TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Porsche Driving Experience 2019

Авто Плус - 16.05.2019

На самиот почеток од месец мај на покана од ексклузивниот импортер за возилата на престижната германска марка Porsche за Македонија имавме можност да учествуваме во настанот кој ги опфаќа земјите од Централна и Источна Европа Караванот на Porsche ...

V6 со 440 коњски сили за Porsche Cayenne S Coupe

Авто Плус - 16.05.2019

Porsche соопшти дека новиот Cayenne S Coupe, кој ќе биде лансиран кон крајот на јули оваа година, ќе биде опремен со 2.9 литарски мотор во V-облик, со шест цилиндри и максимален вртежен момент од 550 Nm Новото Porsche Cayenne S Coupe ветува да ...

Porsche Road Tour 2019 :: Поезија, класика или рокенрол

Авто Магазин - 15.05.2019

Бевме присутни на скоро сите настани во организација на Porsche досега, но овој ни привлече внимание. Најмногу заради рутата, која нé водеше од Скопје до Галичник. Невообичаениот избор само навидум беше таков бидејќи ни овозможи да се запознаеме со ...

МАЛИОТ МОНСТРУМ: Погледнете како забрзува најснажниот Mercedes Benz A45 AMG на светот

Високи Октани - 14.05.2019

Со дури 600 коњски сили од 2.0-литарски мотор до преку 300 км/ч Mercedes A45 AMG наскоро ќе добие наследник, кој ќе брои над 400 кс, а во меѓувреме еден ентузијаст од Атина одлучи својот A45 AMG да го унапреди на сосема ново, вселенско, ниво.