TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдена марихуана кај 19-годишен кумановец

Сител - 24.09.2021

Вчера во 02.15 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Н.(19) од Куманово затоа што кај него била пронајдена марихуана, соопштија од МВР. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна ...

Приведен 19-годишник од Куманово, му пронашле марихуана

Кумановски м. - 24.09.2021

Деветнаесетгодишник од Куманово ноќва, два часа по полноќ, бил приведен откако полицијата му пронашла марихуана. – На 24.09.2021 во 02.15 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Н.

Приведен 36-годишен дилер од Куманово

Сител - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 16.10 часот, полициски службеници од Одделот за Крим-полиција-Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода С.А.(36) од Куманово. При претрес во неговиот дом во Куманово, извршен со судска ...

Приведен дилер од Куманово, пронајдена дрога

Кумановски м. - 23.09.2021

Триесет и шестгодишен кумановец бил приведен во текот на вчерашниот ден откако при претрес во неговиот дом полицијата пронашла различни видови наркотици и предмети за подготовка на мини лабораторија за марихуана.

Приведен дилер од Куманово, во домот му била пронајдена дрога

Курир - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 16.10 часот, полициски службеници од Одделот за Крим-полиција-Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода С.А.(36) од Куманово. При претрес во неговиот дом во Куманово, извршен со судска ...

Приведен дилер од Куманово, пронајдена дрога

Канал5 - 23.09.2021

Полицијата вчера приведе 36-годишен дилер од Куманово. При претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени таблети, марихуана, семки од канабис, како и предмети кои ги набавил за подготовка на мини лабораторија за производство на марихуана – ...

Запленети вентилатори, рефлектори, таблети, марихуана, семки од канабис: Приведен дилер од Куманово кој имал мини ...

Република - 23.09.2021

Полицијата вчера привела 36-годишен дилер од Куманово. При претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени таблети, марихуана, семки од канабис, како и предмети кои ги набавил за подготовка на мини лабораторија за производство на марихуана – ...

Приведен дилер од Куманово, пронајдена дрога

Опсервер - 23.09.2021

– Полицијата вчера приведе 36-годишен дилер од Куманово. При претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени таблети, марихуана, семки од канабис, како и предмети кои ги набавил за подготовка на мини лабораторија за производство на марихуана – ...

Кумановец дома направил лабораторија за производство на марихуана

МКД - 23.09.2021

Полицијата вчера приведе 36-годишен дилер од Куманово. При претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени таблети, марихуана, семки од канабис, како и предмети кои ги набавил за подготовка на мини лабораторија за производство на марихуана – ...

Откриена мини лабораторија за производство на марихуана - сопственикот уапсен

Kumanovo News - 23.09.2021

Полициски службеници од Одделот за Кримполиција - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово, вчера во 16.10 часот го лишиле од слобода С.А.(36) од Куманово. „При претрес во неговиот дом во Куманово, извршен со судска наредба, ...

Приведен дилер од Куманово, пронајдена дрога

MakPress - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 16.10 часот, полициски службеници од Одделот за Крим-полиција-Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода С.А.(36) од Куманово. При претрес во неговиот дом во Куманово, извршен со судска ...