TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Седуммина повредени во експлозија на бомба во Скадар

Р.С.Европа - 13.01.2018

Најмалку седум лица се ренети денеска при експлозија на бомба во северниот албански град Скадар, чија цел, според локалната полиција, бил бизнисменот Љуљзим Кула. Двајца од ранетите се здобиле со посериозни повредни и се пренесени во Клиничкиот ...

(Видео) Експлозија во Скадар, мета на нападот бил албански бизнисмен

Макфакс - 13.01.2018

Шест лица се повредени денеска при експлозија во Скадар, а една од повредените била вработена во црногорската радио-телевизија. Според извори од албанската полиција, цел на нападот бил албанскиот бизнисмен Љуљзим Кула.

Експлозија во Албанија, ранети седум лица

Стандард - 13.01.2018

Седум лица се повредени во експлозија во албанскиот град Скадар, што се случи околу 10:30 по локално време, објави Albanian Daily News. Полицијата се сомнева дека експлозијата била обид за убиство на локалниот бизнисмен Љуљзим Кула.

Седуммина повредени при експлозија во Скадар...

Н.Македонија - 13.01.2018

Седуммина повредени при експлозија во Скадар Најмалку седум лица се ренети денеска при експлозија на бомба во северниот албански град Скадар, чија цел, според локалната полиција, бил бизнисменот Љуљзим Кула.

(Видео) Експлозија во Скадар, мета на нападот бил албански бизнисмен

Вечер - 13.01.2018

Шест лица се повредени денеска при експлозија во Скадар, а една од повредените била вработена во црногорската радио-телевизија. Според извори од албанската полиција, цел на нападот бил албанскиот бизнисмен Љуљзим Кула.

Бомба наменета за албански бизнисмен рани 7 лица во Скадар

Фактор - 13.01.2018

Бомба наменета за албански бизнисмен рани 7 лица во Скадар. Полицијата се сомнева дека експлозијата била обид за убиство на локалниот бизнисмен Љуљзим Кула. Седум лица се повредени во експлозија што се случила околу 10:30 по локално време, објави ...

Седуммина повредени во експлозија на бомба во Скадар

Алфа - 13.01.2018

Најмалку седум лица се ренети денеска при експлозија на бомба во северниот албански град Скадар, чија цел, според локалната полиција, бил бизнисменот Љуљзим Кула. Најмалку седум лица се ренети денеска при експлозија на бомба во северниот албански ...

Силна експлозија – мета на нападот познат албански бизнисмен

Sky - 13.01.2018

Шест лица се повредени денеска при експлозија во Скадар, а една од повредените била вработена во црногорската радио-телевизија. Според извори од албанската полиција, цел на нападот бил албанскиот бизнисмен Љуљзим Кула.

Седуммина повредени во експлозија на бомба во Скадар

Локално - 13.01.2018

Најмалку седум лица се рaнети денеска при експлозија на бомба што се случила во северниот албански град Скадар, а чија цел, според локалната полиција, бил бизнисменот Љуљзим Кула. Двајца од ранетите се здобиле со посериозни повредни и се пренесени ...

ВИДЕО: Експлозија во Скадар, мета на нападот бил албански бизнисмен

А1 On - 13.01.2018

Шест лица се повредени денеска при експлозија во Скадар, а една од повредените била вработена во црногорската радио-телевизија. Според извори од албанската полиција, цел на нападот бил албанскиот бизнисмен Љуљзим Кула.

Седуммина повредени при експлозија во Скадар – цел на нападот бил бизнисмен

Либертас - 13.01.2018

Најмалку седум лица се ренети денеска при експлозија на бомба во северниот албански град Скадар, чија цел, според локалната полиција, бил бизнисменот Љуљзим Кула. Двајца од ранетите се здобиле со посериозни повредни и се пренесени во Клиничкиот ...

Седуммина повредени во експлозија на бомба во Скадар

Тера - 14.01.2018

Најмалку седум лица се ренети при експлозија на бомба во северниот албански град Скадар, чија цел, според локалната полиција, бил бизнисменот Љуљзим Кула. Двајца од ранетите се здобиле со посериозни повредни и се пренесени во Клиничкиот центар во ...