TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НБА Топ 10: Дончиќ тргнува по стапките на Теодосиќ (ВИДЕО)

Екипа - 21.01.2021

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни девет натпревари по кои на победи се радуваа Кливленд, Далас, Филаделфија, Атланта, Мајами, Орландо, Феникс, Голден Стејт и Клиперс.

Дончиќ стана најмлад играч кој постигнал 30 трипл-дабл

Кајгана - 21.01.2021

Девет натпревари се одиграа ноќеска во НБА, имаше два одложени, а повторно во центарот на вниманието е словенечката ѕвезда. Далас ја совлада Индијана во натпревар на кој најефикасен беше Латвиецот Кристапс Порзињѓис со 27 поени, но вниманието го ...

Дончиќ е подобар од Леброн, Оскар Робертсон и Меџик Џонсон заедно!

Спортклуб - 21.01.2021

Далас Маверикс се вратија на победите на тешкото гостување кај Индијана Пејсерс каде славеа со 124:112. Главен играч во редовите на Далас беше Лука Дончиќ. Словенецот постигна 13 поени, 12 асистенции 12 скокови и дојде до еден неверојатен учинок во ...

Се врати Ирвинг: Ми беше потребна пауза, ги разбирам навивачите…

Екипа - 21.01.2021

Кајри Ирвинг е еден од најконтроверзните играчи во НБА лигата. Бекот на Бруклин одигра само седум натпревари во досегашниот дел од првенството, а по двонеделната пауза се врати на тренинзите на Нетс.

„Големата тројка“ на Бруклин немоќна против Колин Секстон и „коњаниците“

Република - 21.01.2021

Со враќањето на кајри ирвинг по седум натпревари отсуство, екипата на Бруклин нетс првпат сезонава настапи со својата „голема тројка“ (Кевин Дурант, Кајри Ирвинг и Џејмс Харден). Тие тројца веднаш покажаа дека можат да играат заедно и сите имаа ...

НБА: Нов „трипл дабл“ на Дончиќ и триуфм на Далас, пораз на Бруклин после две продолженија (видео)

OhridNews - 21.01.2021

Екипата на Бруклин Нетс во која настапуваат Кевин Дурант, Кајри Ирвинг и Џејмс Харден го положи оружјето во Кливленд, претрпеувајќи пораз од „каваларси“ со 147-135, после две продолженија од по пет минути.

Ирвинг, Дурант и Харден конечно заиграа заедно, но ги запре само еден човек

Спортклуб - 21.01.2021

Спектакуларна вечер во НБА лигата, а главни виновници за тоа се Бруклин Нетс и Кливленд Кавалирс кои одиграа две продолженија во Кливленд, за на крајот Кавалирс да се радуваат на победата од 147:135.

Дурент, Ирвинг и Харден немоќни против Кливленд, нов трипл-дабл на Дончиќ (ВИДЕО)

МКД - 21.01.2021

Импресивната тројка Дурент, Ирвинг и Харден не успеа да му донесе победа на Бруклин Нетс против Кливленд, загубија по две продолженија со 147-135, Лука Дончиќ постигна нов трипл-дабл во победа на Далас над Индијана од 124-112.

Нов трипл-дабл на Лука Дончиќ за влез во историјата на НБА, пораз на големата тројка на Нетс

Sport M - 21.01.2021

Девет натпревари во НБА лигата се одиграа ноќта од среда до четврток, а прекрасниот Словенец Лука Дончиќ ја испија историјата на НБА лигата. Далас Маверикс како гости ја совладаа Индијана Пејсерс со резултат 124:112, и покрај проблемите со повредата ...

ВИДЕО: Нов трипл-дабл на Дончиќ, трите ѕвезди на Бруклин ги победи еден играч

Слободен Печат - 21.01.2021

Во првиот натпревар по разменат Бруклин нетс настапи со трите големи ѕвезди, Кевин Дурент, Кајри Ирвинг и Џејмс Хардер, на еден натпревар но подобар од нив беше еден кошаркар, Колин Секстон.

ВИДЕО: Кливленд предводен од Секстон и Осман со лекција за Бруклин

Дриблинг - 21.01.2021

Кошаркарите на Кливленд се израдуваа на победа против Бруклин од 147:135 и покрај тоа што за поразениот тим настапија заедно Дурент, Харден и Ирвинг. Џеди Осман кој е по потекло од Охрид постигна 25 поени и седум скокови и асистенции, неверојатен ...

Нов трипл-дабл на Дончиќ за историја, Охриѓанецот Осман и Колинс ја срушија „големата тројка“!🎥

Спортски - 21.01.2021

Девет натпревари беа одиграни изминатата вечер во НБА лигата, а чудесниот Словенец Лука Дончиќ повторно испиша историја. На гости Далас славеше против Индијана со резултат 124:112, а и покрај проблемите со повредата поради која беше и во ...

Дончиќ како булдожер ги урива рекордите во НБА, најмлад е со 30 трипл-дабл ефекти (Видео)

Спортманија - 21.01.2021

Словенецот постигна 13 поени со по 12 скока и асистенции и прв стаса до јубилеј пред да наполни 22 години Лука Дончиќ урива рекорди во НБА лигата и од ноќеска е најмладиот кошаркар во историјата на најсилната лига што стасал до 30 трипл-дабл ефекти.

Охриѓанецот Осман им одржа лекција на големите ѕвезди од Бруклин (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.01.2021

Тоа што навивачите на Бруклин нетс со нетрпение го очекуваа изминатиов период, првиот заеднички настап на трите големи ѕвезди на овој клуб, заврши со најмалку посакуваното сценарио – пораз во пресметката со Кливленд кавалирс (135-147).

ВИДЕО: Дончиќ стана специјалист за „трипл-дабл“, продолженијата кобни за Бруклин

Gol.mk - 21.01.2021

Лука Дончиќ одново имаше тивка шутерска ноќ, но успеа да запише „трипл-дабл“ и да помогне во победата на Далас кај Индијана (112-124). Тимот од Тексас ја прекина лошата серија резултати и конечно победи, за да стигне до скор од 7-7.

Дурент, Харден и Ирвинг во сенка на 22-годишниот бек и охриѓанецот Осман (ВИДЕО)

SportMedia - 21.01.2021

Големата тројка на Бруклин во првиот заеднички меч доживеа шокантен пораз по две продолженија од Кливнед (147-135). Кевин Дурент, Џејмс Харден и Кајри Ирвинг беа во сенка на 22 годишниот бек.

Кари потсети на шампионските денови, може и сам против сите (Видео)

Спортманија - 21.01.2021

Фантастична партија баскет одигра една од најголемите ѕвезди во НБА, а соло-акцијата му беше прекрасна Стефон Кари повторно игра шампионски, на препознатливото ниво со кое доминираше на паркетот во НБА и освои три титули со Голден стејт вориорс, а ...

Бруклин Нетс немоќни пред Секстон, брилијантна партија на Капела, Дончиќ со трипл-дабл

TopSport - 21.01.2021

Бруклин Нетс, од формирањето на големата тројка, Харден-Дурент-Ирвинг, го доживеа првиот пораз. Нест се поразени од Кливленд Кавалирс со 147:135. Кливленд до победата го предводеше Колин Секстон со рекордни во кариерата 42 поени.

Дурант, Ирвинг и Харден конечно играа заедно, дебито им го расипаа импресивниот Охриѓанец и одличниот Кливленд (Видео)

Спортманија - 21.01.2021

Новото „Биг три“ како што ги нарекуваат за првпат беше заедно на паркетот во дресот на Бруклин, кој загуби по два продолженија од Кавалирс предводен од Секстон и од Осман Охриѓанецот Џеди Осман одигра одличен меч за Кливленд кавалирс и со 25 поени и ...

Неверојатниот Дончиќ со нов „трипл-дабл“ до историјата, пораз на „големата тројка“ на Бруклин (ВИДЕО)

Екипа - 21.01.2021

Неверојатниот Словенец Лука Дончиќ повторно запиша историја во НБА лигата, овој пат во гостинската победа на Далас над Индијана од 112-124. И покрај проблемите со повредата, Дончиќ успеа да дојде до нов „трипл-дабл“ ефект, завршувајќи го натпреварот ...

Секоја чест: Ирвинг му купи куќа на семејството на Џорџ Флојд!

SportMedia - 20.01.2021

Супер – ѕвездата на Бруклин Нетс, еден од најдобрите кошаркари во НБА, Кајри Ирвинг направи нешто што му аплаудира цела Америка. Имено Ирвинг му купи куќа на семејството на Џорџ Флојд, човекот кој во мај минатата година во Минеаполис беше убиен од ...

Се врати Кајри Ирвинг, без извинување, без објаснување: Ми требаше пауза!

TopSport - 20.01.2021

НБА ѕвездата на Бруклин Нетс, Кајри Ирвинг се врати во составот на екипата по 7 пропуштени натпревари од непознати причини. Таквата пауза предизвика бес кај кошаркарската заедница, но тој не се возбудува поради тоа.

Ирвинг купи куќа за семејството на Флојд

Вечер Прес - 20.01.2021

Кошаркарот на Бруклин, Кари Ирвинг, купи куќа за семејството на Џорџ Флојд, кој почина како последица на полициска бруталност при апсење во мај минатата година. Информацијата ја обелодени во јавноста поранешниот НБА кошаркар и шампион со Сан Антонио ...

Се врати Кајри Ирвинг, без извинување, без објаснување: Ми требаше пауза!

Макфакс - 20.01.2021

НБА ѕвездата на Бруклин Нетс, Кајри Ирвинг се врати во составот на екипата по 7 пропуштени натпревари од непознати причини. Таквата пауза предизвика бес кај кошаркарската заедница, но тој не се возбудува поради тоа.

Бруклин нетс немоќен пред Секстон, брилијантна партија на Капела, Дончиќ со трипл-дабл

Макфакс - 21.01.2021

Бруклин нетс од формирањето на големата тројка, Харден-Дурент-Ирвинг, го доживеа првиот пораз. Нест е поразен од Кливленд Кавалирс со 147:135. Кливленд до победата го предводеше Колин Секстон со рекордни во кариерата 42 поена.

Бруклин Нетс немоќни пред Секстон, брилијантна партија на Капела, Дончиќ со трипл-дабл

Точка - 21.01.2021

Бруклин Нетс, од формирањето на големата тројка, Харден-Дурент-Ирвинг, го доживеа првиот пораз. Нест се поразени од Кливленд Кавалирс со 147:135. Кливленд до победата го предводеше Колин Секстон со рекордни во кариерата 42 поени.

Дончиќ како булдожер ги урива рекордите во НБА, најмлад е со 30 трипл-дабл ефекти

Хитпортал - 21.01.2021

Лука Дончиќ урива рекорди во НБА-лигата и од ноќеска е најмладиот кошаркар во историјата на најсилната лига што стигнал до 30 трипл-дабл ефекти. Словенецот постигна 13 поени со 12 скока и 12 асистенции во победата на Далас против Индијана со 124:112 ...

НБА кошаркар купи куќа за семејството на Џорџ Флојд

24 Вести - 20.01.2021

Кошаркарот на НБА тимот на Бруклин, Кајри Ирвинг, купи дом за семејството на Џорџ Флојд, кој почина како последица на полициска бруталност при апсење во мај минатата година. Информацијата ја обелодени во јавноста поранешниот НБА кошаркар и шампион ...