прилеп.

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Девет гола на Пелистер, без проблеми за Работнички, Брегалница, Македонија ЃП, Ренова….

Екипа - 15.09.2021

Прволигашите без поголеми проблеми обезбедија пласман во осминафиналето од Купот на Македонија. Македонија ЃП, Ренова, Работнички, Брегалница, Струга ТЛ, Пелистер ќе играат во следната фаза од најмасовното домашно клупско натпреварување откако ...

Куп: Пелистер му даде девет гола на Љуботен

Спортски - 15.09.2021

Екипата на Пелистер ја забележа најубедливата победа во денешните куп натпревари. Битолчани во следната фаза се пласираа победувајќи го Љуботен со 0:9. Победникот беше решен уште во првото полувреме во кое Пелистер постигна шест гола.

Вардар по пенал-рулет ја елиминира Победа, лесни триумфи за Пелистер и Работнички (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.09.2021

Денеска се играа натпреварите од македонскиот Куп, а лесни триумфи во осминафиналето обезбедија екипите на Маедонија Ѓорче Петров, Работнички, Пелистер и Ренова, додека во Прилеп се играа пенали на кои подобар беше Вардар со 5-4, откако во ...

ВИДЕО: Вардар по пенали го „освои“ Прилеп, за осминафинале во Купот!

Gol.mk - 15.09.2021

Фудбалерите на Вардар се пласираа во осминафиналето во Купот на Македонија , откако победија на стадионот „Гоце Делчев“ против Победа по пеналите со 5-4, бидејќи дуелот заврши со нерешени 1-1 (0-0).

Куп: Победа со гол во 94. минута донесе пенал драма: Сепак на крајот се радуваше Вардар!

Спортски - 15.09.2021

Вардар и победа го играа дербито во Купот на Македонија, а натпреварот донесе големи возбудувања и се решаваше на пенали. Навивачите на Победа и овој пат приредија фантастична атмосфера која што доликува на едно од најголемите македонски дербија.

ВИДЕО: Пелистер му даде девет гола на Љуботен, лесни куп-победи и за Работнички и Македонија ЃП

Gol.mk - 15.09.2021

Прволигашите без многу проблеми ја минаа првата пречка во Купот на Македонија, откако пласман во осминафиналето обезбедија екипите на Тиквеш, Работнички, Брегалница, Македонија ЃП и Пелистер.

ВИДЕО: Вардар по пенали ја доби драмата во Прилеп – Илиќ е херој бранејќи го шутот на довчерашниот вардарец Петејчук

Екипа - 15.09.2021

Вардар се пласираше во осминафиналето од Купот на Македонија откако во 1/16-финалната пресметка во дуелот на двата поранешни македонски шампиони, а сега второлигаши, славеше дури по изведувањето на пеналите со 5-6 против Победа во Прилеп.

Победа со гол во 93. минута избори пенали во Купот на Македонија против Вардар (ВИДЕО)

Екипа - 15.09.2021

Победа и Вардар во најинтересниот натпревар од 1/16 финалето во Купот на Македонија ќе играат на пенали, откако по регуларните 90 минути натпреварот заврши 1-1. „Црвено-црните“ поведоа со „евроголот“ на Дејан Блажевски во 54.

Не можеше повозбудливо, Вардар ја елиминира Победа по долга серија пенали

Спортманија - 15.09.2021

Драматично беше во финишот кога Победа израмни во последниот напад за пенали, но рекордерот со пет пехари во купот го прегрме тешкото гостување во Прилеп и оди понатаму Вардар сепак не направи „од готово вересија“ и на пенали во драматичен меч во ...

Куп – 1/16 финале: Пенал рулетот за Вардар, Пелистер броеше до девет…

SportMedia - 15.09.2021

Супер интересно беше во Прилеп, во меч од 1/16 финалето на Купот на Македонија. Сепак на крајот Вардар се радуваше откакп успеа да ја совлада Победа и тоа на пенали. Прво Блажевски со “бомба“ му донесе водство на Вардар, за да прилепчани во ...

Куп на Македонија: Вардар по пенал серијата ја елиминира Победа, девет гола на Пелистер

Дриблинг - 15.09.2021

Вардар триумфално во Прилеп, црвено-црните тешко стигнаа до следната рунда во Купот на Македонија, по пенал серијата победија со 6-5, по 90 минути игра беше 1-1. Пелистер запиша убедлива победа против Љуботен со 9-0, сигурна беше и Македонија ЃП, ...

Драма во Прилеп, Победа израмни во последен миг, ќе има пенали на дербито со Вардар (Фото)

Спортманија - 15.09.2021

Прилепчани израмнија во последниот напад, па ударите од белата точка ќе одлучуваат за патникот во осминафиналето во Купот на Македонија Вистинска драма има на мечот меѓу Победа и Вардар, а домаќините со играч помалку израмнија на 1:1 со голот на ...

Прволигашите ја преместија шеснаесетфиналната пречка во Купот, Вардар на пенали славеше во Прилеп

Опсервер - 15.09.2021

– Без изненадувања минаа денешните шеснаесетфинални натпревари во рамки на Македонскиот фудбалски куп, а во еден од двата дуели во кој победникот се одлучуваше на пенали, Вардар ја совлада Победа во Прилеп.

Прволигашите ја преместија шеснаесетфиналната пречка во Купот, Вардар на пенали славеше во Прилеп

MakPress - 15.09.2021

Без изненадувања минаа денешните шеснаесетфинални натпревари во рамки на Македонскиот фудбалски куп, а во еден од двата дуели во кој победникот се одлучуваше на пенали, Вардар ја совлада Победа во Прилеп.

Пелистер му даде девет гола на Љуботен за пласман во 1/8 финалето од Купот

Битола Њуз - 15.09.2021

Љуботен – Пелистер 0:9 (0:6) Екипата на фудбалскиот клуб Пелистер, како “гостин“ во Битола, под Тумбекафе, без многу проблеми ја мина првата пречка во Купот на Македонија. Битолчани во првото коло од Купот, во 1/16 финалето ја победија екипата на ...