TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обид за атентат на црногорскиот бизнисмен и трговец со оружје Миодраг Дака Давидовиќ

Слободен Печат - 11.12.2019

Давидовиќ е сопственик на претпријатието „Нексан“ кое работи со производство на алкохолни пријалоци, но и делува како градежна фирма. Во сопственост на оваа копмпанија е и елитниот хотел „Адмирал“ во Будва.

Застрелан познат црногорски бизнисмен во Белград: Тргувал со оружје и имал силни политички врски

Сител - 11.12.2019

Познатиот црногорски бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ е застрелан синоќа во Белгерад. Според првичните информации, врз сопственикот на никшиќки „Нексан“ непознат напаѓач испукал куршум во лобите на хотелот „Краун плаза“ во кој живее.

Застрелан црногорски бизнисмен пред хотел во Белград- пукано од снајпер

Press24 - 10.12.2019

Бизнисменот Миодраг Дака Давидовиќ вечерва бил ранет во еден белградски хотел околу 21 часот дознава Курир.рс. Според првичните информации тој бил погоден во раката и не е во животнозагрозувачка состојба.

Застрелан познат црногорски бизнисмен пред хотел во Белград- пукано од снајпер

Centar - 11.12.2019

Бизнисменот Миодраг Дака Давидовиќ вечерва бил ранет во еден белградски хотел околу 21 часот дознава Курир.рс. Според првичните информации тој бил погоден во раката и не е во животнозагрозувачка состојба.

СЛИЧНО СЦЕНАРИО КАКО УБИСТВОТО НА АРКАН: Застрелан познат црногорски бизнисмен во Белград

Магазин - 11.12.2019

Познатиот црногорски бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ е застрелан синоќа во Белгерад. Според првичните информации, врз сопственикот на никшиќки „Нексан“ непознат напаѓач испукал куршум во лобите на хотелот „Краун плаза“ во кој живее.