TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пех за тимот на Елмас: Ѕвездата на Наполи го пропушта реваншот против Барса!?

SportMedia - 02.08.2020

Голем пех за Наполи, за тимот на нашиот Елиф Елмас на само неколку денови пред одигрувањето на реванш дуелот со Барса во рамките на 1/8 финалето во Лигата на Шампионите. Имено Лоренцо Инсиње, еден од клучните играчи на Џенаро Гатузо, настапи на ...

Конте го нападна Интер: Управата не ја препозна мојата работа, не сме заштитени од клубот

Дриблинг - 02.08.2020

Интер ја победи Аталанта со 2-0 и го обезбеди 2 место на табелата во калчо лигата, со оглед на резултатите сезонава кои беа променливи, се чини успех за клубот од Милано. Тренерот Антонио Конте во изјава по мечот со екипата од Бергамо смета дека ...

Циркус: Конте по крајот на сезоната ги нападна челниците на Интер

Слободен Печат - 02.08.2020

Поранешниот италијански селектор смета дека клубот не ги заштити него и играчите и дека не ја ценат доволно неговата работа. Со Антонио Конте никогаш не е досадно, неговиот Интер заврши на второто место во Серија А со само еден бод заостаток зад ...

Штета што не погоди – Уште се тресе „Сан Сиро“ по ножичките на Леао (Видео)

Спортманија - 02.08.2020

Португалецот со екстра атрактивен потег ја погоди пречката на голот на Калјари Милан може да жали што заврши сезоната во Италија, а шлаг на серијалот по паузата, во кој Росонерите забележаа 9 победи и трипати ремизираа ќе беше гол по страшно ...

Ама си ја закопа гревов од Каљари

Оff.net - 02.08.2020

Милан ја заокружи сезоната победнички со 3:0 против Каљари, а помош за да го отворат резултатот добија од Естонецот Клаван, кој пред две години направи трансфер од Ливерпул во Каљари. Фино се снајде во ...

Конте: Не добивме никаква поддршка од клубот

Опсервер - 02.08.2020

Милано, 2 август 2020 () – Тренерот на Интер, Антонио Конте ги предводеше „нероазурите“ до второто место во Серија „А“, откако неговиот тим заврши со само еден бод зад шампионот Јувентус. Сепак, тренерот смета дека разликата меѓу двата клуба ...

Конте жестоко удри по раководството на Интер: Ако си слаб, тешко е да го заштитиш твојот тим и тренер!

24Фудбал - 02.08.2020

Антонио Конте имаше многу критики за раководството на Интер, вели дека тој и играчите не биле заштитени од критиките и навести дека може да замине од Џузепе Меаца. „Нероаѕурите“ синоќа ја совладаа Аталанта со 0-2 и финишираа како втори во Серија А ...

ВИДЕО: Колку малку недостасуваше за Милан синоќа да постигне можен гол на сезоната

Спортклуб - 02.08.2020

Милан синоќа немораше да се намачи за да го добие во последното коло тимот на Каљари на домашен терен. Росонерите победија со 3:0, со головите на Ибрахимовиќ, Кастелехо и еден беше автогол на Клаван.

Јувентус го прослави новото „Скудето“ (ВИДЕО)

SportMedia - 02.08.2020

И покрај вчерашниот пораз од Рома на домашен терен, ништо не можеше да го прекрати славјето на Јувентус по натпреварот, кој ја доби титулата шампион на Италија. Официјално 26-та, или како што тие ја сметаат 28-ма титула во Серија „А“, или деветта по ...

Пресот на Конте синоќа загрижи многумина: Ќе мора да разговарам со претседателот на Интер

Спортклуб - 02.08.2020

Интер синоќа со остварената победа во Бергамо кај Аталанта (0:2), дојде до втората позиција на крајот од сезоната. За разлика од претходните години, ова е чекор напред за Интер на табелата, но така не звучеше синоќа Конте по натпреварот.

Конте го крена гласот и не исклучува никакво сценарио: Мора да се видам со претседателот на Интер!

Дерби - 02.08.2020

Интер ја победи Аталанта на гостински терен во Бергамо со 0:2 и го осигура второто место на табелата во Серија А, па како за иронија, „нераѕурите“ сезоната ја завршија со само еден бод помалку од старо-новиот шампион Јувентус.

Гатузо е загрижен, а Инсиње разочаран – Следните два дена му се клучни за настап против Барселона

Спортманија - 02.08.2020

Напаѓачот се повреди во самиот финиш на дуелот со Лацио и сега е доведен во прашање и настапот на „Камп Ноу“ Лоренцо Инсиње е разочаран по повредата на мускулот на ногата во самиот финиш на дуелот со Лацио и сега неговиот настап против Барселона на ...

Откако “удри“ по управата: Дали Конте е бивши тренер на Интер!?

SportMedia - 02.08.2020

По мечот со Аталанта, и покрај победата и покрај фактот дека Интер го освои второто место, најголем успех во Серија А во последните години, тренерот Антонио Конте на пресот кажа некои работи кои не требаше да се кажат, веројатно.

Голем проблем за Наполи: Инсиње го повреди мускулот пет дена пред мечот со Барса!

Sport 1 - 02.08.2020

Италијански Наполи, чиј член е макеоднскиот бисер Елиф Елмас се соочува со сериозен проблем на само пет дена пред мечот со Барселона во реванш осминафиналето во Лигата на шампионите, откако се повреди лидерот на тимот, Лоренцо Инсиње.

Конте си потпиша отказ: Не беше препозната мојата работа, управата не ме заштити!

Gol.mk - 02.08.2020

Со победата во директниот дуел со Аталанта во Бергамо, Интер ја освои вицешампионската титула во Серија А и ќе заработи десет милиони евра повеќе од Аталанта која заврши како третопласирана.

Интер докажа дека го заслужува второто место

Нетпрес - 02.08.2020

Фудбалерите на Интер го освоија второто место во Серија А, совладувајќи ја со 2:0 во директната пресметика за насловот вицешампион во последното 38-мо коло во Бергамо домашната Аталанта. Даниеле Д’Амброзио ги шокирше домашните уште во првата минута, ...

ВИДЕО: Јуве го доби своето скудето, никогаш понеубедливо и со послаби конкуренти

Gol.mk - 02.08.2020

Никогаш понеубедливо, со само еден бод повеќе од второпласираниот Интер , Јувентус го освои шампионатот на Италија . Екипата на Сари не се прослави по рестартот и загуби против Милан , Удинезе , Каљари и Рома , а ремизираше со Сасуоло и Аталанта .

Кјелини и Бонучи заедно го подигнаа трофејот, Јувентус го прослави скудетото (Видео)

Дерби - 02.08.2020

Јувентус загуби од Рома на својот стадион во Торино, но тоа не ја наруши позитивната атмосфера кај „бјанконерите“, кои по натпреварот го прославија освојувањето на скудетото. Во сезоната во која имаше многу различни периоди, сериозни повреди, но и ...

Повредата на Инсиње ги загрижи фановите на Наполи

Дерби - 02.08.2020

Наполи ја заврши сезоната во Серија А со победа над Лацио, но капитенот Лоренцо Инсиње беше принудно заменет и ги загрижи фановите на осминафиналистот во Лигата на шампионите. Инсиње со својата реакција најави дека повредата не е наивна, а оценка за ...

Со победа Рома му честиташе титула на Јувентус, Интер е втор, а Имобиле го израмни рекордот на Пипита

Спортманија - 01.08.2020

Денешните мечеви од последното коло не одлучуваа ништо значајно, па најинтересна беше битката за вицешампионската титула што ја доби Интер со победа во Бергамо Рома го победи Јувентус со 3:1 и му ја честиташе 36.

Јуве пак се избламира, Интер на крајот втор, Наполи скапо ја плати победата…

Екипа - 01.08.2020

Јувентус продолжи со слаби игри по осигурувањето на титулата, откако „старата дама“ вечерва во последното калчолигашко коло загуби на домашен терен од Рома со 1-3. Двајцата тренери експериментираа со составите одмарајќи ги дел од клучните фудбалери, ...

Рома го победи шампионот, Интер победи во Бергамо, Имобиле го израмни рекордот на Игуаин

Макфакс - 01.08.2020

Интер го освои второто место во Серија А. Во директен дуел за втората позиција фудбалерите на тренерот Антонио Конте, во Бергамо, ја победија Аталанта со 2:0. Интер победи со головите на Дамброзио и Ешли Јанг во првите 20 минути од натпреварот.

Интер го покори Бергамо за второ место во Серија А, Јувентус се избламира (ВИДЕО)

Слободен Печат - 01.08.2020

Во дербито на последното коло, Интер во директен дуел за второто место ја совлада Аталанта со 0:2. Фудбалерите на Антонио Конте работата ја завршија уште во првото полувреме, Дамброзио постигна гол во првата минута од натпреварот и тоа на ...

Интер славеше во Бергамо и го потврди второто место, Имобиле го израмни рекордот на Игуаин (Видео)

Дерби - 01.08.2020

Во единствената пресметка која имаше некое значење оваа вечер во Серија А, Интер успеа да слави во дерби пресметката против локалниот ривал од Бергамо, победувајќи ја Аталанта со 0:2 на гостински терен.

Интер е вицешампион, Имобиле погоди и стана „крал“ на голгетерите (ВИДЕО)

SportMedia - 01.08.2020

Интер славеше со 2:0 на гостувањето во Бергамо против Аталанта во директниот дуел за второто место на табелата во Серија А. Во последното коло вечерва, „нероаѕурите“ имаа повеќе желба за победа и успеаја да дојдат до трите бода со головите на ...

Интер ја доби пресметката со Аталанта за второ место, Лацио ќе се моли Рома и Наполи да не победат во Европа (ВИДЕО)

24Фудбал - 01.08.2020

Интер ќе ја заврши сезоната како вицешампион откако вечерва со 0-2 славеше на гостувањето кај Аталанта, Лацио ќе финишира како четврти по поразот од 3-1 на гостувањето кај Наполи. Познат е расплетот на горниот дел од табелата, Интер со 0-2 славеше ...

ВИДЕО: Интер го доби дуелот за второ место, Рома се прошета во Торино

Gol.mk - 01.08.2020

Во последното коло од тековната сезона во Серија А, Интер беше подобар од Аталанта на гостински терен (0-2) и го освои второто место на табелата. По само 50 секунди од почетокот Д'Амбросио погоди за предност на гостите, а Ешли Јанг со прекрасна ...

ВИДЕО: Наполи и Елмас славеа над Лацио, Интер подобар во дербито против Аталанта

Дриблинг - 01.08.2020

Џенаро Гатузо имаше просотр за радост откако неговиот Наполи успеа да го совлада Лацио со 3:1 во последното коло од сезоната во Серија А. Руиз, Инсиње и Политано беа стрелци на головите за домаќинот.

ВИДЕО: Рома победи кај Јуве, Интер ја совлада Аталанта за 2. место во Серија А

Спортклуб - 01.08.2020

Заврши официјално и Серија со неколкуте натпревари вечерва кои беа одиграни. Јувентус беше поразен на домашен терен од Рома со 3:1, за гостите стрелци беа Калиниќ и два гола на Пероти, додека за Јувентус стрелаше Гонзало Игуаин.

ВИДЕО: Рома убедлива против Јувентус, Ибра со нов гол за Милан во победата над Калјари

Дриблинг - 01.08.2020

Шампионот на Италија, Јувентус сезоната во Серија А ја заврши со пораз откако истрча со половичен состав во Торино и беше казнет од Рома со 3:1. Игуаин го отвори резултатот во 5 минута, но на ова следуваа гооловите на Калиниќ и на Пероти за предност ...

(ФОТО) Вечерва ќе гледаме некој нов Јувентус

Спортклуб - 01.08.2020

Сезоната во Серија А завршува овој викенд бидејќи се игра последното 38-то коло. Секако, најголемото дерби од оваа рунда е натпреварот помеѓу Јувентус и Рома, што ќе се одигра вечерва од 20:45 часот во Торино.

Аталанта и Интер со битка за второто место ќе се „загреваат“ за ЛШ и ЛЕ

Gol.mk - 01.08.2020

Натпревар чиј резултат речиси и да нема значење. Јувентус титулата ја одбрани уште пред две кола, па сега на Аталанта, Интер и Лацио им преостанува само да се борат за што подобра позиција.

Лацио против Елмас и Наполи ќе брка второ место во Серија А

Gol.mk - 01.08.2020

Наполи како освојувач на Купот на Италија автоматски избори играње во Лига Европа наредната година, и тоа во групната фаза. Лацио обезбеди директен пласман наредната сезона во Лигата на шампионите.

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Директна борба за второто место

SportMedia - 01.08.2020

Аталанта или Интер? Кој ќе заврши на второто место на табелата во Серија А? Тоа ќе го дознаеме вечерва кога после директниот дуел на овие две екипи во последното коло од италијанската Серија А.

Интер стигна до „првото место за лузери“, Лацио ќе се моли Рома и Наполи да не победат во Европа (ВИДЕО)

МКД - 01.08.2020

Интер ќе ја заврши сезоната како вицешампион откако вечерва со 0-2 славеше на гостувањето кај Аталанта, Лацио ќе финишира како четврти по поразот од 3-1 на гостувањето кај Наполи. Познат е расплетот на горниот дел од табелата, Интер со 0-2 славеше ...

Конте: Не добивме никаква поддршка од клубот

А1 On - 02.08.2020

Тренерот на Интер, Антонио Конте ги предводеше „нероазурите“ до второто место во Серија „А“, откако неговиот тим заврши со само еден бод зад шампионот Јувентус. Сепак, тренерот смета дека разликата меѓу двата клуба останува сериозна и неговиот тим ...

Конте: Не добивме никаква поддршка од клубот

Либертас - 02.08.2020

Тренерот на Интер, Антонио Конте ги предводеше „нероазурите“ до второто место во Серија „А“, откако неговиот тим заврши со само еден бод зад шампионот Јувентус. Сепак, тренерот смета дека разликата меѓу двата клуба останува сериозна и неговиот тим ...

Конте: Не добивме никаква поддршка од клубот

Курир - 02.08.2020

Тренерот на Интер, Антонио Конте ги предводеше „нероазурите“ до второто место во Серија „А“, откако неговиот тим заврши со само еден бод зад шампионот Јувентус. Сепак, тренерот смета дека разликата меѓу двата клуба останува сериозна и неговиот тим ...

„Милик ќе замине во клуб што ќе понуди најмногу, во спротивно ќе седи на клупата“

Макфакс - 01.08.2020

Претседателот на Наполи Аурелио Де Лаурентис порачал дека Аркадиуш Милик ќе замине во оној клуб кој ќе понуди најмногу пари. Медиумите најчесто полскиот репрезентативец го поврзуваат со Јувентус. „Старата дама“ за Милик нуди пари и еден фудбалер.