TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Ќе се зачленам во ВМРО-ДПМНЕ ако ги внесат Македонците во бугарскиот Устав, вели Пендаровски

360 степени - 03.03.2024

Ако успеат да ги натераат Бугарите да го променат нивниот Устав и ако успеат Македонците кои се таму во огромен број да бидат признаени како национално малцинство, јас ќе бидам првиот кој ќе се зачлени во ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски: Ќе се зачленам во ВМРО-ДПМНЕ ако ги внесат Македонците во бугарскиот Устав

Слободен Печат

Ќе се зачленам во ВМРО-ДПМНЕ Ако успеат да ги внесат Македонците во бугарскиот устав, рече Пендаровски на конгресот на СДСМ

Сакам да кажам

Пендаровски ќе се зачлени во ВМРО-ДПМНЕ ако ги внесат Македонците во бугарскиот Устав

Телма

Пендаровски: Ќе се зачленам во ВМРО-ДПМНЕ ако успеат да ги стават Македонците во Уставот на Бугарија и да го признаат македонското малцинство во Бугарија

4NEWS

Пендаровски: Ќе се зачленам во ВМРО-ДПМНЕ ако успеат да ги стават Македонците во Уставот на Бугарија и да го признаат македонското малцинство во Бугарија

Фокус

ЌЕ СЕ ЗАЧЛЕНАМ ВО ВМРО-ДПМНЕ АКО ГИ ВНЕСЕ МАКЕДОНЦИТЕ ВО БУГАРСКИОТ УСТАВ Пендаровски очекува двојна победа

+инфо

ТВ21

СДСМ на Конгрес ја официјализира поддршката за Стево Пендаровски

360 степени - 03.03.2024

Во досегашниот мандат Пендаровски покажа што значи да се биде вистински претседател за сите граѓани. Во неговиот прв мандат земјата стана членка на Алијансата, а сега е време за наредниот чекор, во вториот мандат на Пендаровски да станеме членки на ...

Ковачевски: Пендаровски е победнички кандидат

4NEWS

Ковачевски: Во првиот мандат на Пендаровски станавме членка на НАТО, сега е време во вториот да станеме членка на ЕУ

Centar

Ковачевски: На претстојните избори имаме само една шанса да го избереме правецот на државата

Рацин

Ковачевски: Ќе се избориме, ќе имаме двојна победа, ќе ја внесеме земјата во ЕУ

4NEWS

Ковачевски: ДПМНЕ никогаш не може да донесе позитивни промени

Канал5

Ковачевски: На претстојните избори имаме само една шанса да го избереме правецот на државата

Либертас

Сител Независен МКД Н.Македонија ТВ21 Zoom Денешен Скопје1

Ковачевски: СДСМ покажа дека е партија со организациска супериорност – организиравме 8-мартовски марш, конгрес со 700 ...

Centar - 03.03.2024

„Денес СДСМ покажа дека е политичка партија со огранизациска супериорност. СДСМ во еден ден, успеа да организира три огромни работи. Прво, благодарение на Форумот на жени имавме 8-мартовски марш во Кавадарци на кои присуствуваа над 6.000 наши ...

Ковачевски: Собрани се над 20.000 потписи за победничкиот претседателски кандидат Пендаровски

Centar

Ковачевски: СДСМ покажа дека е партија со организациска супериорност – организиравме 8-мартовски марш, конгрес со 700 делегати и собравме 20 илјади потписи

Вести плус

Ковачевски: Собрани се над 20.000 потписи за победничкиот претседателски кандидат Пендаровски

Вести плус

Ковачевски: Собрани се над 20.000 потписи за победничкиот претседателски кандидат Пендаровски

Скопје1

Ковачевски: СДСМ покажа дека е партија со организациска супериорност – организиравме 8-мартовски марш, конгрес со 700 делегати и собравме 20 илјади потписи

Бриф

СДСМ на конгрес ја потврди кандидатурата на Пендаровски

Тера

Стево Пендаровски со поддршка од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за кандидатурата за претседател

4NEWS - 03.03.2024

Вечерва, 3 март 2024 година во Скопје, Социјалдемократскиот сојуз на Македонија одржа партиски конгрес на кој меѓу останатите, едногласно беше донесена и одлука за поддршка на кандидатурата на Стево Пендаровски за втор мандат за претседател на ...

Стево Пендаровски со поддршка од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за кандидатурата за претседател

Centar

Стево Пендаровски со поддршка од СДСМ за кандидатурата за претседател

Скопје1

Стево Пендаровски со поддршка од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за кандидатурата за претседател

Вести плус

Пендаровски: Широкиот фронт на поддршка е обврска за извојување на нова победа

Zoom

Пендаровски: Широкиот фронт на поддршка е обврска за извојување на нова победа

Република

ПЕНДАРОВСКИ: Одиме на двојна победа

Денешен

Нетпрес Во Центар MakPress

(Фото) СДСМ на Конгрес го потврди Стево Пендаровски како претседателски кандидат

24Инфо - 03.03.2024

Со 706 гласови ЗА делегатите на 27иот Конгрес на СДСМ го потврдија Стево Пендаровски како кандидат за претстојните избори. Претходно, во текот на денот Пендаровски успеа за неколку часа да собере двојно повеќе од потребните 10 000 граѓански потписи.

ВИДЕО | Почна Конгресот на СДСМ, се чека потврда за кандидатурата на Пендаровски

Слободен Печат

СДСМ на Конгрес ќе ја потврди кандидатурата за втор мандат за претседател на Пендаровски

Канал5

(Видео) Започна Конгресот на СДСМ, се очекува потврда за кандидатурата на Пендаровски

24Инфо

Маричиќ: Очекуваме да се потврди вториот мандат на претседателот Пендаровски

Либертас

СДСМ оддржува конгрес за избор на претседателски кандидат

Centar

СДСМ денес на конгрес се очекува да ја официјализира поддршката за втор мандат на Пендаровски

Макфакс

24 Вести МКД 24 Вести Фокус Слободен Печат Lider Курир Press24

Конгрес на СДСМ за потврда на претседателската кандидатура на Стево Пендаровски

Либертас - 03.03.2024

Владејачката СДСМ вечерва одржува Конгрес на кој треба да ја официјализира поддршката за втор претседателски мандат на актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски. Пред Конгресот, заседаваше Централниот одбор на СДСМ за поддршката за Пендаровски ...

Кандидатурата на Пендаровски, вечерва ќе биде потврдена на Конгрес на СДСМ

Алсат-М

СДСМ на конгрес ќе ја потврди кандидатурата за втор мандат за претседател на Пендаровски

Р.С.Европа

СДСМ на конгрес ќе ја потврди кандидатурата за втор мандат за претседател на Пендаровски

Бизнис Вести

СДСМ утре ќе одржи конгрес за поддршка на кандидатурата на Пендаровски, до сега познати седум кандидати

24 Вести

Се кандидирам за да победам, не само да учествувам, вели Пендаровски

MakPress

Утре конгрес на СДСМ за поддршка на Пендаровски

Фокус

Сител Либертас Независен Нетпрес Бриф Во Центар 24Инфо Н.Македонија

СДСМ со бројни настани во само еден ден: 8-мартовски марш, конгрес за поддршка на Пендаровски и собрани над 20 000 ...

24Инфо - 03.03.2024

Денеска СДСМ го одржа својот осмомартовскиот марш во Кавадарци со над шест илјади граѓани, каде што се одбележаа неколку важни настани, 8ми март Меѓународниот ден на жената, 25 години од постоењето на Форумот на жени и 80 години од формирањето на ...

Масивна организација на СДСМ во еден ден: 8-мартовски марш, конгрес за поддршка на Пендаровски и собрани над 20 илјади потписи

Centar

Масивна организација на СДСМ во еден ден: 8-мартовски марш, конгрес за поддршка на Пендаровски и собрани над 20 илјади потписи

Вести плус

Масивна организација на СДСМ во еден ден: 8-мартовски марш, конгрес за поддршка на Пендаровски и собрани над 20 илјади потписи

Бриф

Масивна организација на СДСМ во еден ден: 8-мартовски марш, конгрес за поддршка на Пендаровски и собрани над 20 илјади потписи

Рацин

Масивна организација на СДСМ во еден ден: 8-мартовски марш, конгрес за поддршка на Пендаровски и собрани над 20 илјади потписи

ММС

Боцевски рекол дека Силјановска е нормален кандидат, Маричиќ му одговорил дека соработник на Иванов не може да оценува ...

Frontline - 03.03.2024

Поранешниот вицепремиер за европски прашања, Ивица Боцевски во разговор со актуелниот вицепремиер Бојан Маричиќ го навредувал претседателот Стево Пендаровски и сугерирал дека само Гордана Силјановска Давкова е нормална кандидатка за претседател.

Потпис само за нормален кандидат – Инцидент меѓу сегашен и екс вицепремиер пред канцеларија на ДИК

Lider

Боцевски рекол дека Силјановска е нормален кандидат, Маричиќ му одговорил дека соработник на Иванов не може да оценува кој е нормален кандидат

Нова ТВ

Боцевски рекол дека Силјановска е нормален кандидат, Маричиќ му одговорил дека соработник на Иванов не може да оценува кој е нормален кандидат

Centar

Боцевски рекол дека Силјановска е нормален кандидат, Маричиќ му одговорил дека соработник на Иванов не може да оценува кој е нормален кандидат

Вести плус

Боцевски рекол дека Силјановска е нормален кандидат, Маричиќ му одговорил дека соработник на Иванов не може да оценува кој е нормален кандидат

Рацин

Мицкоски: Да ги вратиме сите иселени заради лошите политики на Пендаровски, а на него да му помогнеме да се исели, вели ...

Скопје1 - 03.03.2024

Добро е да му помогнат граѓаните на Стево Пендаровски да она ветување и она изјава која што ја кажа пред некое време дека доколку не биде претседател ќе се исели од Македонија, вели Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ одговарајќи на ...

Мицкоски за Пендаровски: Граѓаните да му помогнат да се исели од Македонија

4NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Срамно и жално- Пендаровски го спречува да се отсели од Македонија само функцијата

Канал5

Лефков: Пендаровски призна дека ситуацијата во државата е толку лоша што и тој размислувал да се исели

MakPress

Мицкоски за Пендаровски: Граѓаните да му помогнат да се исели од Македонија

Lider

МИЦКОСКИ ЗА ПЕНДАРОВСКИ: Граѓаните да му помогнат да се исели од Македонија

Денешен

Мицкоски за Пендаровски: Граѓаните да му помогнат да се исели од Македонија

Нетпрес

А1 On PressingTV MakPress Република

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски вели никој не го контролирал,а како “попче“ потпиша измени на кривичен

Канал5 - 03.03.2024

Пендаровски Стево без срам и перде денес вели дека никој не можел да го контролира. Да не е жално би било смешно. Пред само неколку месеци ги игнорираше граѓаните и експертската јавност и ги потпиша измените на казнениот законик изгласани од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски вели никој не го контролирал, а како “попче“ ги потпиша измените на кривичен, спротивно на интересите на граѓаните

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски вели никој не го контролирал, а како “попче“ ги потпиша измените на кривичен, спротивно на интересите на граѓаните

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски вели никој не го контролирал, а како “попче“ ги потпиша измените на кривичен, спротивно на интересите на граѓаните

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски вели никој не го контролирал,а како “попче“ потпиша измени на кривичен

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е управуван од СДС и ДУИ

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски вели никој не го контролирал, а како “попче“ ги потпиша измените на кривичен, спротивно на интересите на граѓаните

Курир

Република Денешен Нетпрес MakPress

Маричиќ: Имавме 10 празни години на Ѓорѓе Иванов коишто се надевам никогаш нема да се повторат

Локално - 03.03.2024

„Денес е убав ден за Македонија, убав ден за СДСМ, затоа што покажавме во еден ден огромна и силна волја на проевропските сили, на нашата партија, силна граѓанска поддршка и организациска супериорност.

Крајот на вториот мандат на Пендаровски ќе биде 2029 година и тоа е реален рок да се завршат преговорите со ЕУ, вели Маричиќ

Фокус

Маричиќ: Без СДСМ нема европска и стабилна Македонија и затоа ние сметаме во оваа кампања ќе ги изнесеме сите наши резултати од изминатите 7 години како Влада

Нова ТВ

Маричиќ: Без СДСМ нема европска и стабилна Македонија и затоа ние сметаме во оваа кампања ќе ги изнесеме сите наши резултати од изминатите 7 години како Влада

Frontline

Маричиќ: Без СДСМ нема европска и стабилна Македонија и затоа ние сметаме во оваа кампања ќе ги изнесеме сите наши резултати од изминатите 7 години како Влада

Бриф

Маричиќ: Без СДСМ нема европска и стабилна Македонија и затоа ние сметаме во оваа кампања ќе ги изнесеме сите наши резултати од изминатите 7 години како Влада

Вести плус

Маричиќ: Без СДСМ нема европска и стабилна Македонија и затоа ние сметаме во оваа кампања ќе ги изнесеме сите наши резултати од изминатите 7 години како Влада

Centar

24Инфо

СДСМ: битола се потпишува за Стево Пендаровски

Тера - 03.03.2024

Освен партиската поддршка од СДСМ, денеска се собираат и потписи за кандидатирата на Пендаровски, односно граѓанска подршка. „Дајте ја вашата поддршка во подрачната канцеларија на ДИК (поранешно Борово) и бидете дел од новата победа на Стево ...

Ковачевски: Пендаровски покажа што значи да се биде претседател

Zoom

Ковачевски: Пендаровски покажа што значи да се биде претседател, во неговиот втор мандат членство во ЕУ

Либертас

Ковачевски: Пендаровски покажа што значи да се биде претседател, во неговиот втор мандат членство во ЕУ

Слободен Печат

Ковачевски: Пендаровски покажа што значи да се биде претседател, во неговиот втор мандат членство во ЕУ

Н.Македонија

Ковачевски: Пендаровски покажа што значи да се биде претседател, во неговиот втор мандат членство во ЕУ

Рацин

Ковачевски: Во првиот мандат на Пендаровски станавме членка на НАТО, во вториот да станеме и на ЕУ

Телма

+инфо ТВ21 Во Центар Слободен Печат Република Бриф Рацин Слободен Печат

ВМРО- ДПМНЕ: На македонија конечно и треба претседател кој ќе се грижи за одбраната и стратешките интереси на државата

Алфа - 02.03.2024

Претседател кој ќе ги штити интересите на државата, а не нем набљудувач. Македонија има потреба од човек кој ќе го брани суверенитетот, ќе се грижи за одбраната и ќе застане рамо до рамо со граѓаните – ова се главните пораки до идниот претседател на ...

Николоски:Пендаровски е најбезличниот човек, неговите пет години ќе останат запаметени по ништо

Канал5

Николоски: Скоро никој од европските и светски лидери не сака да се сретне со Пендаровски откако во јавност изнесе класифициран НАТО брифинг

MakPress

Николоски: Стево Пендаровски е најбезличниот човек, неговите пет години ќе му останат запаметени по ништо, ставовите ги менуваше како ќе дувне ветрот

Курир

Николоски на конвенцијата го разби Пендаровски: Тој е најбезличниот човек кој бил претседател!

Lider

Николоски: Пендаровски е најбезличниот човек

Тера

Николоски: Стево Пендаровски е најбезличниот човек, неговите пет години ќе му останат запаметени по ништо, ставовите ги менуваше како ќе дувне ветрот

Нетпрес

Опсервер Република Алфа PressingTV Денешен MakPress MakPress