TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неколку повредени во силна експлозија во центарот на Париз

Сакам да кажам - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозијата и пожарот што се случија во една пекарница во центарот на Париз, соопшти полицијата, додавајќи дека засега нема информации дека има загинати. Се верува дека експлозијата е предизвикана од протекување на гас, ...

ВИДЕО: Силна експлозија во продавница за бели пецива во Париз, има повредени

А1 On - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозија при истекување гас во продавница за бели пецива во Париз. Експлозијата била причинета по пожар во магацин на продавницата. Голема материјална штета е предизвикана на околните објекти и на местото на инцидентот ...

(Видео) Силна експлозија во центарот на Париз

Макфакс - 12.01.2019

Рано утринава во центарот на Париз се случила силна експлозија, јавуваат тамошните медиуми. При експлозијата повеќе луѓе се повредени, а од фотографиите обајвени од местото на несреќата може да се забалежи дека од пожарот бил зафатен поголем дел од ...

[Обновено] Четири жртви во експлозија на гас во центарот на Париз

Радио МОФ - 12.01.2019

Четири лица го изгубиле животот при силната експлозија во пекара во централен Париз, а повредени се уште дваесетина луѓе. Од експлозијата, за која полицијата засега тврди дека е предизвикана од протекување на гас, настрадале повеќе автомобили и ...

Силна експлозија го потресе Париз

Независен - 12.01.2019

Силна експлозија утрово го потресе Париз. Горат згради во деветтиот кварт, а оштетени се и автомобили во околината. Според неофицијални информации има и човечки жртви. Првичните информации, според француските медиуми, велат дека пожарот настанал во ...

Силна експлозија во Париз

Тера - 12.01.2019

Силна експлозија го потресе пред малку центарот на Париз. На улиците има уништени автомобили и оштетени згради . Не е познато дали има и повредени лица. Експлозијатас е случила во деветиот кварт во централното градско подрачје.

Силна експлозија во центарот на Париз, има и жртви

Макфакс - 12.01.2019

Рано утринава во центарот на Париз се случила силна експлозија, јавуваат тамошните медиуми. Според полициски извори до експлозијата дошло поради истекување на гас во пекара која се наоѓача во центарот на градот, но оваа информација засега не е со ...

Силна експлозија во центарот на Париз

Локално - 12.01.2019

Силна експлозија го потресе центарот на францускиот главен град Париз, објави РИА Новости. Според локалната полиција, инцидентот бил околу девет часот наутро во Тревизо во деветтата област на француската престолнина.

ВО ЖИВО: Масивна експлозија во Париз!

Опсервер - 12.01.2019

Повеќемина повредени во голема експлозија во центарот на Париз. Се претпоставува дека е поради истекување на гас. Се чека на дополнителни информации од ...

Силна експлозија во продавница за бели пецива во Париз, има повредени

24Инфо - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозија при истекување гас во продавница за бели пецива во Париз. Експлозијата била причинета по пожар во магацин на продавницата. Голема материјална штета е предизвикана на околните објекти и на местото на инцидентот ...

(Видео) Силна експлозија во центарот на Париз

Нетпрес - 12.01.2019

Рано утринава во центарот на Париз се случила силна експлозија, јавуваат тамошните медиуми. При експлозијата повеќе луѓе се повредени, а од фотографиите обајвени од местото на несреќата може да се забалежи дека од пожарот бил зафатен поголем дел од ...

ФОТО: Силна експлозија во центарот на Париз, има повредени

Курир - 12.01.2019

Силна експлозија во која има уништени автомобили и оштетени згради, одекна утринава во Париз. Светските медиуми јавуваат дека во експлозијата која се случила во деветиот кварт во централното градско подрачје, има повредени лица но нивниот број и ...

Силна експлозија во центарот на Париз, најмалку 20 повредени

Вечер - 12.01.2019

Најмалку 20 луѓе се повредени во експлозијата во пекара во Париз што се случи денеска, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во ...

Силна експлозија во центарот на Париз, има повредени

Сител - 12.01.2019

Силна експлозија во која има уништени автомобили и оштетени згради, одекна утринава во Париз. Светските медиуми јавуваат дека во експлозијата која се случила во деветиот кварт во централното градско подрачје, има повредени лица но нивниот број и ...