TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Oткриено зошто беше тепан градоначалникот на Солун – една од причините е и Македонија (ВИДЕО)

Маркукуле - 23.05.2018

Ланското интервју за грчкиот портал “Greece.greekreporter” e едно од причините поради кои во саботата беше нападнат градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис. Отворените изјави за Турција, Израел и Македонија, ги разгневија радикалните крила во Солун, ...

Видео од нападот на солунскиот градоначалник Јанис Бутарис

Таратур - 22.05.2018

Инцидентот се случи во центарот на Солун, за време на одбележувањето на годишнината од геноцидот на пондијските Грци. Група граѓани, најпрво вербално нарекувајќи го „предавник“, а потоа и физички со пластични шишиња го нападнаа Бутарис.

Четворица се уапсени за напад врз солунскиот градоначалник

Нова ТВ - 21.05.2018

Грчките власти уапсија четири лица за нападот врз градоначалникот на Солун Јанис Бутарис . Осомничените се на возраст меѓу 17 и 36 години и се обвинети за тешки телесни повреди и прекршување на јавниот ред и мир.

Уапсени четири лица за нападот врз солунскиот градоначалник

Сител - 21.05.2018

За нападот на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, грчката полиција досега идентификуваше и уапси четири лица, од кои едно малолетно. Прво беа уапсени еден 20-годишен и еден 36-годишен маж, а доцна синоќа и уште две други лица, од кои едно ...

Осуди за нападот над солунскиот градоначалник

Н.Македонија - 21.05.2018

Премиерот на Грција, Алексис Ципрас, го осуди нападот врз градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис. На својот твитер-профил Ципрас напиша дека напаѓачите се екстремни десничари што треба да бидат казнети.

Двајца уапсени за тепањето на градоначалникот на Солун

Локално - 21.05.2018

Грчката полиција уапси двајца учесници во масовниот напад на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, јави агенцијата Атина АМНА. Полицијата ги прегледала видеата и фотографиите на кои е регистриран напад за да ги најдат виновниците.

(ВИДЕО) Еве како насилниците го нападнаа Бутарис

Фактор - 22.05.2018

Група граѓани, пред да го нападнат прво вербално го нарекуваа солунскиот градоначалник Јанис Бутарис „предавник“, а потоа и физички со пластични шишиња го нападна. Тој со помош на придружбата беше одведен до неговиот автомобил, а толпата бесни ...

Четворица се уапсени за напад врз солунскиот градоначалник

Канал5 - 21.05.2018

Грчките власти уапсија четири лица за нападот врз градоначалникот на Солун Јанис Бутарис. Осомничените се на возраст меѓу 17 и 36 години и се обвинети за тешки телесни повреди и прекршување на јавниот ред и мир.

Уапсени четири лица за нападот врз Бутарис, еден малолетник

Независен - 21.05.2018

За нападот на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, грчката полиција досега идентификуваше и уапси четири лица, од кои едно малолетно. Прво беа уапсени еден 20-годишен и еден 36-годишен маж, а доцна синоќа и уште две други лица, од кои едно ...

Двајца уапсени за тепањето на градоначалникот на Солун

Тера - 21.05.2018

Грчката полиција уапси двајца учесници во масовниот напад на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, јави агенцијата Атина АМНА. Полицијата ги прегледала видеата и фотографиите на кои е регистриран напад за да ги најдат виновниците.

За малку ке ме отепаа – изјави Бутарис, градоначалникот на Солун со македонско потекло

Пулс24 - 21.05.2018

Четворица напаѓачи се уапсени за нападот врз Бутарис. Овој немил настан предизвика лавина реакции насекаде низ Европа. Некои сметаа дека е нападнат и заради неговите промакедонски ставови.

Има уапсени за ќотекот на Бутарис

Фактор - 21.05.2018

Грчките власти уапсија четири лица на возраст од 17 до 36 години за нападот врз градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис . Екстремните националисти се обвинети за тешки телесни повреди и прекршување на јавниот ред и мир.

Уапсени четири лица за нападот врз солунскиот градоначалник

Слободен Печат - 21.05.2018

Четири лица грчката полиција досега идентификуваше и уапси, од кои едно малолетно, за нападот на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис. Прво беа уапсени еден 20-годишен и еден 36-годишен маж, а доцна синоќа и уште две други лица, од кои едно ...

Двајца уапсени за тепањето на градоначалникот на Солун

Либертас - 21.05.2018

Грчката полиција уапси двајца учесници во масовниот напад на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, јави агенцијата Атина АМНА. Полицијата ги прегледала видеата и фотографиите на кои е регистриран напад за да ги најдат виновниците.

Уапсени четири лица за нападот врз Бутарис

Курир - 21.05.2018

За нападот на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, грчката полиција досега идентификуваше и уапси четири лица, од кои едно малолетно. Прво беа уапсени еден 20-годишен и еден 36-годишен маж, а доцна синоќа и уште две други лица, од кои едно ...

Четворица уапсени за нападот врз солунскиот градоначалник

Н.Македонија - 21.05.2018

Грчката полиција уапси четири лица под сомнение дека учествувале во вчерашниот напад врз градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис. Прво беа уапсени еден 20-годишен и еден 36-годишен маж, а доцна синоќа и уште две други лица, од кои едно 17-годишно ...

Нападнат грчкиот градоначалник- уапсени 4 лица

Press24 - 21.05.2018

За нападот на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, грчката полиција досега идентификуваше и уапси четири лица, од кои едно малолетно. Прво беа уапсени еден 20-годишен и еден 36-годишен маж, а доцна синоќа и уште две други лица, од кои едно ...

Уапсени четири лица за нападот врз солунскиот градоначалник

24 Вести - 21.05.2018

Грчката полиција уапси четири лица, од кои едно малолетно поврзани со нападот на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис. Според грчките медиуми, лицата ќе бидат изнесени пред јавен обвинител и ќе одговараат за нарушување на јавниот ред и мир, ...

Уапсени четири лица за нападот врз солунскиот градоначалник Бутарис

+инфо - 21.05.2018

Лицата, од кои едно малолетно, ќе бидат изнесени пред јавен обвинител. Грчката полиција уапси четири лица поврзани со нападот на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис. Лицата, од кои едно малолетно, ќе бидат изнесени пред јавен обвинител и ќе ...

Четири лица уапсени за нападот врз солунскиот градоначалник

Република - 21.05.2018

За нападот на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, грчката полиција досега идентификуваше и уапси четири лица, од кои едно малолетно. Прво беа уапсени еден 20-годишен и еден 36-годишен маж, а доцна синоќа и уште две други лица, од кои едно ...

Уште двајца приведени за нападот на Бутарис

Либертас - 21.05.2018

За нападот на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, грчката полиција досега идентификуваше и уапси четири лица, од кои едно малолетно. Прво беа уапсени еден 20-годишен и еден 36-годишен маж, а доцна синоќа и уште две други лица, од кои едно ...

Уапсени четири лица за нападот врз градоначалникот на Солун

А1 On - 21.05.2018

За нападот на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, грчката полиција досега идентификуваше и уапси четири лица, од кои едно малолетно. Прво беа уапсени еден 20-годишен и еден 36-годишен маж, а доцна синоќа и уште две други лица, од кои едно ...