TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jaguar Land Rover го сели Discovery во Словачка

Авто Плус - 13.06.2018

Jaguar Land Rover ќе го пресели производството на моделот Discovery од фабриката во Солихил, во Бирмингем, во Словачка Ова е официјално објавено од страна на производителот на автомобили. Англиската фабрика ќе биде модернизирана и во иднина ќе ...

Range Rover Evoque останува без верзија со 3 врати

Авто Плус - 12.06.2018

Jaguar Land Rover го стопира производството на верзијата на Range Rover Evoque со три врати поради слабата побарувачка Продажбата на оваа верзија на кросоверот достигна само 5% од вкупниот пласман на моделот на пазарите ширум светот.