TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со измените на Кривичниот законик Груевски не се враќа во Македонија, тврди Пендаровски

Глас на Америка - 23.09.2023

Пендаровски во интервју за Гласот на Америка, по неговиот говор пред светските лидери во ОН, вели дека Руската Федерација направи илегална акција со нападот врз Украина; За протераните руски дипломати, Пендаровски вели дека тие имале статус на ...

Реформи на линија со ЕУ-стандарди, а не со неказнивост

Deutsche Welle

24 анализа: Има ли пазарење амнестија за уставни измени?

24 Вести

„Измените на Кривичниот законик, навреда за професионалците“ – Обвинителката Ленче Ристоска вели дека неколку предмети ...

ТВ21 - 22.09.2023

За обвинителката Ленче Ристоска, која претходно беше дел од Специјалното обвинителство, измените на Кривичниот Законик, се навреда за професионалците кои придонесоа во борбата против корупцијата, а додава дека направените измени најмногу ќе влијаат ...

Остра реакција на обвинителката Ленче Ристовска на измените во Кривичниот законик

Сител

Ленче Ристоска како навреда ги доживува измените на Кривичниот законик

Независен

Ленче Ристоска: “Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци“

Во Центар

Ленче Ристоска брутална за Кривичниот законик: Ова е навреда

Скопје1

Дел од обвинителите измените на кривичниот законик ги сметаат за навреда на професијата

Глас на Америка

Обвинителката Ристоска: Измените на КЗ се навреда за сите професионалци кои се вложија во борбата со корупцијата

360 степени - 22.09.2023

„Имаме кратки рокови таму кадешто не е настапена застареноста, тоа ескпресно да се заврши. Од друга страна ресурсите се такви какви што се, не ни се унапредени состојбите. Секако, во однос на предметите во којшто сме вложиле многу ресурси и енергија ...

Измените на КЗ се навреда за професионалците, порача Ристоска

Локално

Ристоска: Измените на Кривичниот закон ги доживувам како навреда на сите професионалци

Бизнис Вести

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Канал5

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Сител

Ристоска: Измените на Кривичниот законик се навреда за професионалците

Независен

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

А1 On

MakPress Денешен Република ТВ21 Press24 ММС Курир МКД

Мијалков, Јанкулоска и Јанакиески за неколку години ќе бидат слободни граѓани – Груевски блиску до „чистилиштето“!

Фокус - 22.09.2023

Сѐ уште се анализира и неизвесно е кога и како ќе застарат случаите на поранешното Специјално јавно обвинителство со новите измени на Кривичниот законик. Покрај политичките математики, се прават и правни математики кој ќе се спаси.

Два предмета на скопското обвинителство деновиве сопрени поради измените на Кривичниот законик

Телма

Европската комисија остро против измените на Кривичниот законик – Гир: ЕК директно ги посочи ризиците

ТВ21 - 21.09.2023

Не стивнуваат реакциите во јавноста за измените на Кривичниот законик. Евроамбасадорот Дејвид Гир јасно посочи дека за ова и Европската комисија реагираше во однос на користењето на европското знаменце, но најмногу од се за она што може да ...

(ИНТЕРВЈУ) Димитров: Зошто Заев и Ахмети би преговарале за Кривичниот законик со Груевски, кој нели им избега?

Фокус

Николоски: Тие што го менуваат Кривичниот законик не размислувале дека има и други членови по кои што можат да се гонат

MakPress - 21.09.2023

Во однос на неодамнешните измени на Кривичниот законик кој беа донесени по брза процедура со европско знаменце, потпретседателот Александар Николоски во интервју за ТВ Шења истакна дека од ваквите измени најмногу корист имаат одредени структури од ...

Николоски: Тие што го менуваат Кривичниот законик не размислувале дека има и други членови, по кои што можат да се гонат, сите што се огрешиле пред законот ќе одговараат

Опсервер

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Макфакс - 22.09.2023

Последните измени на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци кои се вложија, пред се’, во борбата против корупцијата, изјави денеска обвинителката Ленче Ристоска.

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Опсервер

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Скопје1

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

MTM

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Скопје инфо

Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Точка

Ленче Ристоска: Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци

Lider