TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси: Немаме право на грешка, секој натпревар за нас е финале

Слободен Печат - 26.11.2022

Вечерва Аргентина славеше победа против Мексико од 2:0 со која остана во игра за пласман во осминафиналето. И во оваа победа на „Гаучосите“ голема улога одигра Лионел Меси кој го постигна првиот гол.

Меси ги „поздрави“ медиумите: Не знам зошто го правевте тоа, за малку ќе се повредев

Дерби

Меси се израмни со легендарниот Марадона, но еден друг Аргентинец е најефикасен на Светските првенства

Спортманија

Меси: Немаме право на грешка, секој меч за нас е – финале!

Sport 1

Меси одигра најдобро кога беше најпотребно и се израмни со Марадона

Gol.mk

Неверојатно остварување на Меси на Мундијалите – тешко некој ова да го повтори!

Sport 1

Жива е Аргентина: Меси и Фернандез со два супер гола го урнаа Мексико (ВИДЕО)

Sport 1

Дерби 24Фудбал Во Центар SportSport Gol.mk МакФудбал Независен Република

Две години од смртта на Марадона! „Тој беше голем лидер во целиот свет, мора да продолжиме да го славиме“

Во Центар - 26.11.2022

Аргентинците и Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) одбележаа две години од смртта на легендарниот Диего Марадона. Неколку илјади аргентински навивачи се собраа на плоштадот во Доха за да му оддадат почит на Марадона и да му изразат поддршка на ...

ВИДЕО | Неапол уште еднаш се поклони пред Марадона

Слободен Печат

Среде Мундијал одбележани две години од смртта на Диего Марадона

Gol.mk

СП2022: Одбележани две години од смртта на Марадона

OhridNews

Да се наежиш како Наполитанците му изразуваат почит на Марадона: Почнаа тројца оперски пеачи, па продолжија сите... (ВИДЕО)

24Фудбал

СП2022: Одбележани две години од смртта на Марадона

Опсервер

Одбележани две години од смртта на Марадона

Н.Македонија

Република 24 Вести Курир Независен ТВ21 Кајгана MakPress 4NEWS