TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Huawei ќе лансира смартфон со дисплеј на преклопување во рок од една година

Стандард - 14.09.2018

Трката за лансирање на првиот паметен телефон со дисплеј на преклопување очигледно ќе биде одложен со текот на времето. Само пред неколку дена стана јасно дека Samsung нема да успеат да го претстават својот модел оваа година, а тоа ќе се случи во ...

Huawei прави смартфон со дисплеј од над 7 инчи

Телефони.мк - 14.09.2018

Huawei според тест направен на кинеската комуникациска агенција TENNA откриено е дека подготвува ново чудовиште од смартфон со големина на дисплејот од неверојатни 7,12 инчи. Секој уред со дијагонала од над 7 инчи треба да се категоризира како мини ...

Што ќе претстави Samsung на 11 октомври?

Стандард - 14.09.2018

Samsung продолжува да ја следи стратегијата за презентирање на два паметни телефони од висока класа во текот на една календарска година. Традиционално, компанијата го прикажува новиот Galaxy S модел во првиот квартал и следната серија на Galaxy Note ...

Протекоа информации за новиот модел на омилената кинеска мобилна компанија...

Точка - 14.09.2018

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот екран и селфи камерата која што овој пат пристигнува со поголема резолуција.

5 одлични “back-to-school” понуди од Motorola

Smartportal - 14.09.2018

Новата учебна година е на својот почеток. А важен дел од обврските околу подготовките во овој период е и изборот на нов мобилен уред кој станува се потежок имајќи го во предвид големиот број на понуди на пазарот.

Samsung ќе лансира нов „4x fun“ уред на 11 октомври

Телефони.мк - 14.09.2018

Samsung веќе ги лансираше најважните продукти. На почетокот на годината го имаше новиот модел од Galaxy S серијата, а неодамна го имавме новиот од Galaxy Note серијата и нов смартчасовник.

Samsung Galaxy Note 9 со нов софтвер во септември

Телефони.мк - 13.09.2018

Samsung Mobile упеа во првата половина на овој месец да ја достави септемвриската софтверска надградба за Galaxy Note 9 кој сега е побезбеден и заштитен од сите последни хакерски закани и штетни софтвери.

Samsung уште малку па со наследник на Galaxy A7

Телефони.мк - 13.09.2018

Samsung Mobile нема да чека уште многу долго за да го лансира третиот модел на Samsung Galaxy A7 со генерацијата 2018. Без оглед што од годинава поминаа веќе девет месеци, Samsung се уште има време да прикаже обновен модел кој ќе им биде понуден на ...

Животот е полесен со Moto Experiences

Пулс24 - 13.09.2018

Ексклузивните Motorola функции ја олеснуваат секојдневната употреба на телефонот и ја прават интеракцијата со него уште поинтуитивна Не е тајна, дека трендот во технологијата е да се интегрира вештачката интелигенција од која се очекува да ги ...

Huawei ќе лансира смартфон со дисплеј на преклопување во рок од една година

Локално - 15.09.2018

Трката за лансирање на првиот паметен телефон со дисплеј на преклопување очигледно ќе биде одложен со текот на времето. Само пред неколку дена стана јасно дека Samsung нема да успеат да го претстават својот модел оваа година, а тоа ќе се случи во ...

Што ќе претстави Samsung на 11 октомври?

Локално - 15.09.2018

Samsung продолжува да ја следи стратегијата за презентирање на два паметни телефони од висока класа во текот на една календарска година. Традиционално, компанијата го прикажува новиот Galaxy S модел во првиот квартал и следната серија на Galaxy Note ...

Протекоа информации за новиот смартфон на омилената кинеска мобилна компанија

USB - 15.09.2018

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот екран и селфи камерата која што овој пат пристигнува со поголема резолуција.

Животот е полесен со Moto Experiences

Среќа.mk - 13.09.2018

Ексклузивните Motorola функции ја олеснуваат секојдневната употреба на телефонот и ја прават интеракцијата со него уште поинтуитивна. Не е тајна, дека трендот во технологијата е да се интегрира вештачката интелигенција од која се очекува да ги ...