TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Родителите на едно од убиените деца кај Смилковското Езеро: Заев крие материјали, бараме да биде приведен

Макфакс - 17.04.2018

Родителите на децата што беа убиени кај Смилковското Езеро на денешното рочиште побараа да се утврди улогата на обвинетите и како тие се поврзани со настанот, односно да се видат пораките на петте функционери на ДУИ.

Таткото на убиениот Александар: Бејта разговарал со Азири, Заев знае кои функционери на ДУИ се замешани и уценува

Република - 17.04.2018

Таткото на убиеното момче Александар, во масакрот кај Смилковци, денеска на судското рочиште за „Монструм“ побара од судот јавно да се објави чии се петте телефонски броеви кои се заведени како државна тајна, а комуницирале со сега обвинетите во ...

Родителите бараат од Заев транскрипти за „Монструм“

Алсат-М - 17.04.2018

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по одложувањето на рочиштето.

Мајка на едно од убиените мочиња кај Смилковско: Сите што го извршија грозоморниот чин да се плашат од солзите на ...

24 Вести - 17.04.2018

Судскиот процес Монструм кој денеска за прв пат требаше да почне под палката на СЈО е одложен бидејќи обвинетиот Фејзи Азири бил во болница и не можел да присуствува. На неговото отсуство реагираше и обвинителката Фатиме Фетаи, но и родителите на ...

Мајка на дете убиено кај Смилковско: Иако беа мртви, цела ноќ им течеа солзи од очите

+инфо - 17.04.2018

Таткото на едно од убиенти деца, повтори дека од премиерот Заев ги очекуваат петте телефонски броеви на функционерите од ДУИ кои ветил дека ќе им ги даде, но досега не го исполнил ветувањето.

Мајката на убиениот Александар: На нашите мртви деца им течеа солзи додека да ги погребаме, извршителите да се плашат ...

Фокус - 17.04.2018

Иако денешното рочиште за Монструм ќе се одложи бидејќи во судот не се појави обвинетиот Фејзи Азири, збор во судницата побараа мајката и таткото на убиениот Александар Наќевски. Мајката на Александар, Зорица Наќевска побара од судот и од ...

Сонував како му ги врзаа рацете на момчето и плачев, пренесе дел од транскриптите мајка на убиено момче во „Монструм“

Сакам да кажам - 17.04.2018

Мајката на Aлександар Наќевски, едно од убиените момчиња кај Смилковско езеро, на денешното судење за предметот „Монструм“ побара од судот да се утврди улогата на двајцата непознати сторители, тие да се вклучат во истрагата, бидејќи се посочени како ...

Наќевски: Обвинетиот Азири разговарал со Невзат Бејта од ДУИ

Фокус - 17.04.2018

Горан Наќевски, татко на Александар кој заедно со уште четворица пред шест години беше убиен кај Смилковското езеро, на денешното рочиште за случајот Монструм се обрати пред судот. И тој, како и претходно неговата сопруга побара од судот јавно да се ...

Татко на убиено момче кај Смилковско езеро побара стражарно приведување на Заев и претрес на седиштето на СДСМ

Сакам да кажам - 17.04.2018

Горан Наќевски, татко на едно од убиените момчиња кај Смилковско езеро, побара од судијата Огнен Ставрев стражарно да го приведе премиерот Зоран Заев затоа што како политички противник на ДУИ им изнел конкретни докази за вмешаност на функционери од ...

Мојот син плачеше мртов со отворени очи, плашете се од тие солзи сите кои сте вмешани, порача мајката на убиениот ...

МКД - 17.04.2018

Отсуство поради болест на обвинетиот Фејзи Азири го одложи судењето за случајот „Монструм“ за 15 мај. Адвокатот Насер Рауфи во судот достави известување дека обвинетиот Азири од вчера бил хоспитализиран на клиниката за пулмологија.

Случај „Монструм“: Заев манипулира, вмешан е и Бејта

Независен - 17.04.2018

Повторното судење за случајот „Монструм“ кој се однесува на убиството на петте момчиња на Смилковско езеро е одложено за 15 мај. Причина е отсуството на обвинетиот Фејзи Азири, кој вчера бил хоспитализиран на одделението за пулмологија во скопскиот ...

Одложено рочиштето на Монструм: Родителите бараат претрес во седиштето на СДСМ

Канал 77 - 17.04.2018

Се одложи денешното рочиште за Монструм, предметот кој неодамна го презеде Специјалното јавно обвинителство. Иако обвинителката Фатиме Фетаи рече дека се подготвени за судењето, рочиштето се одложи поради отсуство на еден од обвинетите, Фејзи Азири.

ЗАЕВ КРИЕ МАТЕРИЈАЛИ, обвинуваат родителите на едно од загинатите деца кај Смилковско Езеро

Фактор - 17.04.2018

Родителите на децата што беа убиени кај Смилковското Езеро на денешното рочиште побараа да се утврди улогата на обвинетите и како тие се поврзани со настанот, односно да се видат пораките на петте функционери на ДУИ.

Родителите на убиените момчиња кај Смилковско бараат транскрипти за „Монструм“, Фетаи уверува дека вистината ќе излезе ...

Бриф - 17.04.2018

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по одложувањето на рочиштето.

Мајка на едно од убиените мочиња кај Смилковско: Иако беа мртви, цела ноќ им течеа солзи од очите

24Инфо - 17.04.2018

Мајка на едно од убиените мочиња кај Смилковско: Иако беа мртви, цела ноќ им течеа солзи од очите Мајката побара судот и јавното обвинителство да ја утврдат улогата на обвинетите – дали се поврзани во настанот како директни извршители или помагачи.

Мајка на жртва во „Монструм“: На мртвите деца им течеа солзи додека да ги погребаме

Слободен Печат - 17.04.2018

Денешното рочиште за „Монструм“ е одложено за 15 мај, но и покрај тоа, збор побараа родителите на една од жртвите, убиениот Александар Наќевски, кои побараа судот да ја утврди вистината за тоа што се случувало.

Мајката на убиениот Александар прочита транскрипт од разговор

Либертас - 17.04.2018

Иако денешното рочиште за Монструм ќе се одложи бидејќи во судот не се појави обвинетиот Фејзи Азири, збор во судницата побараа мајката и таткото на убиениот Александар Накевски. Мајката на Александар, Зорица Накевска побара од судот и од ...

Наќевски: Обвинетиот Азири разговарал со Невзат Бејта од ДУИ

Либертас - 17.04.2018

Горан Наќевски, татко на Александар кој заедно со уште четворица пред шест години беше убиен кај Смилковското езеро, на денешното рочиште за случајот Монструм се обрати пред судот. И тој, како и претходно неговата сопруга побара од судот јавно да се ...

Татко на убиено момче кај Смилковско Езеро побара претрес на седиштето на СДСМ, тврди дека „бомбите“ се таму

Слободен Печат - 17.04.2018

Горан Наќевски, татко на едно од убиените момчиња кај Смилковско езеро, побара од судијата Огнен Ставрев стражарно да го приведе премиерот Зоран Заев затоа што како политички противник на ДУИ им изнел конкретни докази за вмешаност на функционери од ...

Случај „Монструм“: Родителите на убиените момчиња побараа судот да изврши претрес во седиштето на СДСМ

Република - 17.04.2018

Повторното судење за случајот „Монструм“ кој се однесува на убиството на петте момчиња на Смилковско езеро е одложено за 15 мај. Причина е отсуството на обвинетиот Фејзи Азири, кој вчера бил хоспитализиран на одделението за пулмологија во скопскиот ...

Татко на убиено момче кај Смилковско езеро побара претрес на седиштето на СДСМ

24Инфо - 17.04.2018

Татко на убиено момче кај Смилковско езеро побара претрес на седиштето на СДСМ Неговиот адвокат Насер Рауфи прикажа документ како потврда дека тој од вчера е хоспитализиран на Клиниката за пулмологија.

Родителите на едно од убиените деца кај Смилковското Езеро: Заев крие материјали, бараме да биде приведен

Точка - 17.04.2018

Родителите на децата што беа убиени кај Смилковското Езеро на денешното рочиште побараа да се утврди улогата на обвинетите и како тие се поврзани со настанот, односно да се видат пораките на петте функционери на ДУИ.

ВИДЕО: Родителите на убиените во „Монструм“ бараат стражарно приведување на Заев за да се соочи со нив

А1 On - 17.04.2018

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по одложувањето на рочиштето.

Мајката на Наќевски: Децата умреле со отворени очи, до погребот им течеа солзи

Република - 17.04.2018

Денешното рочиште за „Монструм“ е одложено за 15 мај, но и покрај тоа, збор побараа родителите на една од жртвите, убиениот Александар Наќевски, кои побараа судот да ја утврди вистината за тоа што се случувало.

На нашите мртви деца им течеа солзи додека да ги погребаме, извршителите да се плашат од тие солзи – порача мајката на ...

Скопје инфо - 17.04.2018

Иако денешното рочиште за Монструм ќе се одложи бидејќи во судот не се појави обвинетиот Фејзи Азири, збор во судницата побараа мајката и таткото на убиениот Александар Наќевски, пишува Фокус .

Наќевски: Заев да се донесе во судница, па тука да се соочи со сите родители за да видите дека ја зборуваме вистината

Курир - 17.04.2018

Таткото на убиеното момче Александар Наќевски кај Смиљковското езеро, се обрати пред судот на денешното рочиште за случајот „Монструм“, пишува Фокус. -На една од средбите, сегашниот премиер Зоран Заев ни кажа дека тие броеви се на пет функционери од ...

Родителите на убиените деца кај Смилковско езеро побараа стражарно приведување на Заев и претрес во СДСМ

еМагазин - 17.04.2018

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по одложувањето на рочиштето.

Мајката на едно од убиените момчиња прочита транскрипт од разговор

Сител - 17.04.2018

Иако денешното рочиште за Монструм ќе се одложи бидејќи во судот не се појави обвинетиот Фејзи Азири, збор во судницата побараа мајката и таткото на убиениот Александар Накевски. Мајката на Александар, Зорица Накевска побара од судот и од ...

Мајката на убиениот Александар: На нашите мртви деца им течеа солзи додека да ги погребаме, извршителите да се плашат ...

Курир - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Родителите на убиените ги бараат доказите за „Монструм“ од Заев

Н.Македонија - 17.04.2018

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по одложувањето на рочиштето.

Монструм: Родителите бараат транскрипти и соочување со Заев

Нова ТВ - 17.04.2018

Горан Наќевски, татко на Александар Наќевски, едно од убиените момчиња кај Смилковското езеро во 2012 година, на денешното рочиште за случајот „Монструм“, побара од судот стражарно да го приведе премиерот Зоран Заев, затоа што како тогашен ...

Мајката на убиениот Александар: На нашите мртви деца им течеа солзи додека ги погребувавме

Сител - 17.04.2018

Денешното рочиште за случајот со петкратното убиство кај Смилковци се одложи, но дел од родителите побараа збор, очи во очи со обвинетите, освен еден кој не се појави на рочиштето. Мајката на Александар, Зорица Наќевска побара од судот и од ...

Родителите бараат од Заев транскрипти за „Монструм“, Фетаи очекува да се утврди вистината

CivilMedia - 17.04.2018

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по одложувањето на рочиштето.

Родителите бараат од Заев транскрипти за „Монструм“, Фетаи очекува да се утврди вистината

Канал5 - 17.04.2018

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по одложувањето на рочиштето.

Родителите бараат од Заев транскрипти за „Монструм“, Фетаи очекува да се утврди вистината

Локално - 17.04.2018

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по одложувањето на рочиштето.

Родителите бараат од Заев транскрипти за „Монструм“, Фетаи очекува да се утврди вистината

Кајгана - 17.04.2018

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по ...

Родителите на убиените кај Смилковско: Заев нé лажеше дека ќе ни даде разговори за убиството на нашите деца

Курир - 17.04.2018

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по одложувањето на рочиштето.

Родителите бараат од Заев транскрипти за „Монструм

Стандард - 17.04.2018

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара Горан Наќески, таткото на убиениот Александар Наќески, по одложувањето на рочиштето.