TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорѓев си замина од Грасхоперс и пронајде „старо-нов“ клуб во Швајцарија

Дерби - 26.06.2022

Повремениот македонски репрезентативец, Никола Ѓорѓев пронајде клуб во кој ќе ја продолжи својата кариера. 24 годишниот офанзивец пред кого се предвидуваше голема кариера си замина од Грасхоперс на перманентна основа и потпиша за тимот на Арау.

Нов предизвик во стар клуб за златното момче што даде еден од четирите гола за Македонија на историското ЕП во Полска

Спортманија - 26.06.2022

Потенцијалниот македонски репрезентативец, Никола Ѓорѓев повторно ќе игра за Арау и потпиша двегодишен договор со швајцарскиот второлигаш. Ѓорѓев кој има пет настапи за А селекцијата на Македонија и е член на златната генерација македонски младинци ...

Никола Ѓорѓев замина од Грасхоперс, повторно ќе заигра за Арау

Gol.mk - 26.06.2022

Македонскиот интернационалец Никола Ѓорѓев одново ќе настапува за швајцарски Арау , откако го комплетира трансферот како слободен агент од Грасхоперс . Клубот кој се натпреварува во првата швајцарска лига немаше место за 24-годишниот офанзивец, па ...

Никола Ѓорѓев потпиша договор со Арау

Екипа - 26.06.2022

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец Никола Ѓорѓев е нов член на швајцарски Арау. Арау денеска и официјално го претстави трансферот на Македонецот, кој со тимот потпиша двегодишен договор.

Ѓорѓев потпиша две години со Арау – по четири години пак ќе игра за овој клуб!

Sport 1 - 26.06.2022

Поранешниот македонски репрезентативец Никола Ѓорѓев е нов член на швајцарски Арау, со кој потпиша двегодишен договор и денеска беше промовиран за нов член на овој клуб. Ѓорѓев, кој беше дел од златната младинска репрезентација од Еуро 2017, па ...

Никола Ѓорѓев две години во Арау

SportMedia - 26.06.2022

Македонскиот интернационалец Никола Ѓорѓев го напушти Грасхоперс и сега како слободен фудбалер се пресели во Арау со кого потпиша двегодишен договор. Ѓорѓев се врати во овој клуб откако во сезоната 2017/18 беше на позјмица, а тогаш одигра 15 ...

Никола Ѓорѓев потпиша за Арау

МакФудбал - 26.06.2022

Македонскиот интернационалец Никола Ѓорѓев е нов член на швајцарскиот второлигаш Арау. Тој го напушти Грасхоперс и како слободен агент потпиша двегодишен договор. Ѓорѓев всушност се враќа во клубот каде настапуваше во сезоната 2017/18.