TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емотивна исповед на германскиот селектор: Татко ми се самоуби…

Екипа - 24.02.2024

Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман неодамна имаше интервју за „Шпигел“ во кое искажа многу работи врзани за неговата кариера, за Баерн Минхен и за репрезентацијата. За Баерн кажа дека не доби доволно време да ја среди ситуацијата во клубот, ...

Нагелсман откри шокантен детаљ од својот живот: Откако татко ми се самоуби...

Gol.mk - 24.02.2024

Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман, зборуваше за „Шпигел“ за неговиот приватен живот и за трагедијата што ја доживеа. Кога имал само 20 години, се самоубил неговиот татко, кој работел во тајната служба. „Често размислувам за тоа.

Нагелсман: Ме извадија од предавање на академија за да ми кажат дека татко ми се самоубил

Спортманија - 24.02.2024

Селекторот на фудбалската репрезентација на Германија, Јулијан Нагелсман, отворено зборуваше за трагедијата која одбележа голем дел од неговиот живот. Тој во интервју за „Дер Шпигел“ зборуваше како на 20 години дознал дека татко му извршил ...

Нагелсман: Мојот татко беше таен агент и изврши самоубиство за кое немавме објаснување

Дерби - 24.02.2024

Јулијан Нагелсман деновиве е актуелен поради интервјуто за „Шпигел“, во кое има интересни изјави поврзани со Баерн Минхен и отказот кој го доби од овој клуб, но и детали од приватниот живот.

Нагелсман шокираше со своето признание: Татко ми се самоуби

Спортски - 24.02.2024

Германскиот селектор Јулијан Нагелсман во интервју за германскиот „Дер Шпигел“ зборуваше за непознати детали од неговиот живот. Нагелсман сега за првпат во јавноста откри дека неговиот татко се самоубил кога тој имал сасмо 20 години.

Нагелсман откри дека татко му се самоубил и ги кажа причините поради тоа

SportSport - 24.02.2024

Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман (36) за „Дер Шпигел“ откри детали од својот живот и зборуваше за смртта на неговиот татко Ервин кој извршил самоубиство кога тренерот имал само 20 години. „ Често размислувам за тој ден.

Нагелсман: Репрезентацијата на Германија долги години се движи надоле

SportSport - 23.02.2024

Селекторот на германската репрезентација Јулијан Нагелсман зборуваше за целите на националниот тим на Европско првенство во 2024 година кое ќе се одржи во Германија. „ Како навивач, поважен ми е како тимот игра и настапува отколку само резултатот.

Нагелсман шокантно откри: „Ме извадија од предавање на академија и ми кажаа дека татко ми се самоубил“

Локално - 24.02.2024

Младиот германски Тренер Јулијан Нагелсман во германските медиуми отворено проговори за својот приватен живот и откри како неговиот живот го одбележала трагична епизода. Кога имал само 20 години, се самоубил неговиот татко, кој работел во тајната ...

Нагелсман: Татко ми се самоуби без објаснување

Слободен Печат - 24.02.2024

Германскиот селектор Јулијан Нагелсман во интервју за германскиот „Дер Шпигел“ зборуваше за непознати детали од неговиот живот. Нагелсман сега за првпат во јавноста откри дека неговиот татко се самоубил кога тој имал сасмо 20 години.