TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лапровитола замина од Мадрид и се пресели во лутиот ривал

Gol.mk - 28.07.2021

Аргентинскиот кошаркар Николас Лапровитола договори соработка со екипата на Барселона. Во изминатите две години тој го носеше дресот на големиот ривал на каталонскиот клуб, Реал Мадрид. 31-годишникот потпиша договор до 20 јуни 2023 година.

Барса го врати ударот – донесе играч од Реал

Спортклуб - 28.07.2021

Како што беше најавено претходните недели, Барселона успеа да се договори со досегашниот играч на Реал Мадрид кој по пауза од две години се враќа во Каталонија. Од јануари 2018 до јуни 2019 година, кога беше избран за МВП на шпанското првенство, ...

Барселона и Реал ја продолжија кошаркарската војна

Дерби - 28.07.2021

Барселона и Реал Мадрид се големи спортски ривали во секој спорт, па така е и во кошарката каде интересно во овој преодон рок можевме да видиме како неколку играчи од Каталонија завршуваат во шпанската престолнина и обратно.

Ново предавство во Шпанија: Лапровитола од Реал Мадрид во Барселона (ФОТО)

Екипа - 28.07.2021

Трансферите на играчи помеѓу Реал Мадрид и Барселона некогаш беа незамисливи, но денеска се пракса. По преминот на Адам Ханга од редовите на каталонците во „белиот“ дрес во спротивната насока заврши Нико Лапровитола.

Лапровитола од Реал во Барселона

Точка - 28.07.2021

Барселона му се „одмазди“ на Реал Мадрид за трансферот на Адам Ханга. Ноб играч на Барселона е досегашниот играч на Реал, Николас Лапоровитола. Аргентинецот во тимот на Шарунас Јасикевичиус се пресели како слободен играл, откако му истеле договорот ...

Лапровитола од Реал во Барселона

MTM - 28.07.2021

Барселона му се „одмазди“ на Реал Мадрид за трансферот на Адам Ханга. Ноб играч на Барселона е досегашниот играч на Реал, Николас Лапоровитола. Аргентинецот во тимот на Шарунас Јасикевичиус се пресели како слободен играл, откако му истеле договорот ...