TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) „Пратете 100 авиони и земете ги бегалците“: Изјавата по која сите го паметат Борис Трајковски

Lider - 26.02.2024

„Никој од вас не прашува кои се проблемите на оваа влада и на оваа држава. Многу убаво од далеку, од Шведска ги следите настаните. Јас ќе ви предложам нешто конкретно, пратете 100 авиони на скопскиот аеродром и пренесете ги во Стокхолм“, порача ...

20 години од смртта на Борис Трајковски

Глас на Америка

Две децении од падот на Кингерот – Меѓу роднините уште тлее теоријата за атентат врз претседателот Борис Трајковски

Телма

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Канал5

Сеќавање на Борис Трајковски: Надвор почитуван, дома критикуван

360 степени

Борис Трајковски: Добриот човек и голем претседател

Deutsche Welle

Последното интервју на Борис Трајковски: Дали се исполнија неговите идеали?

Фактор

Либертас Вечер Прес

20 години од загинувањето на претседателот Борис Трајковски

Сител - 26.02.2024

„Никој од вас не прашува кој се проблемите на оваа влада и на оваа држава. Многу убаво вие следите од далеку во Шведска ги следите настаните.Јас ќе ви предложам нешто конкретно: пратете 100 авиони на скопскиот аеродром и пренесете ги во Стокхолм.

Во Ротимље, Скопје и Струмица одбележана 20-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

Сакам да кажам

20 години од авионската несреќа во која загина поранешниот претседател Борис Трајковски

Алфа

„Многу убаво вие од Шведска ги следите настаните, ама јас ќе ви предложам нешто конкретно…“

Република

20 години од смртта на Борис Трајковски и осумчлената делегација

ТВ21

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Р.С.Европа

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Алсат-М

Скопје инфо Gostivarpress.mk Тера Курир

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

24 Вести - 26.02.2024

Македонија денеска одбележува 20 години од трагичната авионска несреќа во која животот го загуби претседателот Борис Трајковски. На градските гробишта во Бутел свежо цвеќе положи сопругата на поранешниот претседател на Македонија Борис Трајковски, ...

РЕСПЕКТ, СЕЌАВАЊА И СВЕЖО ЦВЕЌЕ ЗА БОРИС ТРАЈКОВСКИ Одбележана годишнината од трагичната смрт на македонскиот претседател

+инфо

Во Ротимље одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

ТВ21

На спомен-обележјето кај Ротимље каде што се случи несреќата одбележана 20-годишнината од загинувањето на Борис Трајковски

Скопје1

Во Ротимље одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

А1 On

Во Ротимље одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Фокус

Во Ротимле одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Макфакс

Zoom 24Инфо Република Centar Вести плус Канал5 Бизнис Вести Локално

Струмица оддаде почит на претседателот Борис Трајковски

Сител - 26.02.2024

Струмица ја одбележа 20 годишнината од смртта на загинатиот претседател Борис Трајковски. И по две децении во неговиот роден град сеќавањата и спомените за него остануваат свежи. Со измешани чувства на тага што го нема, но и гордост што го познаваме ...

Во Струмица одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски

Република

Во Струмица одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски

Сител

Пред споменикот „Македонија“ во Струмица одбележана 20-годишнината од смртта на Борис Трајковски

Слободен Печат

Во Струмица одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски

Бриф

Во Струмица одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски

Канал5

Во Струмица одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски

Lider

Претседателот Трајковски имаше визија за иднината, таков ќе беше и денес, вели Костадиновска-Стојчевска

Макфакс - 26.02.2024

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска во Ротимље, близу Мостар, Босна и Херцеговина, по повод 20-годишнината од загинувањето на поранешниот претседател Борис Трајковски и неговите соработници, на спомен-обележјето каде што се случи ...

Претседателот Трајковски имаше визија за иднината, таков ќе беше и денес, вели Костадиновска-Стојчевска

Опсервер

Костадиновска-Стојчевска од Ротимље: Претседателот Трајковски имаше визија за иднината, таков ќе беше и денес

Локално

Костадиновска-Стојчевска: Претседателот Трајковски имаше визија за иднината, таков ќе беше и денес

Нова ТВ

Претседателот Трајковски имаше визија за иднината, таков ќе беше и денес, вели Костадиновска-Стојчевска

Точка

Костадиновска-Стојчевска од Ротимље: Претседателот Трајковски имаше визија за иднината, таков ќе беше и денес

24Инфо

Костадиновска-Стојчевска: Денес сме во НАТО и на дофат до ЕУ, претседателот Трајковски и сега не би се двоумел што е најисправно да се направи

365

Пулс24 Рацин

Пендаровски положи цвеќе на гробот на Борис Трајковски

Курир - 26.02.2024

Претседателот Стево Пендаровски, по повод одбележувањето на 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата во авионската несреќа во Босна и Херцеговина, денеска положи венец со свежо цвеќе на гробот на ...

(ВИДЕО) Пендаровски и Силјановска-Давкова се поклонија на гробот на претседателот Борис Трајковски

Фокус

Пендаровски положи венец на гробот на претседателот Борис Трајковски

Скопје1

Пендаровски положи венец со свежо цвеќе на гробот на претседателот Борис Трајковски

Република

Одбележување на 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членови на делегацијата

А1 On

Пендаровски положи цвеќе на гробот на Борис Трајковски

Слободен Печат

Пендаровски положи цвеќе на гробот на Борис Трајковски

Локално

Press24 Lider Нетпрес 24Инфо Мета Либертас Независен

Владина делегација положи цвеќе на вечното почивалиште на претседателот Борис Трајковски по повод 20 годишнината од ...

Курир - 26.02.2024

Делегација на Владата на Република Северна Македонија, составена од заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, министерот за локална самоуправа, Ристо Пенов и заменик-министерката за правда, ...

Владина делегација положи цвеќе на вечното почивалиште на претседателот Борис Трајковски по повод 20 годишнината од неговата смрт

Република

Владина делегација положи цвеќе на вечното почивалиште на претседателот Борис Трајковски по повод 20-годишнината од неговата смрт

Бизнис Вести

Владина делегација положи цвеќе на гробот на Борис Трајковски по повод 20-годишнината од неговата смрт

Слободен Печат

Владина делегација положи цвеќе на вечното почивалиште на претседателот Борис Трајковски по повод 20 годишнината од неговата смрт

Lider

Владина делегација положи цвеќе на вечното почивалиште на претседателот Борис Трајковски по повод 20 годишнината од неговата смрт

Zoom

Владина делегација положи цвеќе на вечното почивалиште на претседателот Борис Трајковски по повод 20 годишнината од неговата смрт

Нетпрес

Frontline

Со положување на цвеќе во Струмица се одбележаa 20 години од смртта на претседателот Трајковски

Centar - 26.02.2024

Со положување на цвеќе пред споменикот на поранешниот претседател на Македонија, Борис Трајковски во Општина Струмица се одбележаа 20 години од неговата смрт. Владината делегација во Струмица ја предводеше Јованка Тренчевска, дополнителна ...

Со положување цвеќе во Струмица се одбележаа 20 години од смртта на претседателот Трајковски

Макфакс

Со положување на цвеќе во Струмица се одбележаa 20 години од смртта на претседателот Трајковски

Опсервер

Со положување на цвеќе во Струмица се одбележаa 20 години од смртта на претседателот Трајковски

Вести плус

Положено цвеќе пред споменикот на Борис Трајковски во Струмица

Скопје инфо

Со положување на цвеќе во Струмица се одбележаa 20 години од смртта на претседателот Трајковски

24Инфо

Со положување на цвеќе во Струмица се одбележаa 20 години од смртта на претседателот Трајковски

Локално

Либертас Точка

ВИДЕО 20 години од смртта на претседателот Борис Трајковски

4NEWS - 26.02.2024

Денеска се одбележува 20-годишнината од смртта на поранешниот претседател, Борис Трајковски. Трајковски животот го изгуби во авионска несреќа, што се случи на денешен ден (26 февруари) во 2004 година, кога патуваше на Меѓународна конференција во ...

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Фокус

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Либертас

20 години од трагедијата во која загина претседателот Трајковски

Локално - 25.02.2024

Денеска се навршуваат 20 години од авионската несреќа во која загина поранешниот претседател на државата, Борис Трајковски, членовите на неговиот кабинет и екипажот на авионот. Ротимље (БиХ), Струмица, градските гробишта во Бутел се трите локации ...

Денеска се одбележува 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Макфакс

Државниот врв утре ќе ја одбележи 20-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

Опсервер

Денеска се одбележува 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Press24

Утре одбележување на 20-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

Lider

Утре одбележување на 20-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

Република

Државниот врв утре ќе ја одбележи 20-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

24 Вести

MTM Во Центар Centar Точка Вести плус Фокус Скопје1 Либертас

Државниот врв утре ќе ја одбележи 20-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

Слободен Печат - 25.02.2024

Владата утре ќе ја одбележи 20-годишнината од авионската несреќа во која животот го загуби поранешниот претседател, Борис Трајковски, членовите на неговиот кабинет и екипажот на авионот. Во Ротимље, близу Мостар, Босна и Херцеговина на спомен ...

Костадиновска-стојчевска ќе положи свежо цвеќе во ротмиље

Тера

20 години од смртта на Борис ТРајковски, владина делегација денеска во Ротимље

МКД

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Бизнис Вести

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Независен

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

24Инфо

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Курир

А1 On Сител Телма Рацин MakPress Слободен Печат +инфо Lider

Во Ротимле одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Опсервер - 26.02.2024

Со положување свежо цвеќе на спомен-обележјето во Ротимле, во близина на Мостар, Босна и Херцеговина, беше одбележана 20-годишнината од трагичната смрт на поранешниот претседател Борис Трајковски, членовите на делегацијата и екипажот на авионот.

Во Ротимле одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Скопје инфо

Во Ротимле одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски

Press24

Претседателот Трајковски имаше визија за иднината, таков ќе беше и денес, вели Костадиновска-Стојчевска

Скопје инфо

Во Ротимле одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Точка