TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар 1961 денеска против Мешков ја брка првата победа во ЛШ

Слободен Печат - 22.09.2021

Нема многу одмор за играчите на Вардар 1961, денеска ќе го играат вториот натпревар во Лигата на шампионите, прв пред домашната публика. Во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје гостува Брест Мешков од Белорусија, меч на кој и двете екипи ќе се обидат да ...

Денеска на терените: Вардар против Мешков Брест за прва победа во ЛШ

24 Ракомет

Ѓукиќ против екс клубот: На теренот ќе докажеме дека Вардар е подобар тим

24 Ракомет

Ѓукиќ: Публиката е адутот на Вардар за триумф над Брест, но ќе мораме да го запреме Скубе

Екипа

Вујовиќ: Во животот сигурна е само смртта, победите и поразите се релативна работа….

Екипа

Вујовиќ: Вардар без навивачи не е Вардар

Слободен Печат

Вујовиќ: Ќе треба да се надминеме себеси за победа над Мешков, многу би ни значеле Комитите

Спортманија

24 Ракомет Sport 1 МКД Дриблинг SportMedia Курир Опсервер MakPress

„Јане Сандански“ ќе згрми, Вардар го пречекува Мешков Брест во ЛШ

Gol.mk - 22.09.2021

По двете одиграни кола во домашниот шампионат, екипата на Вардар е пред нов тест во Лигата на шампионите. Несудениот противник во полуфиналето од СЕХА лигата, Мешков Брест ќе гостува во Скопје, односно во салата „Јане Сандански“ која по подолго ...

Шанса за Вардар 1961, Мешков без петмина играчи во Скопје

SportMedia

Ѓукиќ: Не смееме да му дозволиме на Скубе да го разигра Мешков Брест

Gol.mk

Вардар и пред „Јане Сандански“ ќе продава билети за мечот во ЛШ со Мешков Брест

Gol.mk

„Комити“ со пет причини да се наполни СЦ „Јане Сандански“ в среда против Мешков

Слободен Печат

Добра вест за Вардар – Мешков Брест доаѓа без првиот голман во Скопје

Екипа

ФОТО: Комити се мобилизираат, имате најмалку ПЕТ причини да навивате за Вардар и да го наполниме „Јане Сандански“

Дриблинг

24 Ракомет 24 Ракомет Република SportMedia Дриблинг 24 Ракомет

Билетите за мечот Вардар – Мешков ќе се продаваат и пред салата на СЦ „Јане Сандански“

Спортски - 21.09.2021

За натпреварот од 2. коло од ЕХФ лигата на шампионите меѓу Вардар и Мешков билети ќе може да се купат и пред самиот меч, на билетарницата на СЦ „Јане Сандански“. Билетарницата ќе биде отворена во 18,30 часот и ќе работи до почетокот на натпреварот.

Билети за мечот на Вардар со Мешков ќе се продаваат и пред СЦ „Јане Сандански“

Независен

Билети за мечот на Вардар со Мешков ќе се продаваат и пред СЦ „Јане Сандански“

Курир

Само вакцинирани и со ПЦР тест ќе може да го бодрат Вардар

Република

Билети за мечот на Вардар со Мешков ќе се продаваат и пред СЦ „Јане Сандански“

Фокус

Карти за натпреварот меѓу Вардар и Мешков Брест ќе се продаваат и пред СЦ „Јане Сандански“

Скопје24

Билети за мечот на Вардар со Мешков ќе се продаваат и пред СЦ „Јане Сандански“

Опсервер

Вечер Прес SportMedia MakPress

Вујо: Кудуз нема да помогне, мора да се надминеме со Мешков

Gol.mk - 20.09.2021

Екипата на Вардар се подготвува за вториот натпревар од Лигата на шампионите. Следи прв домашен предизвик и тоа е натпревар против белоруски Мешков Брест . Тренерот Веселин Вујовиќ истакна дека екипата чувствува замор поради напорниот ритам, а некои ...

Вардар без Кудуз и Чувара, се враќа Борко Ристовски против Мешков Брест?

Екипа

Вардар без двајца играчи против Мешков

SportMedia

Вардар ослабен против Мешков – нема да играат Кудуз и Чувара!

24 Ракомет

Кил го декласира Флензбург во првото бундеслигашко дерби сезонава

Gol.mk - 20.09.2021

Третото коло во германската Бундеслига ни го донесе првото големо дерби во кое се соочија екипите на Кил и Флензбург . Натпреварот се одигра во Кил, а славеа домашните ракометари, со резултат 33-23 (18-14).

Вклучен е алармот: Фленсбург го бара најдобриот играч од Олимписките игри

24 Ракомет - 20.09.2021

Германскиот Фленсбург има лош старт на сезоната во Бундес лигата и во Лигата на шампионите со два порази. По загубените дуели од Барса во ЛШ и со Кил во домашниот шампионат, беше вклучено “црвеното светло” во клубот.

Татко и син ќе играт заедно во Татран Прешов

24 Ракомет - 20.09.2021

Учесникот во СЕХА лигата, Татран Прешов во сезоната која започна ангажираше нов ракометар на позицијата лев бек. Во составот на Татран Прешов се врати 22-годишниот ракометар, Кирил Радченко кој во словачкиот шампион пристигнува од екипата на Кошице.