TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Испливале детали од тоа како премиерот на Косово наседнал на договорот со лажниот Порошенко

Точка - 12.07.2019

Рамуш Харадинај, премиер на Косово, во април наседнал на шегата на познатите руски комичари, а сега испливале и детали од тој телефонски разговоро. Во делови од разговорот со руските комичари Владимир Кузњецов (Вован) и Алексеј Столјаров (Лексус), ...

Се проширува друштвото, и Рамуш Харадинај наседнат од руските пранкери

Алсат-М - 12.07.2019

Руските комичари познати под псевдонимите Вован и Лексус, во периодот од јануари до април оваа година, го наседнале и косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Разговорот го објави руската телевизија „русија 24“, а во него комичарите се претставуваат ...

Како непроверен политички коментар на потпретседател на опозициска партија во Албанија, стана вест

Мета - 12.07.2019

Албанскиот портал „ Стандард.ал“ објави напис со наслов „Заев ни образложи за кого работи Рама или рускиот татко!“ со тешки обвинувања за премиерот Еди Рама , кој се повикува на Фејсбук статус на Петрит Васили , потпретседател на опозициското ...

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со Харадинај (ВИДЕО)

+инфо - 12.07.2019

Само неколку дена откако на интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, во кои тој е убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко, во јавноста испливаа и муабетите на Харадинај со истите лица.

Обвинителство го преспа случајот на Заев, како случаите на Рашковски и Дудуш

Нетпрес - 12.07.2019

За обвинителството очигледно нема ништо спорно во јавната бламажа, дискредитација и дипломатски скандал што на меѓународната сцена ја доживеа Македонија преку нејзиниот највисок претставник, премиерот Зоран Заев кој телефонски комуниицирал со рските ...

Објавен и разговорот на Рамуш Харадинај со руските комичари (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.07.2019

Руските комичари двапати му телефонирале на Харадинај, еднаш во јануари и еднаш во април Двајцата руски комичари, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Столјаров (Лексус), го измамиле и косовскиот премиер.

Мајтапчиите, Заев и Зеленски

Фактор - 12.07.2019

Мајтапот на пранкерите Вован и Лексус со премиерот Зоран Заев го одзеде вниманието на јавноста во државава деновиве. Се чини се’ заврши добро, откако Заев вчера се сретна со рускиот амбасадор во земјава, Сергеј Баздникин.

Заев: Му пуштив порака на Вучиќ дека сум изманипулиран, лично му се извинив и на Тачи

Фокус - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија истакна дека како непосреден и директен човек постојано комуницира со цел да се решат проблемите, но, најави тој, ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори, откако двајца ...

Главна тема – разговорите на Заев со лажниот Порошенко

Р.С.Европа - 11.07.2019

Објавените телефонски разговори на премиерот Зоран Заев со руските комичари кои му се претставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко, се главна тема во дневниот печат. Откако на Јутјуб се појавија снимените телефонски разговори ...

Премиерот не крие, и тој ги барал руските комичари на телефон!

Вечер - 11.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев изјави дека комуникацијата меѓу него и руските пранкери Вован и Лексус била взаемна, односно дека и тој неколку пати телефонски им се јавувал убеден дека разговара со вистинските Столтенберг и Порошенко.

Косовскиот претседател му држи часови по протокол и дипломатија на Заев (ВИДЕО)

Expres - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи прецизно ги лоцира грешките на премиерот Заев и неговиот кабинет во комуникацијата со руските комедијанти Вован и Лексус. Тој пред 7-8 месеци бил цел на Русите но тие не успеале да стигнат до него како што стигнале ...

Заев тврди дека Русија не стои зад комичарите, косовските служби ги пресретнале повиците од Москва

Сител - 11.07.2019

Русија не стои зад комичарите кои го измамија премиерот Заев. По 2 дена обвинување за специјална војна врз Македонија, премиерот Заев денеска застана до руските амбасадор во земјава за да порача дека Русија останува пријател на Македонија Во ...

Заев му се извини на Тачи: „Тоа што ми се случи, нема никаква врска со Русија“

ТВ21 - 11.07.2019

Претседателот на Косово, Хашим Тачи, изјави дека синоќа имал телефонски разговор со премиерот на Северна Македонија, откако Заев беше вмешан во скандалот со руските комичари, на кои има кажал дека Русија и Турција ја поддржуваат идејата на размена ...

Се огласи Харадинај: Разговарав со руските комичари, со Заев во последните десет дена не сме се слушнале

Слободен Печат - 11.07.2019

Тој, исто така рече дека во последните десет дена не разговарал со премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече ...

Тачи: Заев телефонски ми го разјасни кажаното пред руските пранкери

Алсат-М - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко.

Дезинформации околу „извинувањата“ на Заев до Тачи и Вучиќ

Мета - 11.07.2019

Српкиот портал „Телеграф“ објави текст во кој се наведуваат детали од разговорот на македонскиот премиер Зоран Заев со косовкиот претседател Хашим Тачи, а во врска со измамата со телефонските разговори што ги имал Заев со лажниот претседател ...

МЕТА: Немало извинување на Заев до Вучиќ и Тачи

Expres - 11.07.2019

Македонски медиуми ја пренесоа веста на српкиот портал „Телеграф“во кој се наведуваат детали од разговорот на македонскиот премиер Зоран Заев со косовкиот претседател Хашим Тачи,. Иако веста е од Приштина и нема збор за изјавите на Заев во Северна ...

(видео) Рускиот комичар Столјаров за Заев:-Ова е првпат да се случи една од нашите „жртви“ да не сфати кои сме

Магазин - 11.07.2019

Порталор Република го интервјуираше комичарот Алексеј Столјаров – Лексус, кој се преправал дека е украинскиот претседател Петро Порошенко во разговорите со Зоран Заев. Тој открива дека до македонскиот премиер стигнале преку неговиот протокол.

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово, намерата не ми била таа

1tv - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Хашим Тачи: Заев ми телефонираше, ми се извини за разговорот со Русите

Слободен Печат - 11.07.2019

Запрашан какви ќе бидат сега односите со соседна Македонија, Тачи рекол дека тие ќе продолжат да бидат добри По прошталната средба со шефицата на ЕУЛЕКС во Косово, Александра Пападопулу, косовскиот претседател Хашим Тачи беше запрашан за разговорот ...

Тачи: Измамниците се обидоа и кај мене да се пробијат, но бевме максимално претпазливи

Слободен Печат - 11.07.2019

Тачи изјавил дека тој не може да разговара со некого без да биде однапред информиран, без да ги знае темите што може да ги разговара Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска информираше дека руските комичари се обиделе пред седум месеци да ...

Тачи потврди дека Заев му се јавил за да му се извини

Фактор - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев одржал телефонски разговор со косовскиот претседател Хашим Тачи за разговорот со руските пародисти, со кои шефот на македонската Влада мислејќи дека комуницира со украинскиот претседател Петро Порошенко изнесе детали за можниот ...

Заев е сигурен дека по телефон разговарал со вистинскиот Хашим Тачи (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој говори за промена на границата. – Па јас го барав претседателот на Косово, господинот Хашим ...

Алсат- M: Заев му се извини на Хашим Тачи и на Косово

Курир - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев остварил телефонски разговор со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со разговорот со руските комичари, во кој заев Заев мислејќи дека разговара со украинскиот претседател Петро Порошенко, дава детали за можниот договор со ...

Руските пакосници се обиделе да го насамарат и Тачи, ама не успеале

Република - 11.07.2019

Хашим Тачи, претседателот на Косови призна дека и тој бил мета на руските пакосници, но нивниот обид да го насамарат поминал безуспешно. Тачи на новинарско прашање од локалните медиуми рече дека благодарение на владините служби обидот на руските ...

„Гордана Јанкулоска 2015: Шупрајш Зоран Заев 2019: Вери гут“: Твитер реакции за премиерот и руските комичари

еМагазин - 11.07.2019

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за „местенката“ на премиерот Зоран Заев од страна на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров . Премиерот освен што потврди дека во неколку наврати разговарал со нив, вчера рече и дека и тој ...

Заев му телефонирал на Хашим Тачи и му се извинил за разговорот со Русите

Република - 11.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа му телефонирал на косовскиот претседател Хашим Тачи и му се извинил за разговорот со руските комичари на кои им кажува дека постои план за поделба на Косово.

Се проширува друштвото, и Рамуш Харадинај наседнат од руските пранкстери

Вечер - 12.07.2019

Руските комичари познати под псевдонимите Вован и Лексус, во периодот од јануари до април оваа година, го наседнале и косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Разговорот го објави руската телевизија „Русија 24“, а во него комичарите се претставуваат ...

(ВИДЕО) Руските пранкери го насамарија и косовскиот премиер Харадинај, откако Заев им го даде неговиот број

Нетпрес - 12.07.2019

Само неколку дена откако на интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, во кои тој е убеден дека разговара со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и со сега поранешниот украински претседател ...

Руските комичари бројот на Харадинај го добиле од Заев?

Алсат-М - 12.07.2019

Двајцата руски комичари Вован и Лексус го изиграле и косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Еден од нив му се јавил на Харадинај во име на поранешниот украински претседател Петро Порошенко, велејќи дека по претседателските избори, Украина ќе ја ...

Заев му испратил порака на Вучиќ дека е изманипулиран, а на Тачи лично му се извинил

Скопје1 - 12.07.2019

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија истакна дека како непосреден и директен човек постојано комуницира со цел да се решат проблемите, но, најави тој, ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори, откако двајца ...

Харадинај: Разговарав со руските комичари, со Заев во последните десет дена не сме се слушнале

Press24 - 11.07.2019

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече тој, во нивниот разговор немало нешто специфично затоа што се знаат неговите ставови за Косово и поради тоа ...

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

Локално - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев му се извинил на Тачи за разговорот со руските комичари за поделба на Косово (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа му телефонирал на косовскиот претседател Хашим Тачи и му се извинил за разговорот со руските комичари на кои им кажува дека постои план за поделба на Косово.

Заев доби логично прашање: На вистинскиот Тачи ли му се извинивте?

Република - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој говори за промена на границата. Па јас го барав претседателот на Косово, господинот Хашим ...

Руските комичари се обиделе да го насамарат и Тачи, ама не успеале

Сител - 11.07.2019

Хашим Тачи, претседателот на Косови призна дека и тој бил мета на руските пакосници, но нивниот обид да го насамарат поминал безуспешно. Тачи на новинарско прашање од локалните медиуми рече дека благодарение на владините служби обидот на руските ...

И Рамуш Харадинај наседнат од руските пранкери

Либертас - 12.07.2019

Разговорот го објави руската телевизија „русија 24“, а во него комичарите се претставуваат како украинскиот поретседател, Петро Порошенко. Во емитуваниот разговор се слуша како „Порошенко“ му ветува на Харадинај дека ќе го признае Косово по изборите ...

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со Харадинај

Република - 12.07.2019

Само неколку дена откако на интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, во кои тој е убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко, во јавноста испливаа и муабетите на Харадинај со истите лица.

Руските комичари - ги објавуваат разговорите и со измамениот косовскиот премиер Рамуш Харадинај

24 Вести - 12.07.2019

Откако пред неколку дена на интернет се појави аудио снимката од разговори на македонскиот премиер Зоран Заев со руски пракнери , во кои тој беше убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко, двајцата руски комичари Владимир Кузнецов познат ...

Харадинај: И јас разговарав со руските комичари

Либертас - 11.07.2019

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече тој, во нивниот разговор немало нешто специфично затоа што се знаат неговите ставови за Косово и поради тоа ...

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

24Инфо - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев му се извинил на Тачи за разговорот со руските комичари (ВИДЕО)

Нетпрес - 11.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа му телефонирал на косовскиот претседател Хашим Тачи и му се извинил за разговорот со руските комичари на кои им кажува дека постои план за поделба на Косово.

(ВИДЕО) Објавени разговори на руските комичари со Харадинај

Фактор - 12.07.2019

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Во јавноста се појавија и разговорите на Харадинај со руските комичари. Со Харадинај пранкерите муабетеле во јануари и во април.

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

Независен - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Тачи: Заев ми се јави и ми се извини

ТВ21 - 11.07.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи беше запрашан за разговорот на македонскиот премиер Зоран Заев со руските комичари, на кои им кажал за планот за поделба на Косово. Тачи им соопшти на новинарите дека Заев му се јавил и му се извинил.

Заев им се извинил на Вучиќ и Тачи за разговорот со лажниот Порошенко

еМагазин - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев му се извинил на Хашим Тачи по разговорот со комичарите

Press24 - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев разговарал со Тачи: Ако ги повредив граѓаните на Косово, намерата не ми беше таа

Фокус - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

Заев му се извини на Тачи и на граѓаните на Косово за разговорот со руските сеирџии ВИДЕО

+инфо - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа.

ВИДЕО: Заев им се јавил и се извинил на Тачи и Вучиќ за муабетот со лажниот Порошенко

А1 On - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев вчера разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи и српскиот претседател Александар Вучиќ и им се извинил по разговорот со лажниот Порошенко. Во разговорот како што кажа Заев потенцирал дека станува збор за пријателски земји.