TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првиот човек на Лион: Мурињо нè одби, бидејќи веќе избрал друг клуб!

Gol.mk - 10.10.2019

Бразилскиот стратег Силвињо не ги оправда очекувањата во редовите на Лион и веќе е слободен да ја побара својата нова средина, откако заработи отказ од францускиот гигант. Според тамошните медиуми неколку имиња се поврзуваат со нови предводници на ...

Претседателот на Лион потврди: Мурињо ме одби, веќе си избрал друг тим

Локално - 10.10.2019

Претседателот на Лион, Жан-Мишел Ола, потврди вчера за „РМЦ Спорт“ дека бил одбиен од Жозе Мурињо да го предводи тимот. Тој ја откри и причината за ова – Специјалниот веќе избрал друг клуб. „Разменивме неколку СМС-пораки.

Специјалниот ќе биде новиот тренер на Тотенхем?

TopSport - 10.10.2019

Жозе Мурињо наскоро ќе ѝ се врател на тренерската работа. Повод за вакви медиумски шпекулации е изјавата на претседателот на Лион, Жан-Мишел Ола, кој му понудил на Португслецот да го преземе клубот но тој ја одбил понудата.

ГО ГАСИ „ПОЖАРОТ“: Мурињо се враќа во Англија!?

Слободен Печат - 10.10.2019

Португалскиот фудбалски „специјалист“ Жозе Мурињо според информациите ја одби можности да работи во францускиот клуб Лион. Според британските медиуми, искусниот и славен стратег нема намера да стане наследник на Силвињо на тренерската функција во ...

Потврдено: Мурињо веќе го избрал новиот клуб!

Таратур - 10.10.2019

Жозе Мурињо веќе десет месеци е без тренерски ангажман и работи како стручен коментатор на телевизија. „Специјалниот“ после отказот од Манчестер Јунајтед доби многу понуди, но сите ги одби бидејќи сака да работи на амбициозен проект и да се бори за ...

Мурињо го одби Лион, ја „мерка“ клупата на Тотенхем

Sport M - 10.10.2019

Трофејниот тренер Жозе Мурињо не сака да биде наследник на Силвињо. Според информациите, тој ја одбил понудата на францускиот тим Лион. Причината е желбата да се врати и повторно да работи во Премиер лигата, односно Англија.

Мурињо сериозен кандидат за празното тренерско столче во Лион

Gol.mk - 09.10.2019

Лошите резултати во новата сезона му донесоа отказ на Бразилецот Силвињо на клупата на Лион. Поразот од Сент-Етјен во дербито беше последен за бразилскиот стратег, кој сега остави празнина на тренерската клупа.

Мурињо одбил уште една понуда, му кажал НЕ на Лион зошто сака да се врати во Премиерлигата

МКД - 09.10.2019

Жозе Мурињо имал понуда да стане нов тренер на Лион но Португалецот го одбил предлогот со оправдување дека сака да се врати на „островото" и да превзеде клуб од Премиерлигата. „Специјалниот“ е без работа од декември минатата година кога доби отказ ...

Лион остана без тренер, па претседателот на клубот веднаш го контактирал Мурињо

СуперСпорт - 09.10.2019

Лион по катастрофалниот старт на сезоната остана без првиот тренер Силвињо, па претседателот на клубот, Жан Мишел Аулас веднаш стапил во контакт со Жозе Мурињо. Аулас имал доста исцрпен разговор со поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Реал ...

Мурињо одби, па Лион се врти кон Блан

Sport 1 - 09.10.2019

Лион во понеделникот се раздели со тренерот Силвињо, кој издржа само кратко на клупата. На последните пет натпревари во Лига 1, осумкратниот француски шампион имаше скор од три порази и две ремија.

Мурињо ја одбил понудата од Лион, сака да се врати во Англија

Спортклуб - 09.10.2019

Силвињо ја напушти тренерската позиција во Лион. Капката која ја прелеа чашата беше поразот од Сент Етјен и од тогаш Лион е во потрага по нов тренер. „РМЦ Спорт“ денеска пренесува дека претседателот на Лион Жан Мишел Ола ги засилил напорите во ...

Мурињо е пребирлив, го одбил Лион со оправдување дека сака назад во Премиерлигата

24Фудбал - 09.10.2019

Жозе Мурињо во неколку наврати истакна дека едвај чека да му се врати на фудбалот, но Португалецот одби уште еден предлог и му кажал НЕ на Лион. „Специјалниот“ е без работа од декември минатата година кога доби отказ од Манчестер јунајтед.

Претседателот на Лион потврди: Мурињо ме одби, веќе си избрал друг тим

iPortal - 10.10.2019

Претседателот на Лион, Жан-Мишел Ола, потврди вчера за „РМЦ Спорт“ дека бил одбиен од Жозе Мурињо да го предводи тимот. Тој ја откри и причината за ова – Специјалниот веќе избрал друг клуб. „Разменивме неколку СМС-пораки.