TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на неготино

24 Вести - 11.01.2019

Им пишувал на вработените повеќе од законски дозволениот број прекувремени часови и им пресметувал повисоки суми за нив. Кавадаречкото обвинителство поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на неготино Ванчо Апостолов.

ОЈО му стегна кривична на екс градоначалник

Фактор - 11.01.2019

Неготинскиот поранешен градоначалик Ванчо Апостолов заработи кривична пријава поради постапување кое е во спротивност на одредбите од Законот за работни односи, Законот за државни службеници, Законот за административни службеници и Колективниот ...

Кривична пријава за екс-градоначалникот на Неготино

24Инфо - 11.01.2019

Кривична пријава за екс-градоначалникот на Неготино Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино поднесе Обвинителен предлог против обвинетиот, со кој го товари за сторено кривично дело ...

Полицајци нападнати во Виница

Макфакс - 10.01.2019

Полицајци биле нападнати во Виница при вршење на службени дејства. Како Што информира МВР, надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(29) од Кочани за „загрозување на сигурноста“ и против Д.Г.

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Локално - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Полицајци нападнати во Виница

24Инфо - 10.01.2019

Полицајци биле нападнати во Виница при вршење на службени дејства. Како Што информира МВР, надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(29) од Кочани за „загрозување на сигурноста“ и против Д.Г.

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

А1 On - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Две лица нападнале полицајци во Виница

А1 On - 10.01.2019

Полицајци биле нападнати во Виница при вршење службени дејства. Како што информира МВР, надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(29) од Кочани за „загрозување на сигурноста“ и против Д.Г.

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Сител - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Две момчиња нападнале полицајци во Виница

Република - 10.01.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница, поднесе кривична пријава против С.Ѓ. (29) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ и против Д.Г.

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Опсервер - 11.01.2019

Обвинителството утврдило дека обвинетиот во временскиот период од 2014 до 2017 година, во повеќе наврати, како службено лице – градоначалник на Општина Неготино ги пречекорил границите на службените овластувања со намера за вработени во општината, ...

Две момчиња нападнале полицајци во Виница

Курир - 10.01.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница, поднесе кривична пријава против С.Ѓ. (29) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ и против Д.Г.

Поднесено обвинение за поранешниот градоначалник на Неготино

Фокус - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Полицајци биле нападнати во Виница

МКД - 10.01.2019

Полицајци биле нападнати во Виница при вршење на службени дејства. Како Што информира МВР, надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(29) од Кочани за „загрозување на сигурноста" и против Д.Г.

Обвинение за екс градоначалникот на Неготино-исплаќал прекувремени часови без решение

Нова ТВ - 11.01.2019

Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино Ванчо Апостолов поднесе обвинение против екс градоначалникот на Неговтино за Злоупотреба на службената положба и овластување (член 353 став 2 во врска со став 1 во врска со ...

Нападнат полицаец во Виница

Опсервер - 11.01.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(29) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ и против Д.Г.

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Н.Македонија - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба, пренесе МИА. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот ...

Кривична пријава за екс-градоначалникот на Неготино

Нетпрес - 11.01.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино поднесе Обвинителен предлог против обвинетиот, со кој го товари за сторено кривично дело Злоупотреба на службената положба и овластување од член ...

Поднесено обвинение против поранешениот градоначалник на Општина Неготино

Бизнис Вести - 11.01.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино поднесе Обвинителен предлог против обвинетиот, со кој го товари за сторено кривично дело Злоупотреба на службената положба и овластување од член ...

Кривична за екс градоначалникот на Неготино - им давал повеќе плата на вработените

Press24 - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

+инфо - 11.01.2019

Обвинителството утврдило дека обвинетиот во временскиот период од 2014 до 2017 година, во повеќе наврати, како службено лице – градоначалник на Општина Неготино ги пречекорил границите на службените овластувања со намера за вработени во општината, ...

Поднесено обвинение против поранешниот градоначалник на Неготино

Макфакс - 11.01.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд во Неготино поднесе обвинителен предлог против поранешниот градоначалник на Неготино, Ванчо Апостолов, со кој го товари за сторено кривично дело злоупотреба ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Република - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

1tv - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Поднесено обвинение против поранешниот градоначалник на Неготино

Точка - 11.01.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд во Неготино поднесе обвинителен предлог против поранешниот градоначалник на Неготино, Ванчо Апостолов, со кој го товари за сторено кривично дело злоупотреба ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Бриф - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Кривична пријава за екс-градоначалникот на Неготино

Скопје1 - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Слободен Печат - 11.01.2019

Обвинетиот го извршил кривичното дело и нанел штета на Буџетот на Општината, со тоа што потпишал на вработените во општината да им биде исплатено повеќе од 190 часа годишно прекувремена работа и тоа по 40 отсто за час.

Јавното обвинителство го гони поранешниот градоначалник на Неготино

ТВ21 - 11.01.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино поднесе Обвинителен предлог против обвинетиот, со кој го товари за сторено кривично дело Злоупотреба на службената положба и овластување од член ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

еМагазин - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. „Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник

МКД - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. „Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник

MTM - 11.01.2019

Обвинителството утврдило дека обвинетиот во временскиот период од 2014 до 2017 година, во повеќе наврати, како службено лице – градоначалник на Општина Неготино ги пречекорил границите на службените овластувања со намера за вработени во општината, ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Либертас - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Независен - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Канал5 - 11.01.2019

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино ...

ЈОРМ: Поднесено обвинение за поранешен градоначалник

Академик - 11.01.2019

„Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино поднесе Обвинителен предлог против обвинетиот, со кој го товари за сторено кривично дело Злоупотреба на службената положба и овластување од член ...

Кривична пријава за екс-градоначалникот на Неготино

CivilMedia - 11.01.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино поднесе Обвинителен предлог против обвинетиот Ванчо Апостолов, поранешен градоначалник на општина Неготино, со кој го товари за сторено кривично ...

Поднесено обвинение против поранешниот градоначалник на Неготино

Centar - 11.01.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд во Неготино поднесе обвинителен предлог против поранешниот градоначалник на Неготино, Ванчо Апостолов, со кој го товари за сторено кривично дело„злоупотреба ...

Нова пријава за екс градоначалникот на Неготино

iPortal - 11.01.2019

Јавното обвинителство поднесе обвинение против поранешниот градоначалник на Неготино В.А. (55) за кривично дело Злоупотреба на службената положба и овластување, тврди ОЈО. „Во обвинителниот акт се вели дека тој од 2014 до 2017 година, во повеќе ...

Обвинение против поранешен градоначалник на Неготино

Алсат-М - 11.01.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино поднесе Обвинителен предлог против обвинетиот, со кој го товари за сторено кривично дело Злоупотреба на службената положба и овластување од член ...