TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Нападот на докторката е дискредитација на здравствените работници

360 степени - 30.06.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, го осуди нападот кон докторката во болницата „8 Септември“ од страна на роднини на почината пациентка со ковид-19. „Ова е чин на крајно непочитување на сите здравствени работници кои повеќе од 4 месеци ...

Филипче за инцидентот во ГОБ „8 Септември“: Ова е чин на крајно непочитување на здравствените работници кои со месеци ...

Press24 - 30.06.2020

По вечерашниот инциденто во Градската општа болница „8 Септември“ се огласи министерот за здравство Венко Филипче кој рече дека група од неколку лица се обидела насилно да земат тело на почината од коронавирусот.

Шестмина приведени по инцидентот во „8 Септември“, еден од нив е позитивен на ковид-19

360 степени - 30.06.2020

Шест лица вечерва се приведени во полициската станица Гази Баба по инцидентот и заканите кон докторка во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, јавува државната агенција МИА. Еден од приведените бил позитивен на коронавирусот и тој е ...

Филипче за инцидентот во ГОБ „8-ми септември“: Чин на крајно непочитување на здравствените работници кои повеќе од 4 ...

ТВ21 - 30.06.2020

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил посочува дека вечерва во ГОБ „8-ми септември“, докторка била нападната од семејство на пациентка која по неколку дена болничко лекување починала од коронавирус.

Филипче за инцидентот во „8 Септември“: Чин на крајно непочитување на здравствените работници

+инфо - 30.06.2020

Министерот за здрвство Венко Филипче преку својот ФБ профил вечерва упати реакција за заканите со оружје што кон лекарка од ГОБ „8 Септември“ ги упатија роднини на паациентка која починала од ...

Филипче за инцидентот во ГОБ „8-ми септември“: Чин на крајно непочитување на здравствените работници

Нова ТВ - 30.06.2020

Министерот за здравство Венко Филипче најостро го осуди инцидентот кој се случи вечерва во ГОБ „8 Септември“ која една докторка беше нападната од страна на нејзиното семејство. -Ова е чин на крајно непочитување на сите здравствени работници кои ...

Приведени шест лица поради напад врз докторка во ГОБ „8 Септември"

Канал5 - 30.06.2020

Шест лица вечерва се приведени во полициската станица Гази Баба поради инцидент во Градската општа болница „8 Септември" во Скопје. Како што информираат од болницата, инцидентот се случил кога роднини на почината 60-годишна пациентка од КОВИД-19 се ...

Филипче со реакција за инцидентот во болницата 8 септември

Либертас - 30.06.2020

По повод вечерашниот вооружен инцидент пред ГОБ „8 Септември“, се обрати министерто за здрвство Венко Филипче преку својот ФБ профил Венко Филипче пред 2 мин. · Вечерва во Градската општа болница „8 Септември“, докторка беше нападната од семејство ...

Приведени шестмина насилници кои нападнале Лекарка во болницата „8 Септември“, еден од Нив позитивен на ковид-19

Сакам да кажам - 30.06.2020

Лекарка била нападната попладнево во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, од група насилници, роднини на починат пациент. Информацијата за САКАМДАКАЖАМ.МК ја потврди МВР, но без детали дали лицата биле вооружени.

Роднини на почината со ковид-19 се заканувале во „8 Септември“ и барале сами да го однесат телото на обдукција

360 степени - 30.06.2020

Роднини на почината пациентка со ковид-19 денеска во Градската општа болница „8 Септември“ се заканувале кон лекарка, а оние кои ги упатувале заканите се приведени. „Станува збор за закани кон лекарка, лицата се обезбедени, Единицата за насилен ...

Шест лица приведени после инцидентот пред ГОБ „8-септември“, едниот од нив е позитивен на коронавирус

Локално - 30.06.2020

Шест лица се приведени во полициската станица Гази Баба по инцидентот и заканите кон докторка во Градската општа болница „8 Септември“. Еден од приведените бил позитивен на коронавирусот и тој е спроведен во полициската станица со специјални ...

Д-р Костов за инцидентот пред ГОБ 8 Септември: Жената била на респиратор со денови, семејството беше агресивно

Слободен Печат - 30.06.2020

Директорот на ГОБ 8 Септември доктор Христијан Костов во изјава за ,,Слободен печат” потврдува дека вечерва околу 19 часот, десетина членови на семејството на почината пациентка на возраст од 60 години, се собрале пред болничката зграда и агресивно ...

Семејството на почината пациентка од ковид-19 барало да се направи обдукција, сакале сами да ја носат на патологија, па ...

Република - 30.06.2020

Попладнево во ГОБ „8 Септември“ се случил инцидент со семејство на почината пациентка од ковид-19. Семејството побарало сами да го однесат телото на починатата на скопска патологија и да се направи обдукција која ќе покаже од што починала таа, ...

Инцидент во ГОБ „8 ми септември“

24 Вести - 30.06.2020

Инцидент се случлил попладнево во клиниката „8ми септември“. Семејството на почината пациентка од ковид 19 влегло вооружено, бидејќи барале веднаш да се изврши обдукција од МВР потврдуваат за тв 24.

(видео) Закани со оружје на ГОБ 8-ми септември, полиција привела двајца

Телма - 30.06.2020

Попладнево две лица се приведени откако се обиделе да влезат во ГОБ 8-ми Септември и барале да го земат телото на нивна блиска почината од КОВИД 19 и да го однесат на обдукција. Надлежните во болницата им кажале дека протоколите за обдукција ...

Инцидент: Двајца приведени по закани кон докторка во ГОБ „8-ми септември“

Алфа - 30.06.2020

Инцидент се случил попладнево во Градската општа болница 8- ми септември, но за среќа нема повредени. 6 членови на семејство на почината пациентка од Ковид-19 кренале врева и упатиле закани кон докторка во Ковид-центарот, бидејќи сакале да го земат ...

Индицент во ГОБ „8 ми септември“

24 Вести - 30.06.2020

Инцидент се случлил попладнево во клиниката 8ми септември. Семејството на почината пациентка од ковид 19 влегло вооружено, бидејќи се противеле на обдукција на починатата која според протоколите за коронавирус во овакви случаји се прави, од МВР ...

ВИДЕО: Шестмина приведени по инцидентот во „8 септември“, едниот од нив позитивен на коронавирус

А1 On - 30.06.2020

Роднина на жена почината во Ковид-центарот во болницата „септември“, кој е позитивен на коронавирусот, е спроведен во полициска станица со специјални протоколи, откако претходно бил пријавен дека заедно со други лица ѝ се заканувал на докторка од ...

Шестмина приведени поради закани кон докторка во Ковид-центарот во „8 Септември“

Макфакс - 30.06.2020

Шестмина се приведени вечерва поради закани кон докторка во Ковид-центарот во болницата „8 Септември“ во Скопје. Меѓу нив е и роднина на починат кој е позитивен на коронавирусот и е спроведен во полициската станица Гази Баба од страна на полицијата ...

Шест лица се приведени по инцидентот кој вечерва се случи во Градската општа болница „8 Септември“

Сител - 30.06.2020

Извори од МВР за Сител велат дека групата вербално нападнала дежурен доктор во Ковид центарот во болницата. Во моментот се работи на расчистување на случајот, а полицијата го обезбедува Ковид центарот.

Инцидент во болницата „8-ми септември“, вооружени се заканувале на докторка – приведени две лица

ТВ21 - 30.06.2020

Денеска се приведени две лица кои дошле во ГОБ „8-ми септември“ и барале да се земе телото на нивната блиска роднина која починала од коронавирус со цел да го однесат на обдукција. Откако надлежните во болницата им посочиле дека во протоколите за ...

Семејство на починат пациент од КОВИД-19 сакало да го земе телото од болница, интервенирала и полицијата

Сител - 30.06.2020

Вечерва се случил инцидент во ГОБ 8-ми септември кога роднини на почината пациентка од Ковид-19 сакале да го земат телото и да го носат на обдукција, но поради посебните протоколи за починати од Ковид-19 болницата не им го овозможила тоа.

Приведени шест лица по инцидентот во ГОБ „8 Септември“

Press24 - 30.06.2020

Приведени шест лица по инцидентот во ГОБ „8 Септември“ Шест лица се приведени по инцидентот во ГОБ „8 Септември“. Тие вербално нападнале дежурен доктор во Ковид центарот во „8 Септември“. Полицијата во овој момент го обезбедува Ковид центарот во ...

Инцидент во болницата „8 септември“: Роднини на почината пациентка нападнале докторка

iPortal - 30.06.2020

Група роднини на жена почината во Ковид-центарот во болницата „8 септември“ нападнале докторка од болницата по што интервенирала полицијата. Еден од групата насилници бил позитивен на коронавирусот поради што е спроведен во полициска станица со ...

ВИДЕО: Десетици полицајци интервенираат во „8 септември“ откако докторка добила закани по живот

А1 On - 30.06.2020

Десетици полицајци од повеќе различни единици вечерва се пред болницата “8 септември”, по пријава од докторка која добивала закани од роднини на лице кое починало откако било хоспитализирано во ковид-центарот.

Закани кон доктор во „8-ми септември“, еве ги деталите од полицијата

Скопје инфо - 30.06.2020

Лекарка била нападната попладнево во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, од група насилнци, роднини на починат пациент. Информацијата за Скопје Инфо ја потврди МВР. Од СВР Скопје велат дека во 19:00 часот лекари од Ковид центар во ГОБ 8 ...

Полиција ја обезбедува болницата „8 Септември“, докторка добила закани по живот

Макфакс - 30.06.2020

Десетици полицајци се распоредени пред болницата „8 Септември” во Скопје по пријава од докторка која добивала закани од роднини на лице кое било хоспитализирано во Ковид – центарот. Пред болницата има пет полициски возила и едно полициско комбе, ...

Вооружен инцидент пред ГОБ „8 Септември“, МВР врши увид на лице место (ФОТО)

Слободен Печат - 30.06.2020

Дваесетина припадници на МВР штотуку го започнаа увидот во ГОБ „8 Септември“, каде попладнево група на мажи, за кои постојат сомневања дека еден бил вооружен влегле во Ургентниот центар и упатиле серија закани кон докторка, која била на дежурство.

Вооружен инцидент пред ГОБ „8 Септември“, МВР врши увид

Press24 - 30.06.2020

Група мажи од кои еден најверојатно бил вооружен пред ГОБ „8 Септември“ ѝ се заканувале на докторка која била на дежурство. Засега нема официјални информации за причините за инцидентот. Сите се приведени во полициска станица, каде што во моментот се ...

Роднини на почината од ковид-19 во „8 Септември“ се заканиле со оружје

+инфо - 30.06.2020

Две лица се приведени откако попладнево се обиделе да влезат во ГОБ „8-ми Септември“ и барале да го земат телото на нивна блиска почината од ковид-19 и да го однесат на обдукција, објави Телма .

Приведено агресивно семејство поради закани кон докторка по смртта на нивен близок од Ковид 19

AKO - 30.06.2020

Во болницата ,,8 септември“ и околу неа вечерва се случи сериозен инцидент кога семејство на почината жена се закануваше и нападна докторка откако не им било дозволено да го преземат телото како што инсистирале, иако таа починала од последици на ...

Инцидент во ГОБ „8-ми септември“: Блиски на почината од коронавирус се заканувале со оружје

Локално - 30.06.2020

Инцидент се случил попладнево во клиниката „8-ми септември“. Семејството на почината пациентка од ковид 19 влегло вооружено, бидејќи сакале да го подигнат телото на починат без протоколот кој се спроведува за сите починати лица во изминатиот период ...

БИТКА ЗА СЕКОЈ ЖИВОТ: Ексклузивна фотогалерија од ГОБ „8 Септември“

Фактор - 30.06.2020

Во ГОБ „8 Септември“ најголемиот Ковид-центар во земјава, здравствените работници макотрпно повеќе од три и пол месеци се во битка по спасување на секој живот. Таму секојдневно пристигнуваат пациенти со најтешка форма на болеста, а лекарите и ...

БИТКА ЗА СЕКОЈ ЖИВОТ: Ексклузивна фотогалерија од ГОБ „8 Септември“

Женски магазин - 30.06.2020

Во ГОБ „8 Септември“ најголемиот Ковид-центар во земјава, здравствените работници макотрпно повеќе од три и пол месеци се во битка по спасување на секој живот. Таму секојдневно пристигнуваат пациенти со најтешка форма на болеста, а лекарите и ...

ТВ24: Вооружен инцидент во ГОБ „8 Септември“ поради почината пациентка од коронавирус

MakPress - 30.06.2020

Инцидент се случлил попладнево во клиниката „8ми септември“. Семејството на почината пациентка од ковид 19 влегло вооружено, бидејќи барале веднаш да се изврши обдукција од МВР потврдуваат за тв 24.

Драма во ГОБ „8-ми септември“: Сакале да го земат телото на почината од коронавирус, па извадиле пиштол

Курир - 30.06.2020

Попладнево две лица се приведени откако се обиделе да влезат во ГОБ 8-ми Септември и барале да го земат телото на нивна блиска почината од КОВИД 19 и да го однесат на обдукција. Надлежните во болницата им кажале дека протоколите за обдукција ...

Роднини на почината од ковид-19 во „8 Септември“ се заканиле со оружје

Нетпрес - 30.06.2020

Две лица се приведени откако попладнево се обиделе да влезат во ГОБ „8-ми Септември“ и барале да го земат телото на нивна блиска почината од ковид-19 и да го однесат на обдукција, објави Телма .

Инцидент во клиниката „8 Септември“, семејство на почината од ковид-19 влегло вооружено

МКД - 30.06.2020

Инцидент се случлил попладнево во клиниката „8 Септември“. Семејство на почината пациентка од ковид-19 влегло вооружено, бидејќи барале веднаш да се изврши обдукција, потврдуваат од МВР. Од МВР велат дека интервенирала единицата за насилен криминал ...

ВО ГОБ „8-ми септември“ СЕ ВАДЕЛЕ ПИШТОЛИ: Сакале со сила да го земат телото на почината од коронавирус

Вечер - 30.06.2020

Попладнево две лица се приведени откако се обиделе да влезат во ГОБ 8-ми Септември и барале да го земат телото на нивна блиска почината од КОВИД 19 и да го однесат на обдукција. Надлежните во болницата им кажале дека протоколите за обдукција ...

Блиски на почината од коронавирусот во „8 Септември“ се заканиле со оружје

Фактор - 30.06.2020

Две лица се приведени откако попладнево се обиделе да влезат во ГОБ „8-ми Септември“ и барале да го земат телото на нивна блиска почината од ковид-19 и да го однесат на обдукција, објави Телма .

Вооружен инцидент пред ГОБ „8 Септември“

Либертас - 30.06.2020

Дваесетина припадници на МВР штотуку го започнаа увидот во ГОБ „8 Септември“, каде попладнево група на мажи, за кои постојат сомневања дека еден бил вооружен влегле во Ургентниот центар и упатиле серија закани кон докторка, која била на дежурство, ...

Полиција ја обезбедува болницата „8 Септември“, докторка добила закани по живот

Н.Македонија - 30.06.2020

Десетици полицајци се распоредени пред болницата „8 Септември” во Скопје по пријава од докторка која добивала закани од роднини на лице кое било хоспитализирано во ковид-центарот. Пред болницата има пет полициски возила и едно полициско комбе, како ...

Полиција ја обезбедува ГОБ „8 Септември“, докторка добила закани по живот

Frontline - 30.06.2020

Десетици полицајци се распоредени пред болницата „8 Септември” во Скопје по пријава од докторка која добивала закани од роднини на лице кое било хоспитализирано во ковид-центарот, пренесува Нова Македонија .

Полицијата ја опколи ГОБ 8-ми септември, докторка добила закани по живот (ФОТО)

Курир - 30.06.2020

Десетици полицајци се распоредени пред болницата „8 Септември” во Скопје по пријава од докторка која добивала закани од роднини на лице кое било хоспитализирано во Ковид – центарот. ТОППолиција ја обезбедува болницата „8 Септември“, докторка добила ...

Вооружен инцидент пред ГОБ „8 Септември“, полиција привела двајца (ФОТО)

24Инфо - 30.06.2020

Дваесетина припадници на МВР штотуку го започнаа увидот во ГОБ „8 Септември“, каде попладнево група на мажи, за кои постојат сомневања дека еден бил вооружен влегле во Ургентниот центар и упатиле серија закани кон докторка, која била на дежурство.

Роднини на пациентка почината од корона вирус со оружје и се заканувале на докторката

Фокус - 30.06.2020

Денеска се приведени две лица кои дошле во ГОБ „8-ми септември“ и барале да се земе телото на нивната блиска роднина која починала од корона вирус со цел тие да го однесат на обдукција, објави ТВ 21.

Шестмина приведени поради закани кон докторка во ковид-центарот во „8 Септември“

Н.Македонија - 30.06.2020

Шестмина се приведени вечерва поради закани кон докторка во ковид-центарот во болницата „8 Септември“ во Скопје. Меѓу нив е и роднина на починат кој е позитивен на коронавирусот и е спроведен во полициската станица Гази Баба од страна на полицијата ...

„8 Септември“ ПОД ОПСАДА - докторка добила закани по живот

Вечер - 30.06.2020

Десетици полицајци се распоредени пред болницата „8 Септември” во Скопје по пријава од докторка која добивала закани од роднини на лице кое било хоспитализирано во Ковид – центарот. ТОППолиција ја обезбедува болницата „8 Септември“, докторка добила ...

Шестмина приведени поради закани кон докторка во ковид-центарот во „8 Септември“

Република - 30.06.2020

Шестмина се приведени вечерва поради закани кон докторка во ковид-центарот во болницата „8 Септември“ во Скопје. Меѓу нив е и роднина на починат кој е позитивен на коронавирусот и е спроведен во полициската станица Гази Баба од страна на полицијата ...

Приведени шест лица поради инцидент во ГОБ „8 Септември“

Опсервер - 30.06.2020

Скопје, 30 јуни 2020 () – Шест лица вечерва се приведени во полициската станица Гази Баба поради инцидент во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје. Како што информираат од болницата, инцидентот се случил кога роднини на почината 60-годишна ...