TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сопственици ги отстапија вилите: Жители на Драч се сместија бесплатно во Охрид

Глас на Америка - 02.12.2019

Цели семејства со мали деца и постари луѓе се сместени во приватни вили во Охрид, чии сопственици ги отстапија после земјотресот во Драч Подобро да умрев отколку да го доживeав она што ни се случи, а се случи голема паника.

По оставката на Валбона, избран нов градоначалник на Драч

Слободен Печат - 02.12.2019

Сако поднесе оставка, по изјавата за Топ ченел, во која рече дека „ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со 50 жртви, затоа што во други случаи бројот на жртви бил поголем и од 1000".

ПОМОГНЕТЕ НИ, НЕ МОЖЕМЕ САМИ: Рама со драматичен апел за меѓународна помош

Фактор - 02.12.2019

Албанскиот претседател Еди Рама ја повикува меѓународната заедница да испрати финансиска и експертска помош за да и помогне на земјата да се опорави од моќниот земјотрес кој ја погоди таа земја во вторникот утрото.

Aлбанија, нови земјотреси од Драч и Тирана

Алсат-М - 01.12.2019

Серија земјотреси ја погодија повторно Албанија. Граѓаните во паника ги напуштија своите домови. Во меѓувреме, градоначалничката на Драч си даде оставка по изјавата дека ,,е среќна што се 50 жртви, бидејќи бројката можела да биде многу поголема.

Градоначалничката на Драч поднесе оставка по скандалозната изјава за бројот на загинати

AKO - 01.12.2019

„Повредена од огромната негативна реакција поради изјавата што ја дадов, јас поднесувам оставка како градоначалник на Драч. Благодарност до сите што ми веруваа и ме поддржаа “ – напиша преку својата официјална Фејсбук страница градоначалничката на ...

Градоначалничката на Драч поднесе оставка откако кажа дека е „среќна што само 50 луѓе загинаа“

МКД - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч Валбона Сако поднесе оставка откако нејзините непригодни коментари предизвикаа бран критики од луѓе погодени од силниот земјотрес. Сако вчера рече дека е „задоволна“ што само 50 луѓе загинаа во земјотресот, бидејќи, како ...

Градоначалничката Теута Арифи во Албанија изрази сочувство за жртвите од земјотресот

Слободен Печат - 01.12.2019

Вчера заедно со командирот на тетовската пожарна Ука Алити, ги посетиле градоначалниците од најпогодените од земјотресот во Албанија, на Тирана Ерион Велиај и градоначалникот на Драч, Валбона Сако.

Градоначалничката на Драч поднесе оставка по изјавата дека е “среќна што во земјотресот загинале само 50 луѓе”

Точка - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по непромислената изјава која предизвика бран од критики од страна на лицата погодени од тешкиот земјотрес. Сако вчера изјавила дека е “задоволна” што само 50 лица загинале во земјотресот ...

“Задоволни сме со 50 мртви”: Си поднесе оставка градоначалничката на Драч по скандалозната изјава

Магазин - 01.12.2019

Валбона Сако, градоначалничката на Драч, по синоќешниот скандал кој се случи на албанската телевизија Топ ченел каде во интервју во живо истакна дека тие се задоволни со 50 загинати од земјотресот кој ја погоди Албанија во вторникот.

По невидениот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка

Опсервер - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

Градоначалничката на Драч поднесе оставка за непромислената изјава за земјотресот

Фактор - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако. поднесе оставка на функцијата управител на вториот град по големина во Албанија по непромислената изјава за силниот земјотрес со трагични размери. Сако наиде на силен медиумски притисок откако изјави „дека е ...

Градоначалничката на Драч поднесе оставка по изјавата дека среќа е што имало само 50 жртви во земјотресот

ТВ21 - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако поднесе неотповиклива оставка од функцијата по критиките по нејзината изјава, јавува репортерот на ТВ21 од Драч. Градоначалничката изјави дека е среќа што во земјотресот загинале само 50 лица, таа вели дека ...

Поради непромислена изјава градоначалничката од Драч поднесе оставка

Скопје1 - 01.12.2019

Валбона Сакора, градоначалничката на Драч поднесе оставка на функцијата, по непромислената изјава за силниот земјотрес кој го зафати регионот во Албанија со трагични размери. Имено таа наиде на силен медиумски притисок откако изјави „дека е среќна ...

Градоначалничката на Драч поднесе оставка по невидениот гаф

Слободен Печат - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по ...

По невидениот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка

Вечер - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

По невидениот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка

Сител - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

По вчерашниот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка

Либертас - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

По невидениот гаф, градоначалничката на Драч си поднесе оставка

Курир - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. По невидениот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка.

Градоначалничката на Драч поднесе оставка откако рече дека „се задоволни со 50 жртви“

Фокус - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

По невидениот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка

24Инфо - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

По катастрофалниот гаф, градоначалничката на Драч си поднесе оставка

Нетпрес - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со педестина жртви.

По синоќешниот гаф дека е „задоволна со 50 жртви“, градоначалничката на Драч поднесе оставка

+инфо - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

Градоначалничката на Драч си поднесе оставка откако изјави дека е задоволна со 50 жртви

Република - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. , рече Сако.

ВИДЕО: По невидениот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка

А1 On - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

По невидениот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка

4NEWS - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

По невидениот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка

Телма - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. Соопштувајќи ја одлуката на нејзиниот профил на Фејсбук да се ...

„Задоволни сме со 50 жртви“ – лапсус по кој градочалничката на Драч поднесе оставка

Expres - 01.12.2019

„Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. „Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

По невидениот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка

MakPress - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

Градоначалничката на Драч поднесе оставка, откако изјави дека е „задоволна со 50 жртви“ од земјотресот

Локално - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

Градоначалничката на Драч даде оставка - рече дека „се задоволни со само 50 жртви“

24 Вести - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

Градоначалничката на Драч поднесе оставка откако рече дека „се задоволни со 50 настрадани“

Скопје24 - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

Албанија: Оставка по гафот на градоначалничката на Драч

Денешен - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

„Албанија треба да биде задоволна со 50 жртви“- градоначалничката на Драч ги разбесни Албанците

Press24 - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валона Сако, направи еден голем гаф во своето директно обраќање за Топ Чанел со нејзината изјава за жртвите во земјотресот. Сако, во оваа прилика, веројатно по грешка изјавила дека тие се задоволни со 50 жртви.

По невидениот гаф, градоначалничката на Драч поднесе оставка

iPortal - 01.12.2019

Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја даде за Топ ченел. Сако, веројатно по грешка, изјави дека тие се задоволни со 50 жртви. – Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со ...

Градоначалничката на Драч поднесе оставка по скандалозната изјава за бројот на загинати

Република - 01.12.2019

„Повредена од огромната негативна реакција поради изјавата што ја дадов, јас поднесувам оставка како градоначалник на Драч. Благодарност до сите што ми веруваа и ме поддржаа “ – напиша преку својата официјална Фејсбук страница градоначалничката на ...

Привремен градоначалник на Драч Жиљен Варфај,за опозиција човек на криминални тендери

Опсервер - 02.12.2019

По оставката на Валбона Сако, за привремен градоначалник на Драч, општинскиот совет го назначи Жиљан Варфај,кој во изминатите 12 години беше заменик градоначалник. Тој на оваа функција останува до спроведување предвремени избори за градоначалник на ...

Привремен градоначалник на Драч Жиљен Варфај,за опозиција човек на криминални тендери

Сител - 02.12.2019

По оставката на Валбона Сако, за привремен градоначалник на Драч, општинскиот совет го назначи Жиљан Варфај,кој во изминатите 12 години беше заменик градоначалник. Тој на оваа функција останува до спроведување предвремени избори за градоначалник на ...

Привремен градоначалник на Драч Жиљен Варфај, за опозицијата човек на криминални тендери

А1 On - 02.12.2019

По оставката на Валбона Сако, за привремен градоначалник на Драч, општинскиот совет го назначи Жиљан Варфај, кој во изминатите 12 години беше заменик градоначалник. Тој на оваа функција останува до спроведување предвремени избори за градоначалник на ...

Привремениот градоначалник на Драч за опозицијата е човек на криминални тендери

Република - 02.12.2019

По оставката на Валбона Сако, за привремен градоначалник на Драч општинскиот совет го назначи Жиљан Варфај, кој во изминатите 12 години беше заменик градоначалник. Тој на оваа функција останува до спроведување предвремени избори за градоначалник на ...

По несреќната изјава за земјотресот и оставката на Сако, избран привремен градоначалник на Драч

ММС - 02.12.2019

По вчерашната осатвка на Валбона Сако, за привремен градоначалник на Драч Општинскиот совет го назначи Жиљан Варфај,кој во изминатите 12 години беше заменик-градоначалник. Тој на функцијата ќе остане до спроведување предвремени избори за ...

Привремен градоначалник на Драч Жиљен Варфај,за опозиција човек на криминални тендери

Либертас - 02.12.2019

По оставката на Валбона Сако, за привремен градоначалник на Драч, општинскиот совет го назначи Жиљан Варфај,кој во изминатите 12 години беше заменик градоначалник. Тој на оваа функција останува до спроведување предвремени избори за градоначалник на ...

Привремен градоначалник на Драч Жиљен Варфај,за опозиција човек на криминални тендери

4NEWS - 02.12.2019

По оставката на Валбона Сако, за привремен градоначалник на Драч, општинскиот совет го назначи Жиљан Варфај,кој во изминатите 12 години беше заменик градоначалник. Тој на оваа функција останува до спроведување предвремени избори за градоначалник на ...

Привремен градоначалник на Драч Жиљен Варфај, за опозиција човек на криминални тендери

Нетпрес - 02.12.2019

По оставката на Валбона Сако, за привремен градоначалник на Драч, општинскиот совет го назначи Жиљан Варфај,кој во изминатите 12 години беше заменик градоначалник. Тој на оваа функција останува до спроведување предвремени избори за градоначалник на ...

Жиљен Варфај назначен за привремен градоначалник на Драч, опозицијата реагира

ТВ21 - 02.12.2019

По оставката на Валбона Сако, за привремен градоначалник на Драч, општинскиот совет го назначи Жиљан Варфај,кој во изминатите 12 години беше заменик градоначалник. Тој на оваа функција останува до спроведување предвремени избори за градоначалник на ...

Привремен градоначалник на Драч Жиљен Варфај,за опозиција човек на криминални тендери

MakPress - 02.12.2019

По оставката на Валбона Сако, за привремен градоначалник на Драч, општинскиот совет го назначи Жиљан Варфај,кој во изминатите 12 години беше заменик градоначалник. Тој на оваа функција останува до спроведување предвремени избори за градоначалник на ...