TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

13 починати лица, од нив 3 од Прилеп

Тера - 25.02.2021

Пријавени се вкупно 13 починати лица. Починати се 6 пациенти од Скопје (64г, 66г, 72г, 74г, 77г и 89г), три од Прилеп (48г, 72г и 83г), и по еден смртен случај е пријавен од Штип (61г), Охрид (75г), Крива Паланка (83г) и Пробиштип (79г).

Починаа уште 13 лица од Ковид-19, вкупно 3.111

еМагазин