TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Службена победа на ракометарите на Еурофарм Пелистер против Рајн-Некар Левен

ММС - 26.02.2021

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го регистрира со службен резултат натпреварот од деветтото коло на групата Д на Лига Европа меѓу Еурофарм Пелистер и Рајн Некар Левен. Недоаѓањето на германската екипа во Битола значи службена победа на ...

Службени бодови и за Металург и Е.Пелистер во Европската лига

Спортски

Службени победи за Е. Пелистер и Металург во Лигата на Европа

Слободен Печат

Металург и Е. Пелистер службено победија со Тулуз односно Рајн-Некар Левен

Sport 1

Еурофарм Пелистер освои бодови од дуелот Рајн Некар, службена победа и за Металург против Тулуз

24 Ракомет

Еурофарм Пелистер прокнижи бодови од РНЛ, деби-победа и за Металург

Gol.mk

Службена победа на Еурофарм Пелистер против Рајн Некар Левен

Тера

Курир Нетпрес 24 Ракомет

Бабиќ: Татран е добро водена екипа, им нагласив на ракометарите каков противник нè чека

Тера - 26.02.2021

Тренерот на ракометарите на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, очекува тежок меч со Татран Прешов во третото коло во регионалната СЕХА лига. Средбата ќе биде одиграна утре во Битола од 17:45 часот.

Пелистерци отптимисти за утрешниот меч со Татран

Алфа

Мартин Велковски: Ги анализиравме добро и се надевам дека ќе се покажеме во вистинско светло

Дриблинг

Бабиќ: Со агресивна игра во одбрана до триумф против Татран Прешов

Екипа

Се враќа Велковски за Татран: Многу важен меч за нас, добро се подготвивме!

Sport 1

Бабиќ пред дуелот со Татран Прешов: Мораме да бидеме агресивни!

SportMedia

Велковски: Дуелот со Татран е многу важен за нас, влегувам во ритам после повредата

24 Ракомет

24 Ракомет Слободен Печат Дриблинг Gol.mk Gol.mk MakPress Битола Њуз SportMedia

Елверум се подготвува во салата на Вардар за дуелот со ПСЖ (ФОТО)

24 Ракомет - 26.02.2021

Ракометарите на Елверум денеска ќе го завршат седумдневниот престој во Скопје каде одиграа два меча од Лигата на шампионите против Вардар. Тие по гостувањето во полскиот Келце, допатуваа во Скопје, каде во неделата и средата играа натпреварите со ...

ЛШ: Победа за Вардар против Елверум

Сител

Гаф на Норвежаните: Елверум играше со Вардар во Романија? (ФОТО)

24 Ракомет