TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) ГЕРМАНИЈА Е ВО ШОК: Убиено е девојче

Фактор - 13.06.2018

Во понеделникот со нож е избодено девојче, додека возело велосипед во градот Вирсен. Убиената е 15-годишната Јулијана Елена Р. која е избодена со нож, повеќе пати. Германските медиуми пишуваат дека е Романка, но засега не е познато дали имала и ...

Повторно Германија, повторно убиено дете, повторно осомничен Турчин (ВИДЕО)

МКД - 13.06.2018

Пред само неколку дена беше убиено девојче во Визбаден. Во понеделникот со нож беше избодено друго девојче, додека возела велосипед во градот Вирсен. Убиената е 15-годишната Јулијана Елена Р. Која возела велосипед во градскиот парк.

Повторно убиство на девојче во Германија, осомничен Турчин

Канал5 - 13.06.2018

Пред само неколку дена на свиреп начин беше убиено девојче во Визбаден. Во понеделникот со нож е избодено друго девојче, додека возело велосипед во градот Вирсен. Како што пренесуваат медиумите, убиена е 15 годишната Јулиана Елена додека возела ...

Германија: Во неколку дена убиени две деца, осомничени Турци

Локално - 13.06.2018

Пред само неколку дена свирепо беше убиено девојче во Визбаден, Германија, а во понеделникот избодено е уште едно девојче додека возело велосипед во градот Вирсен. Убиена е 15-годишната Лулијана Елена Р.

Нов шок во Германија – Убиено е девојче ВИДЕО

+инфо - 13.06.2018

Убиено е 15-годишно девојче Јулијана Елена Р. од Вирсен, Германија додека возела велосипед. Девојчето во понеделникот е избодена со нож, повеќе пати. Германските медиуми пишуваат дека е Романка, но засега не е познато дали имала и германско ...

Злосторство кое ја тресе Германија: Барателот на азил кој силувал и убил 14-годишно девојче, дал исказ од кој се ежи ...

Точка - 11.06.2018

Случајот на силување и убиство на 14-годишното девојче Сузана Фелдман, е злосторство кое ја потресува Германија. Тоа го пишува "Deutsche Welle", наведувајќи дека жртвата е Еврејка, а лицето кое го признало силувањето е Курд од северот на Ирак, кој ...

Во Германија убиени две деца, осомничени се Турци

iPortal - 13.06.2018

Пред само неколку дена свирепо беше убиено девојче во Визбаден, Германија, а во понеделникот избодено е уште едно девојче додека возело велосипед во градот Вирсен. Убиена е 15-годишната Лулијана Елена Р.