TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкендија и Шкупи поразени во Конференциската лига

Н.Македонија - 22.07.2021

Македонскиот шампион Шкендија и вицешампионот Шкупи претрпеа порази во првите мечеви од второто квалификациско за пласман во фудбалската Конференциска лига на УЕФА. Шкендија загуби на гостувањето кај летонска Рига со 0-2, а Шкупи од португалска ...

УЕФА Конференциска лига: Шкупи оди по изненадување, Шкендија по поправање на впечатокот

Слободен Печат

Португалски предизвик за Шкупи, Шкендија гостува во Латвија во Конференциската лига

OhridNews

Шкупи прави шампионски тим, Радески пред преселба во Чаир

Дриблинг