TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо шоу: Два гола од слободен удар и лоб мајсторија во едно полувреме (Видео)

Дерби - 02.04.2024

Кристијано Роналдо продолжува да доминира во Саудиска Арабија и вечерва го поправи својот голгетерски скор, бидејќи му беше доволно едно полувреме за да постигне нов хет-трик. Португалскиот фудбалски мајстор ги тероризира противничките одбрани и ...

Роналдо решета и на 39 години, оствари хет-трик на втор меч по ред (Видео)

Спортманија - 02.04.2024

Кристијано Роналдо продолжува со одличните игри во дресот на Ал-Наср кој вечерва оствари убедлив триумф од 0:8 на гостувањето кај Абха во саудиската Про лига. Иако саудискиот шампионат не е на нивото на Премиер лигата, Серија А и Ла Лига каде ...

Роналдо е фудбалски Бог: Две ремек-дела од слободен удар за дваесетина минути (видеа)

Екипа - 02.04.2024

Кристијано Роналдо го продолжува своето голгетерско шоу на терените во Саудиска Арабија откако португалската суперѕвезда стрелаше прецизно и на гостување против Абха. Во десеттата минута беше досуден слободен удар за Ал Наср, Кристијано ја зеде ...

Најдобро полувреме во кариерата на Роналдо: Хет-трик и две асистенции за 45 минути игра

Екипа - 02.04.2024

Кристијано Роналдо го одигра најдоброто полувреме во својата кариера на гостувањето ан Ал Наср против Абха, меч на кој тимот на Кристијано по 45 минути игра има водство од 0-5, а во главна улога е токму Португалецот.

ВИДЕО: Роналдо сè уште има „магија“ во нозете – даде два гола од слободен удар!

Gol.mk - 02.04.2024

Кристијано Роналдо , за многумина најдобриот фудбалер на сите времиња, покажа дека и на 39 години сè уште е фудбалски мајстор, особено кога во прашање се головите од слободен удар. Португалскиот ас на натпреварот меѓу неговиот Ал-Наср и Абха уште ...

Роналдо постигна хет-трик за 31 минута за Ал Наср (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.04.2024

Кристијано Роналдо одигра одлично прво полувреме за Ал Наср во дуелот против Абха (5-0) и постигна хет-трик за само 31 минута. Роналдо го постигна првиот гол во 11. минута, а само 10 минути подоцна стрелаше за 2-0.

ВИДЕО | Роналдо како во најдобрите денови: Постигна хет-трик за едно полувреме, двапати погоди од слободен удар

Слободен Печат - 02.04.2024

Кристијaно Роналдо вечерва одигра уште еден одличен натпревар во дресот на Ал Наср и постигна хет-трик во само едно полувреме против Абха. Роналдо го постигна првиот гол по само 11 минути игра, а веќе десет минути подоцна зголеми на 2:0.

Роналдо е многу блиску до уште еден рекорд во светскиот фудбал

Слободен Печат - 02.04.2024

Кристијано Роналдо низ кариерата сруши бројни рекорди, а сега би можел и уште еден. Имено, Роналдо со 26 постигнати гола во овој момент е најдобар стрелец во саудиската Про лига и извесно е дека ќе биде најдобар стрелец во првенството на крајот од ...

Роналдо блиску до уште еден голем рекорд, но сериозен конкурент му е Луис Суарез

Спортски - 02.04.2024

Кристијано Роналдо веќе собори бројни рекорди во Саудиска Арабија. Сега е на пат кон уште еден, но неговиот стар ривал од Барселона би можел да му го расипе славјето. Со 26 гола, Роналдо во моментов е најдобриот стрелец во Саудиската про-лига и како ...

Роналдо брка несекојдневен рекорд, ама и Луис Суарез може да му се придружи

Sport 1 - 02.04.2024

Кристијано Роналдо веќе собори бројни рекорди во Саудиска Арабија што и не беше многу тешко имајќи ја предвид историјата на лигата, но сега може да израмни едно големо достигнување до кое многу фудбалери немаат шанси ни да се доближат.

Роналдо по четврти пат сезонава е играч на месецот во првенството на Саудиска Арабија

Курир - 02.04.2024

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месец март во фудбалското првенство на Саудиска Арабија. Минатиот месец Португалецот учествуваше во два натпревари на Ал-Наср во првенството на Саудиска Арабија.

Роналдо на пат да стане првиот фудбалер кој бил најдобар стрелец во четири различни лиги

Спортманија - 01.04.2024

Португалската фудбалска мега ѕвезда, Кристијано Роналдо, е на добар пат да стане првиот фудбалер во историјата кој бил најдобар стрелец во четири различни лиги низ светот. Досега ниту еден играч не направил ваков подвиг, а само чудо може да го ...

Хет-трикот на Роналдо за зголемување на светскиот рекорд

Оff.net - 01.04.2024

Ал Наср со 5-1 го совладал тимот Ал Таи а Кристијано Роналдо постигнал три гола: во 64’, во 6’ и во 87’ минута. Ова е 19-та победа сезонава за тимот на Роналдо кој има уште и 4 нерешени и 2 порази.

Роналдо по четврти пат сезонава е играч на месецот во првенството на Саудиска Арабија

Независен - 02.04.2024

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месец март во фудбалското првенство на Саудиска Арабија. Минатиот месец Португалецот учествуваше во два натпревари на Ал-Наср во првенството на Саудиска Арабија.

Роналдо по четврти пат сезонава е играч на месецот во првенството на Саудиска Арабија

Бриф - 02.04.2024

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месец март во фудбалското првенство на Саудиска Арабија. Минатиот месец Португалецот учествуваше во два натпревари на Ал-Наср во првенството на Саудиска Арабија.

Роналдо по четврти пат сезонава е играч на месецот во првенството на Саудиска Арабија

Во Центар - 02.04.2024

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месец март во фудбалското првенство на Саудиска Арабија. Минатиот месец Португалецот учествуваше во два натпревари на Ал-Наср во првенството на Саудиска Арабија.

Роналдо по четврти пат сезонава е играч на месецот во првенството на Саудиска Арабија

Канал5 - 02.04.2024

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месец март во фудбалското првенство на Саудиска Арабија. Минатиот месец Португалецот учествуваше во два натпревари на Ал-Наср во првенството на Саудиска Арабија.

Роналдо по четврти пат сезонава е играч на месецот во првенството на Саудиска Арабија

OhridNews - 02.04.2024

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месец март во фудбалското првенство на Саудиска Арабија. Минатиот месец Португалецот учествуваше во два натпревари на Ал-Наср во првенството на Саудиска Арабија.

Роналдо е играч на месецот во Саудиска Арабија

Република - 02.04.2024

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месец март во фудбалското првенство на Саудиска Арабија. Минатиот месец Португалецот учествуваше во два натпревари на Ал-Наср во првенството на Саудиска Арабија.

Роналдо по четврти пат сезонава е играч на месецот во првенството на Саудиска Арабија

Sport M - 02.04.2024

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месец март во фудбалското првенство на Саудиска Арабија. Минатиот месец Португалецот учествуваше во два натпревари на Ал-Наср во првенството на Саудиска Арабија.

Роналдо по четврти пат сезонава е играч на месецот во првенството на Саудиска Арабија

24Инфо - 02.04.2024

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месец март во фудбалското првенство на Саудиска Арабија. Минатиот месец Португалецот учествуваше во два натпревари на Ал-Наср во првенството на Саудиска Арабија.

Роналдо по четврти пат сезонава е играч на месецот во првенството на Саудиска Арабија

MakPress - 02.04.2024

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месец март во фудбалското првенство на Саудиска Арабија. Минатиот месец Португалецот учествуваше во два натпревари на Ал-Наср во првенството на Саудиска Арабија.