TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АЛБАНСКО ПОДМЕТНУВАЊЕ ЗА БАЈДЕН? Секогаш ги поддржувал, а сега се сомнева дека му подметнале фалсификат

Вечер - 18.10.2020

Поедини приштински медиуми објавиле наводен документ од претседателската кампања на Џозеф Бајден, во кој тој најавува промена на американската политика спрема Косово и Србија во однос на она за што се залагал Доналд Трам, а политичкиот аналитичар ...

Трамп: Демократите го уништуваат американскиот живот и водат во депресија

Макфакс - 18.10.2020

На политичките митинзи во Мичиген и Висконсин, претседателот Доналд Трамп ја обвини т.н. левица – демократите, дека се обидат да го уништат американскиот начин на живот. Како што потсетува АП, овие земји играа клучна улога во победата на Трамп на ...

Трамп или Бајден: Четири психолошки трикови што може да го одредат победникот

Кајгана - 18.10.2020

Charisma on Command направи една навистина необична анализа во врска со претседателските избори во САД. Авторите на YouTube каналот пред четири години направија слична анализа, кога предвидоа дека Доналд Трамп ќе ја победи демократската кандидатка ...

„Документот на Бајден за Косово“ го нема меѓу неговите публикации

Локално - 18.10.2020

Некои приштински медиуми утрово објавија наводен документ од претседателската кампања на Џо Бајден, во кој тој најави промена на американската политика кон Белград и Приштина во однос на она што го заговара претседателот Доналд Трамп, но постои ...

АЛБАНСКИ МЕДИУМИ: Нема писмо од Бајден во кое тој ветува кули и градови на Косово доколку стане претседател на САД

Магазин - 18.10.2020

Кандидатот за претседател на САД, Џо Бајден, изјави дека ќе го врати „неурамнотежениот пристап“ на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп кон Србија и Враќање на „правдата и еднаквоста во односите“ на Косово, јавуваат денес ...

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање

Макфакс - 18.10.2020

Демократскииот кандидатот за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со обновување, на како што вели, правдата и еднаквоста ...

Трамп и Бајден во борба за предвремените гласови

Нетпрес - 18.10.2020

Ривалите на американските претседателски избори, републиканецот Доналд Трамп и демократот Џо Бајден, во неделата ќе се обидат да ги придобијат гласовите на избирачите кои порано излегуваат на гласањето, додека забрзува кампањата во пресрет на ...

Трамп за три дена одржа митинзи во четири држави

Р.С.Европа - 18.10.2020

Претседателот Доналд Трамп оди „all in“, изјави деговиот портпарол на 17 октомври додека изборите во САД се заоструваат во последните две ипол недели, а претседателот одржа митинзи во четири држави во три последователни дена.

Бајден: Независноста на Косово е неповратен процес

Локално - 18.10.2020

Во документот со наслов „Визија за односите со Албанија и Косово“, кандидатот за претседател на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, изјави дека независноста на Косово е неповратен процес, пренесе денес РТК2.

(Видео) Доналд Трамп танцува на YMCA од „Вилиџ Пипл“

Репортер - 18.10.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ги изненади своите приврзаници на митинг во Флорида, со танцот кој го одигра на песната YMCA од групата „Вилиџ Пипл“. Овој танц доби име MAGA танц, по кратенката на неговиот слоган Make America Great Again.

КОСОВО ВО ЕУФОРИЈА по најавите на Бајден за косовската иднина

Вечер - 18.10.2020

Кандидатот за претседател на САД Џо Бајден рече дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Во документот „Визија за односите со Албанија и Косово“, Бајден зборува за неговите ...

Бајден одбра страна во дијалогот Белград-Приштина

Expres - 18.10.2020

Кандидатот за претседател на САД eо Бајден рече дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со враќање на, според него, „правдата и еднаквоста во односите“.

Бајден негативен на Kовид-19

Опсервер - 17.10.2020

Кандидатот на демократите за претседател на САД, Џо Бајден е негативен на Ковид-19, објави неговиот изборен штаб. „Потпретседателот Бајден беше подложен на ПЦР-тестирање на Ковид-19 и вирусот не е беше откриен“, се наведува во соопштението.

Бајден негативен на Kовид-19

24Инфо - 17.10.2020

Кандидатот на демократите за претседател на САД, Џо Бајден е негативен на Ковид-19, објави неговиот изборен штаб. „Потпретседателот Бајден беше подложен на ПЦР-тестирање на Ковид-19 и вирусот не е беше откриен“, се наведува во соопштението.

Бајден негативен на Kовид-19

MTM - 17.10.2020

Кандидатот на демократите за претседател на САД, Џо Бајден е негативен на Ковид-19, објави неговиот изборен штаб. „Потпретседателот Бајден беше подложен на ПЦР-тестирање на Ковид-19 и вирусот не е беше откриен“, се наведува во соопштението.

Твитер ги одблокира статиите за Хантер Бајден од Њујорк пост

Либертас - 17.10.2020

По лавина од критики дека врши цензура, Твитер синоќа соопшти дека е укината забраната за блокирање линкови до извештајот на весникот Њујорк пост за Хантер Бајден, син на претседателскиот кандидат на САД, Џо Бајден.

Твитер ги одблокира статиите за Хантер Бајден од Њујорк пост

Вечер Прес - 17.10.2020

По лавина од критики дека врши цензура, Твитер синоќа соопшти дека е укината забраната за блокирање линкови до извештајот на весникот Њујорк пост за Хантер Бајден, син на претседателскиот кандидат на САД, Џо Бајден Првично, од Твитер укажаа дека ...

Бајден негативен на Kовид-19

Точка - 17.10.2020

Кандидатот на демократите за претседател на САД, Џо Бајден е негативен на Ковид-19, објави неговиот изборен штаб. „Потпретседателот Бајден беше подложен на ПЦР-тестирање на Ковид-19 и вирусот не е беше откриен“, се наведува во соопштението.

Бајден негативен на Kовид-19

Centar - 17.10.2020

Кандидатот на демократите за претседател на САД, Џо Бајден е негативен на Ковид-19, објави неговиот изборен штаб. „Потпретседателот Бајден беше подложен на ПЦР-тестирање на Ковид-19 и вирусот не е беше откриен“, се наведува во соопштението.

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање

Опсервер - 18.10.2020

Демократскииот кандидатот за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со обновување, на како што вели, правдата и еднаквоста ...

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање

Вечер - 18.10.2020

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со обновување, на како што вели, правдата и еднаквоста во ...

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање

MTM - 18.10.2020

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со обновување, на како што вели, правдата и еднаквоста во ...

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање

24Инфо - 18.10.2020

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со обновување, на како што вели, правдата и еднаквоста во ...

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање

Точка - 18.10.2020

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со обновување, на како што вели, правдата и еднаквоста во ...

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање

iPortal - 18.10.2020

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со обновување, на како што вели, правдата и еднаквоста во ...

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање

Скопје1 - 18.10.2020

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со обновување, на како што вели, правдата и еднаквоста во ...

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање

Centar - 18.10.2020

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со обновување, на како што вели, правдата и еднаквоста во ...

Трамп: Демократите го уништуваат американскиот живот и водат во депресија

Вечер - 18.10.2020

На политичките митинзи во Мичиген и Висконсин, претседателот Доналд Трамп ја обвини т.н. левица – демократите, дека се обидат да го уништат американскиот начин на живот. Како што потсетува АП, овие земји играа клучна улога во победата на Трамп на ...

Трамп: Демократите го уништуваат американскиот живот и водат во депресија

Опсервер - 18.10.2020

На политичките митинзи во Мичиген и Висконсин, претседателот Доналд Трамп ја обвини т.н. левица – демократите, дека се обидат да го уништат американскиот начин на живот. Како што потсетува АП, овие земји играа клучна улога во победата на Трамп на ...

Трамп: Бајден ќе ја одложи употребата на вакцината против короната

Локално - 18.10.2020

На политичките митинзи во државите Мичиген и Висконсин, претседателот Доналд Трамп ја обвини т.н. левица, демократите, дека се обидуваат да го уништат американскиот начин на живот. Како што потсетува АП, овие земји играа клучна улога во победата на ...

Трамп: Демократите го уништуваат американскиот живот и водат во депресија

24Инфо - 18.10.2020

На политичките митинзи во Мичиген и Висконсин, претседателот Доналд Трамп ја обвини т.н. левица – демократите, дека се обидат да го уништат американскиот начин на живот. Како што потсетува АП, овие земји играа клучна улога во победата на Трамп на ...

Флорида – клучна држава за победа на изборите во САД

Курир - 18.10.2020

Флорида е клучна во американските претседателски избори. Таа е најголема сојузна држава меѓу неопределените односно меѓу оние кои некогаш се приклонуваат кон Републиканците а некогаш кон Демократите.

Трамп: Демократите го уништуваат американскиот живот и водат во депресија

Centar - 18.10.2020

Трамп на своите митинзи ги искара демократите, кои ги нарекува левица, дека сакаат да ја избришат американската историја и вредности. Американскиот претседател рече дека победата на неговиот ривал Џо Бајден ќе доведе до „најголема депресија во ...

Бајден најавува промена на американскиот пристап кон косовското прашање?

Н.Македонија - 18.10.2020

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон Србија и Косово. Тоа ќе се случи со обновување, на како што вели, правдата и еднаквоста во ...

Погледнете како танцува Трамп, вакво нешто не сте виделе (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп рече дека можеби ќе мора да ја напушти земјата доколку ги загуби претседателските избори од Џо Бајден. Предизборните митинзи на Доналд Трамп се познати по веселата атмосфера и неговите шеги, но сега тој испрати ...

Американците се вооружуваат пред претседателските избори

Локално - 17.10.2020

„Mе прашуваат дали ќе прифатам мирен трансфер на власта, а одговорот е:„ Да, ќе прифатам. “Но, како и сите други, сакам да бидат фер избори“, рече синоќа шефот на Белата куќа. Ова е првпат Доналд Трамп да рече дека ќе ги признае резултатите дури и ...

Флорида – клучна држава за победа на изборите во САД

Алфа - 17.10.2020

Флорида е клучна во американските претседателски избори. Таа е најголема сојузна држава меѓу неопределените односно меѓу оние кои некогаш се приклонуваат кон Републиканците а некогаш кон Демократите.

Прерано го отпишаа Трамп, сепак може да победи

Локално - 17.10.2020

Најновите анкети во Америка покажуваат дека демократскиот кандидат Џо Бајден има значителна предност пред сегашниот претседател Доналд Трамп, кој се обидува да земе уште еден мандат. Има малку повеќе од две недели до изборите, а изборите секако не ...

Трамп: Срцето ми се крши за секој што изгубил некого поради короната, ја чувствувам таа болка (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, во петокот се обиде да пронајде начин да ги подобри своите изборни изгледи во државата Флорида обраќајќи им се така на постарите граѓани, додека неговиот ривал Џо Бајден го нападна одговорот на Трамп на ...

Твитер ги одблокира статиите за Хантер Бајден од Њујорк пост

24 Вести - 17.10.2020

По лавина од критики дека врши цензура, Твитер синоќа соопшти дека е укината забраната за блокирање линкови до извештајот на весникот Њујорк пост за Хантер Бајден, син на претседателскиот кандидат на САД, Џо Бајден.

Бајден негативен на Kовид-19

Вечер - 17.10.2020

Кандидатот на демократите за претседател на САД, Џо Бајден е негативен на Ковид-19, објави неговиот изборен штаб. „Потпретседателот Бајден беше подложен на ПЦР-тестирање на Ковид-19 и вирусот не е беше откриен“, се наведува во соопштението.