TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Герџиков: Зелениот сертификат е казна, а не превенција

24Инфо - 25.10.2021

Доколку бидам избран за претседател на Бугарија, ќе успееме да формираме политичка влада, изјави утринава претседателскиот кандидат, кој е поддржан од ГЕРБ-СДС, проф. Анастас Герџиков во интервју за бТВ.

Герџиков: Зелениот сертификат е казна, а не превенција

Опсервер - 25.10.2021

– Доколку бидам избран за претседател на Бугарија, ќе успееме да формираме политичка влада, изјави утринава претседателскиот кандидат, кој е поддржан од ГЕРБ-СДС, проф. Анастас Герџиков во интервју за бТВ.

Герџиков: Зелениот ковид сертификат е казна, а не превенција од заразата

Денешен - 25.10.2021

Доколку бидам избран за претседател на Бугарија, ќе успееме да формираме политичка влада, изјави утринава претседателскиот кандидат, кој е поддржан од ГЕРБ-СДС, проф. Анастас Герџиков во интервју за бТВ.

Герџиков: Зелениот сертификат е казна, а не превенција

MakPress - 25.10.2021

Доколку бидам избран за претседател на Бугарија, ќе успееме да формираме политичка влада, изјави утринава претседателскиот кандидат, кој е поддржан од ГЕРБ-СДС, проф. Анастас Герџиков во интервју за бТВ.

Од денеска во Бугарија почнува проверката на зелените сертификати

Бизнис Вести - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови за ...

Од денеска во Бугарија почнува проверката на зелените сертификати

Слободен Печат - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови за ...

Бугарија: Почнува проверката на зелените сертификати

Курир - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови за ...

Од  денеска во Бугарија почнува проверката на  зелените сертификати

Независен - 25.10.2021

Бугарија – Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за ...

Од  денеска во Бугарија почнува проверката на  зелените сертификати

24Инфо - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови за ...

Од  денеска во Бугарија почнува проверката на  зелените сертификати

Опсервер - 25.10.2021

– Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови ...

Бугарија почнува со проверка на зелените сертификати, казни до 2.500 евра

Фокус - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови за ...

Од денеска во Бугарија почнува проверката на зелените сертификати

Сител - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови за ...

Во Бугарија почнува строга проверка на зелените Ковид сертификати

Република - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено, галерии, кина и театри, да се ...

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати

Канал5 - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови за брзи тестирања, галерии, кина и театри, ...

Од  денеска во Бугарија почнува проверката на  зелените сертификати

Вечер Прес - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови за ...

2.500 евра ако немате ковид сертификат, од денеска започнува проверката кај нашиот источен сосед

4NEWS - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови за ...

Од денеска во Бугарија почнува проверката на зелените сертификати

MakPress - 25.10.2021

Од денеска во Бугарија почнуваат засилените инспекции за зелени сертификати. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарските власти во изминатите неколку дена дозволија преоден период за да објектите на затворено да се подготват за пунктови за ...

Земјите од регионот со нови рестриктивни мерки против Ковид-19

Канал5 - 24.10.2021

Зголемениот број на ново заболени и починати од Ковид- 19 ги поттикна земјите од регионот постепено започнаа да воведуваат нови рестриктивни мерки. Во Србија од синоќа во 22 часот, во согласност со одлуката на Кризниот штаб за борба, стапи на сила ...

Бугарија ќе испраќа ковид-пациенти на лекување во странство

Либертас - 24.10.2021

Министерот за здравство Стојчо Кацаров изјави дека земјата „ќе има огромни проблеми“ доколку состојбата со епидемијата од коронавирус не се подобри за десет до 15 дена. Бугарските власти велат дека ќе мора да испратат пациенти заразени со ...