TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор, луѓе во паника излегуваат на улица

Фокус - 18.03.2023

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Еквадор. Земјотресот бил длабочина од 75 километри и се случи во 13.12 часот, по локално време. На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како луѓе во паника ...

(Видео) Силен земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор: луѓе во паника излезени на улиците

Макфакс - 18.03.2023

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Нарањала во Еквадор. Земјотресот на длабочина од 75 километри се случил во 13 часот и 12 минути по локално време.

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 6,9 СТЕПЕНИ ЈА ПОГОДИ ЈУЖНА АМЕРИКА Паника на улиците во Еквадор

+инфо - 18.03.2023

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Еквадор. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

ЗЕМЈОТРЕС ВО СРБИЈА – За само три часа почуствувани три земјотреси во соседна Србија!

Во Центар - 18.03.2023

Апаратите на Сеизмолошкиот завод на Србија регистрираа дури три земјотреси на југоистокот кај нашиот северен сосед. Имено, во период од 10 часа земјотресот ја погоди територијата на Бор , а потоа продолжи да „тресе“ кон Доњи Милановац и Ниш .

Први снимки од силниот земјотрес во Еквадор: Луѓето панично бегаат, зградите се уриваат (ВИДЕО)

Локално - 18.03.2023

Силен земјотрес од 6,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Еквадор нешто по 18 часот , а на социјалните мрежи веќе се шират драматични снимки од овој земјотрес. На видеата се гледа како луѓето во паника трчаат по улиците веднаш по силниот ...

Истанбул може да биде погоден од земјотрес од незамисливи размери, вели турски геолог

4NEWS - 17.03.2023

ПОВЕЌЕ од пет недели Турција се бори со последиците од разорниот земјотрес со јачина од 7,8 степени во југоисточниот дел на земјата, во кој загинаа речиси 50.000 луѓе. Но, во Истанбул, најголемиот и најнаселен град во Турција, се зголемува ...

Џелал Сенгор: Во Истанбул може да се случи земјотрес од незамисливи размери

А1 On - 17.03.2023

Повеќе од пет недели Турција се бори со последиците од разорниот земјотрес со јачина од 7,8 степени во југоисточниот дел на земјата, во кој загинаа речиси 50.000 луѓе. Но, во Истанбул, најголемиот и најнаселен град во Турција, се зголемува ...

Турција во страв – Дали на Истанбул му се заканува земјотрес од незамисливи размери? „Толку е блиску. Тоа е само ...

Во Центар - 18.03.2023

Турција се бори со последиците од разорниот земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала на југоистокот на земјата, во кој загинаа речиси 50 илјади луѓе. Но, во Истанбул, најголемиот и најнаселен град во Турција, се зголемува ...

Истанбул може да биде погоден од земјотрес во кој би загинале 100.000 луѓе, предвидува турски геолог

Репортер - 18.03.2023

Повеќе од пет недели Турција се бори со последиците од разорниот земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала на југоистокот на земјата, во кој загинаа речиси 50 илјади луѓе.

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја погоди Јужна Америка

360 степени - 18.03.2023

Земјотресот на длабочина од 75 километри се случил во 18 часот и 12 минути по локално време Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Еквадор.

Силен земјотрес го погоди Еквадор

Нетпрес - 18.03.2023

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Еквадор. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

(Видео) Силен земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор: луѓе во паника излезени на улиците

24Инфо - 18.03.2023

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Нарањала во Еквадор. Земјотресот на длабочина од 75 километри се случил во 13 часот и 12 минути по локално време.

(Видео)Земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор, луѓе во паника излегуваат на улица.Има мртви и повредени

Либертас - 18.03.2023

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Еквадор. Земјотресот бил длабочина од 75 километри и се случи во 13.12 часот, по локално време. На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како луѓе во паника ...