TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И кичевчани „настрадаа“ од полицијата – казнети 70 возачи за 1 час контролирање

24auto - 18.10.2020

Засилените контроли низ Македонија на полицијата на учесниците во сообраќајот продолжија во Кичево каде за 1 час се санкционирани 70 учесници. Најчестите казни се за возење нерегистрирани возила, без возачка дозвола, за брзо возење.

За три недели изречени над 12.000 санкции за сообраќајни прекршоци

Локално - 18.10.2020

За три недели, откако почнаа засилените сообраќајни контроли, на територијата на државата се изречени над 12.000 санкции, соопшти денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски. На прес конференција во Кичево, Ангеловски рече дека се санкционираат сите ...

Засилени акциски контроли на МВР и во Кичево

Н.Македонија - 18.10.2020

Кампањата што во изминативе три седмици ја спроведува МВР на засилени акциски контроли, денес продолжи и во Кичево, каде во 70 случаи се констатирани прекршоци на возачи од пребрзо возење, немање возачка дозвола, нерегистрирани возила и други.

326 санкционирани возачи во Скопје

ТВ21 - 18.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 326 санкции, меѓу кои 36 за ...

Во Битола „фатени“ 40 лица што возеле без возачка, а „само“ 34 за брзо возење

24auto - 18.10.2020

Ако мислиме дека во сообраќајот има најмногу „бесни“ возачи кои ги управуваат своите возила со поголема брзина од предвидената, сосема спротивна вест доаѓа од Битола. Таму МВР во текот на еден ден кога спроведе засилени сообраќајни контроли „фати“ ...

Вкупно 326 санкционирани возачи во Скопје

Опсервер - 18.10.2020

– На територијата на град Скопје вчера се изречени 326 санкции од кои 36 за пречекорување на дозволената брзина на движење, 55 за технички неисправни и нерегистрирани возила, 43 за управување без возачка дозвола, 28 за некористење сигурносен појас, ...

Засилени контроли во Битола: 233 санкционирани возачи

ТВ21 - 18.10.2020

Министерството за внатрешни работи вчера (17.10.) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Битола. Притоа, изречени се вкупно 233 санкции, меѓу кои 27 за измината важност на сообраќајната дозвола ...

Во Горно и Долно Лисиче казнети 20 лица кои возеле без дозвола

Макфакс - 18.10.2020

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (17. октомври) спорвела засилени конторли на територијата на Горно и Долно Лисиче во Скопје. Како што информираат од МВР, изречени биле вкупно 151 санкција, меѓу кои за возење без возачка дозвола на ...

Засилени сообраќајни контроли на МВР во Битола: Казни за 233 возачи

Слободен Печат - 18.10.2020

Министерството за внатрешни работи (МВР) вчера спроведе засилена акциска контрола на сообраќајот на територијата на Битола. Притоа се изречени вкупно 233 санкции, меѓу кои 27 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани возила), 40 ...

За еден ден казнети 233 возачи во Битола

Макфакс - 18.10.2020

Полицијата вчера (17. октомври) спровела засилена сообраќајна контрола на територијата на Битола, информират од МВР. Притоа, изречени биле вкупно 233 санкции, меѓу кои 27 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани возила), 40 за ...

Сообраќајната полиција во Битола напишала 233 казни во еден ден

360 степени - 18.10.2020

Сообраќајната полиција во Битола во текот на вчерашниот ден напишала 233 казни, соопшти МВР. Меѓу изречените казни вчера има 40 за возење без возачка, 34 за брзо возење и 27 за нерегистрирани возила.

Засилени контроли во Битола, 233 санкционирани возачи

Опсервер - 18.10.2020

– Во рамки на засилената акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Битола вчера се изречени вкупно 233 санкции, соопштија денеска од МВР. За измината важност на сообраќајната дозвола санкционирани се 27 (нерегистрирани возила), ...

Битолчани најмногу казнувани – 90 глоби за 1 час напиша полицијата

24auto - 17.10.2020

По Гостивар и Куманово кои имаа над 60 казнети возачи за само 1 час, сега новиот неславен рекордер е Битола. Таму полицијата напиша 90 казни за само 1 час контролирање на сообраќајот. Конечните бројки од акцијата спроведена во Битола ќе биде позната ...

192 санкционирани возачи во Ѓорче Петров

ТВ21 - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка ...

192 санкционирани возачи во Ѓорче Петров

24Инфо - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка ...

192 санкционирани возачи во Ѓорче Петров

Скопје1 - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка ...

МВР: 192 санкционирани возачи во Ѓорче Петров

Канал5 - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка ...

Санкционирани 192 возачи во Ѓорче Петров

А1 On - 17.10.2020

Полицијата во текот на вчерашниот ден само на територијата на општина Ѓорче Петров изрече вкупно 192 санкции. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи за возење без возачка дозвола санкционирани се 28 лица, 17 за технички неисправни и ...

192 санкционирани возачи во Ѓорче Петров

Курир - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка ...

Санкционирани 192 возачи во Ѓорче Петров

Либертас - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка ...

Казнети 192 возачи во Ѓорче Петров

Макфакс - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 28 ...

Казнети 192 возачи во Ѓорче Петров

Вечер - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 28 ...

Казнети 192 возачи во Ѓорче Петров

Опсервер - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 28 ...

Само во Ѓорче вчера се казнети 192 возачи

+инфо - 17.10.2020

Полицијата во текот на вчерашниот ден само на територијата на општина Ѓорче Петров изрече вкупно 192 санкции. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи за возење без возачка дозвола санкционирани се 28 лица, 17 за технички неисправни и ...

КАКО ДА НЕМА СООБРАЌАЈКИ - само во Ѓорче за еден ден 28-мина се фатени без возачка

Фактор - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи изгледа реши да им застане на патот на несовесните возачи, кои се гавна причина за големиот број сообраќајни несреќи, кои, пак, често завршуваат и со фатални последици.

192 санкционирани возачи во Ѓорче Петров

Press24 - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 28 ...

192 санкционирани возачи во Ѓорче Петров

Скопје инфо - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка ...

Санкционирани 192 возачи во Ѓорче Петров

Вечер Прес - 17.10.2020

Полицијата во текот на вчерашниот ден само на територијата на општина Ѓорче Петров изрече вкупно 192 санкции. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи за возење без возачка дозвола санкционирани се 28 лица, 17 за технички неисправни и ...

400 санкционирани возачи во Скопје, од кои 65 за пречекорена брзина

Сител - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за ...

400 санкционирани возачи во Скопје, од кои 65 за пречекорена брзина

iPortal - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400санкции, меѓу кои 65 за ...

400 санкционирани возачи во Скопје, од кои 65за пречекорена брзина

24Инфо - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за ...

Скопјани книжат казни, 65 возеле пребрзо

+инфо - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. – На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување ...

Скопје: Казнети уште 400 возачи

Денешен - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

Полицијата казни 400 возачи во Скопје

Press24 - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

ВНИМАВАЈТЕ колку и како возите! КАЗНИТЕ ОГРОМНИ!

Вечер - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

Санкционирани 400 возачи во Скопје, од нив 65 за пречекорена брзина

Канал5 - 17.10.2020

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, се вели во денешното соопштение од МВР.

Санкционирани 400 возачи во Скопје, од нив 65 за пречекорена брзина

Либертас - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

Санкционирани 400 возачи во Скопје, од нив 65 за пречекорена брзина

А1 On - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

Санкционирани 400 возачи во Скопје, од нив 65 за пречекорена брзина

еМагазин - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

Казнети 400 возачи во Скопје, од кои 65 за пребрзо возење

Макфакс - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување ...

Санкционирани 400 возачи во Скопје, од нив 65 за пречекорена брзина

Frontline - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

Казнети 400 возачи во Скопје, од кои 65 за пребрзо возење

Опсервер - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување ...

Санкционирани 400 возачи во Скопје, од нив 65 за пречекорена брзина

Курир - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

Казнети 400 возачи во Скопје, од кои 65 за пребрзо возење

Вечер - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување ...

Казнети 400 возачи во Скопје, 47 од нив имале нерегистрирани возила

Локално - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

Санкционирани 400 возачи во Скопје, од нив 65 за пречекорена брзина

Бизнис Вести - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

Казнети 192 возачи во Ѓорче Петров

Точка - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 192 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 28 ...

Санкционирани 400 возачи во Скопје, од нив 65 за пречекорена брзина

Вечер Прес - 17.10.2020

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје полицијата изрече вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, а 47 за технички неисправни и нерегистрирани ...

Казнети 400 возачи во Скопје, од кои 65 за пребрзо возење

Точка - 17.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување ...

Казнети 192 возачи во Ѓорче Петров

МКД - 17.10.2020

Полицијата во текот на вчерашниот ден само на територијата на општина Ѓорче Петров изрече вкупно 192 санкции. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи за возење без возачка дозвола санкционирани се 28 лица, 17 за технички неисправни и ...