TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алшехри: Лага е дека ќе добиеме Ролс Ројс за победата над Аргентина

TopSport - 26.11.2022

Селекторот на Саудиска Арабија, Ерве Ренар и напаѓачот Салех Алхешри, ги демантираа гласините кои се проширија на социјалните мрежи дека за сензационалната победа над Аргентина (2:10, секој играч ќе добие на подарок Ролс Ројс Фантон од саудискиот ...

Го одврза ќесето: Саудискиот принц им купи 26 Ролс Ројси на своите фудбалери поради историскиот успех, потроши тешки ...

Во Центар - 26.11.2022

Саудискиот принц Мохамед бин Салман Ал Сауд ја направи разликата подарувајќи на секој од фудбалерите на репрезентацијата на Саудиска Арабија по еден автомобил марка Ролс-Ројс за победата против Аргентина.

Саудијците ќе се офајдат од победата над Аргентина: Принцот Салман вети богата награда

Спортклуб - 26.11.2022

Саудиска Арабија ќе биде богато наградена за победата против Аргентина во 1. коло од групната фаза на Мундијалот. Владеачкото семејство вети дека ќе ја почасти репрезентацијата поради славјето со Аргентина, која ја сметаат за еден од фаворитите на ...

Саудијците за победата над Аргентина ќе добијат автомобили од 450.000 евра

4NEWS - 25.11.2022

САУДИСКА АРАБИЈА сензационално ја победи Аргентина со 2:1 во првото коло на Светското првенство. Во сабота од 14 часот Саудијците играат против Полска, а во случај на победа можат да дојдат на дофат за пласман во осминафиналето, што би било ...

Принцот на Саудиска Арабија ќе ги награди фудбалерите со по еден автомобил вреден 450.000 долари

Sport M - 26.11.2022

Саудиските медиуми пишуваат дека нивните репрезентативци ќе бидат богато наградени за победата над Аргентина. Кралското семејство ќе ја испочитува победата против фаворитите на турнирот со тоа што на секој играч ќе му подари автомобил Ролс-Ројс ...

Алшехри: Лага е дека ќе добиеме Ролс Ројс за победата над Аргентина

Макфакс - 26.11.2022

Селекторот на Саудиска Арабија, Ерве Ренар и напаѓачот Салех Алхешри, ги демантираа гласините кои се проширија на социјалните мрежи дека за сензационалната победа над Аргентина (2:10, секој играч ќе добие на подарок Ролс Ројс Фантон од саудискиот ...

Алшехри: Лага е дека ќе добиеме Ролс Ројс за победата над Аргентина

Точка - 26.11.2022

Селекторот на Саудиска Арабија, Ерве Ренар и напаѓачот Салех Алхешри, ги демантираа гласините кои се проширија на социјалните мрежи дека за сензационалната победа над Аргентина (2:10, секој играч ќе добие на подарок Ролс Ројс Фантон од саудискиот ...

Алшехри: Лага е дека ќе добиеме Ролс Ројс за победата над Аргентина

А1 On - 26.11.2022

Селекторот на Саудиска Арабија, Ерве Ренар и напаѓачот Салех Алхешри, ги демантираа гласините кои се проширија на социјалните мрежи дека за сензационалната победа над Аргентина (2:10, секој играч ќе добие на подарок Ролс Ројс Фантон од саудискиот ...