TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава против Д.М.(28) од с.Јосифово

Опсервер - 09.11.2019

Полициската станица Валандово поднесе кривична пријава против Д.М.(28) од с.Јосифово, валандовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Макфакс - 08.11.2019

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен ...

Полицијата влезе во угостителски објект

Centar - 08.11.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и ...

Уапсен дилер кај Св.Наум

24Инфо - 07.11.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.А.(30) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

Марихуана и кокаин во угостителски објекти во Гостивар и Делчево

МКД - 08.11.2019

Полицијата од Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е. (29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори".

Кокаин и марихуана во угостителски објекти во Гостивар и Делчево

Република - 08.11.2019

Полицијата од Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е. (29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори”.

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Точка - 08.11.2019

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен ...

Кокаин пронајден во ресторан во Гостиварско, сопственост на скопјанка

24Инфо - 08.11.2019

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен ...

Во ресторан пронајден кокаин, сопственичката под кривичен прогон

Слободен Печат - 08.11.2019

Полициски службеници извршиле претрес во угостителски објект на пријавената, при што пронашле и одзеле кокаин. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е.

Полицијата најде кокаин во угостителски објект

Опсервер - 09.11.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и ...

Кривична пријава против 17 – годишен малолетник од Делчево

Опсервер - 09.11.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 17 – годишен малолетник од Делчево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични ...