TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп: Зеленски е најголемиот трговец од сите политичари – од САД секогаш си заминува со 60 милијарди долари

Вечер Прес - 17.06.2024

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека украинскиот претседател Володимир Зеленски е можеби најголемиот трговец од сите политичари бидејќи секогаш кога доаѓа во САД заминува со 60 милијарди долари.

Трамп ја осуди американската поддршка за Украина: Зеленски е најголемиот трговец на сите времиња, ќе го „решам“ тоа

МКД - 16.06.2024

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го осуди обемот на американската поддршка за Украина и рече дека доколку биде реизбран во ноември, веднаш „ќе го реши“ тоа. Фото: ЕПА На предизборниот митинг во Детроит, Трамп го критикуваше ...

Трамп до Зеленски: Доста е!!

Канал5 - 16.06.2024

Американскиот претседателски кандидат Доналд Трамп повторно вети дека ќе ја прекине финансиската помош за Украина. Ова го најави во Детроит на митингот на неговите приврзаници. „Зеленски е можеби најголемиот бизнисмен од сите политичари што некогаш ...

Трамп за Зеленски: Тој е одличен бизнисмен, секогаш од САД се враќа со милијарди – со ова ќе се занимавам кога ќе ...

Слободен Печат - 16.06.2024

Поранешниот претседател на САД Доналд Трамп изрази силна критика за американската помош за Украина на предизборниот митинг во Детроит, пренесува „Kиев индепендент“. Говорејќи на настанот „Пресвртница во САД“, Трамп тврдеше дека „ќе го реши тоа ...

ТРАМП ЈА ШОКИРА ЕВРОПА: Вети дека ќе ја прекине финансиската помош за Украина, а зошто е уште поголемиот шок!

Фактор - 16.06.2024

Трамп најави крај на финансиската помош за Украина Кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, уште еднаш го предизвика вниманието на јавноста со ветување дека ќе ја прекине финансиската помош за Украина.

Трамп: Мислам дека Зеленски е можеби најголемиот бизнисмен

Локално - 16.06.2024

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп изрази силна критика за американската помош за Украина на предизборниот митинг во Детроит, пренесува „Kиев индепендент“.Говорејќи на настанот „Пресвртница во САД“, Трамп тврдеше дека „ќе го реши тоа ...