TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендите на Манчестер почнаа да го критикуваат Оле – „Солскјер па зошто го направи тоа?“

Екипа - 15.09.2021

Поранешниот голман и легенда на Манчестер јунајтед, Питер Шмајхел го критикуваше тренерот на „црвените-ѓаволи“, Оле Гунар Солскјер за неговата тактика во поразот од Јанг Бојс од 2-1 во 1. коло од Лигата на шампионите.

Шмајхел жестокот ја критикува тактиката на Солскјер

MTM

Целата ситуација се промени после црвениот картон на Ван Бисака

Вечер Прес

Ако нема резултати љубовта меѓу Солшер и Јунајтед ќе заврши, има две опции за негов наследник

24Фудбал

Солшер веќе мора да испорача резултати, ако не го направи тоа, Манчестер јунајтед има две опции за нов тренер

МКД

Роналдо после поразот: Не го очекувавме ова!

Спортски

Солкјер има ужасна статистика во Лигата на шампиони

Спортски

Екипа Sport 1 Спортманија Sport 1 Sport 1 Sport 1 Gol.mk Sport M

Тренерот на Јанг Бојс е на седмо небо: Чувството е неверојатно по победата над Јунајтед

Слободен Печат - 15.09.2021

Швајцарскиот шампион Јанг Бојс приреди сензација уште на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите со победата над Манчестер јунајтед од 2:1. Очекувано, тренерот на Јанг Бојс, Давид Вагнер е пресреќен по триумфот на неговите фудбалери.

„Победата на Јунајтед во Лигата на шампионите е единствена“

Спортклуб

Тренерот на Јанг Бојс не го криеше воодушевувањето: Победата е уникатно нешто, момчињата се надминаа себеси

Дриблинг

ВИДЕО: Срамен пораз на Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите

Слободен Печат

ЛШ започна со големо изненадување: Јанг Бојс со пресврт до победа над Јунајтед во Берн (ВИДЕО)

Дерби

(ФОТО) Роналдо ефект: Јанг Бојс во Берн не се победува

Спортклуб

ВИДЕО: Јунајтед загуби на почетокот на Лигата на шампионите во 95. минута

Дриблинг

Sport M Спортманија Кајгана

ВИДЕО: Немаше претстава што ќе ја снајде, Роналдо ја „нокаутираше“, а потоа и даде дрес

Sport M - 15.09.2021

Кристијано Роналдо на загревањето пред мечот помеѓу Јанг Бојс и Манчестер Јунајтед, при еден силен негов шут кон голот „нокаутираше“ редар зад стативите. Таа не знаеше што ќе ја снајде, не очекуваше, а кога топката ја погоди во главата се струполи ...

ВИДЕО: Роналдо „покоси“ редар во Швајцарија, а потоа со еден прекрасен гест се извини

Дриблинг

(ФОТО) Роналдо нокаутира девојка, ама потоа направи феноменален гест

Спортклуб

Доби нокаут од Роналдо, па си замина со прекрасен сувенир (ФОТО)

Sport 1

Роналдо нокаутираше жена-редар, па и го подари дресот🎥

Спортски

Роналдо нокаутираше жена-стјуард, па и го подари својот дрес (Видео)

Дерби

Роналдо нокаутираше жена-стјуард, па и го подари својот дрес

Точка

Оff.net Спортклуб Sport 1 Екипа +инфо Бриф Gol.mk Кајгана

Солскјер не е за Јунајтед: „Ѓаволите“ едвај победуваат во Лигата на шампионите

Спортклуб - 15.09.2021

Оле Гунар Солскјер се чини дека е најслабата алка во актуелниот тим на Манчестер Јунајтед иако и натаму е омилен кај голем дел од навивачите. Безмалку три години по неговото назначување за менаџер на Јунајтед, Норвежанецот има катастрофален биланс ...

Манчестер јунајтед игра очајно во ЛШ под водство на Солшер (ФОТО)

24Фудбал

Солскјер: Изгледаше дека ќе освоиме бод од еден тежок меч, но...

Gol.mk - 15.09.2021

Манчестер Јунајтед загуби на гости кај Јанг Бојс на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите. Грешката на Џеси Лингард , кој во вториот дел го замени Кристијано Роналдо , беше кобна за премиерлигашот, кој си замина дома со празни раце.

Солскјер ги брани „виновниците“ за поразот: Лингард ќе извлече поука, Ван-Бисака е неискусен

Дерби

Солскјер ги брани „виновниците“ за поразот: Лингард ќе извлече поука, Ван-Бисака е неискусен

Точка

Солскер го брани Лингард за грешката поради која изгубија Манчестер Јунајтед

Денешен

ВИДЕО: Го замени Роналдо, па подари победа – Лингард трагичар на Јунајтед

Gol.mk

Јунајтед посрамен во Швајцарија, Солскер го брани Лингард

Република

Солскјер во одбрана на Лингард: Ниту еден фудбалер не сака да греши, но тоа е дел од играта

Курир

PressingTV 24Инфо Опсервер Нова ТВ MakPress

ЛШ: Манчестер Јунајтед „шокиран“ од Јанг Бојс, Баерн Минхен триумфално во Барселона, европскиот првак „на мускули“

ТВ21 - 14.09.2021

Стартуваа возбудувањата во Лигата на шампионите, а веќе во првото коло имаше неколку интересни резултати. Пред се најголемото изненадување е победата на Јанг Бојс во дуелот со Манчестер Јунајтед.

Наеднаш „зариба“ нападот на Оле и Јунајтед

Спортманија

Јунајтед и Роналдо шокирани во Швајцарија🎥

Спортски

Ладен туш за Јунајтед: Јанг Бојс во последната секунда запиша голема победа! (ВИДЕО)

Gol.mk

Лингард му подари триумф на Јанг Бојс, Севилја во луд меч освои бод против Салцбург (ВИДЕО)

Sport 1

ЛШ: Јанг Бојс го шокираше Манчестер Ј., Севиља и Салцбург одиграа реми во меч со четири пенали (ВИДЕО)

SportMedia

Ладен туш за Ѓаволите во 90+5, се делеа бодови во Севилја во ретко видена драма (видео)

Спортманија

24Фудбал МКД Денар Точка Курир Локално Денар

Барса повторно понижена, ладен туш за Јунајтед

Вечер Прес - 15.09.2021

Иако беше најавуван како прв дерби натпревар во новата сезона од групната фаза во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, пресметката на „Ноу Камп“ помеѓу големите ривали, Барселона и Баерн (М), заврши со убедлив триумф на ...

Срамен пораз на Јунајтед во 95-та и нов гол на Роналдо

Оff.net

Роналдо можеби е најголемиот во историјата, но од неговите лоши навики никогаш нема да се ослободи (ВИДЕО)

Sport M

Кој друг ако не тој: Роналдо го постигна првиот гол во новата сезона од Лигата на шампиони! (ВИДЕО)

МКД

Кристијано тргна моќно и во ЛШ: Фернандеш испрати фантастична топка, Роналдо го матираше Јанг Бојс (ВИДЕО)

Дерби

Кој друг ако не тој – Кристијано Роналдо, стрелец на првиот гол во новата сезона од ЛШ

Екипа

ВИДЕО: Роналдо не знае за доста, Јанг Бојс нова „жртва“ на Португалецот

Gol.mk

Sport 1 24Фудбал Дриблинг Курир

Старт за во затвор: Заслужен црвен картон за Ван Бисака

Екипа - 14.09.2021

Арон ван Бисака го заработи првиот црвен картон во новата сезона од Лигата на Шампионите, апсолутно заслужено по бруталниот старт на десниот бек на Јунајтед над Мартинс Переира. Ван Бисака задоцни во обидот прв да стигне до топката и отиде директно ...

Заслужен црвен картон за Ван Бисака

Курир