TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкупи беше на чекор до победа, прокоцка два гола предност во финишот против Пјуник

МКД - 11.07.2019

Шкупи можеше со победа да се врати во Скопје, имаше водство со 3-1 на гостувањето кај Пјуник но во последните минути Ерменците се изборија за реми. Шкупи беше на чекор до голем триумф во Ерменија иако и ремито е позитивен резултат за македонскиот ...

Каран: Задоволен сум со резултатот, ќе видиме што ќе се случи на реваншот

Gol.mk - 11.07.2019

Екипата на Шкупи со позитивен резултат се враќа од Ерменија , затоа што одигра 3-3 против Пјуник . Чаирчани може да жалат затоа што не победија, меѓутоа и ремито е позитивен исход затоа што реваншот се игра на домашен терен.

Тренерот на Шкупи задоволен: И ова не е лош резултат, имаме шанси за пласман понатаму

Sport 1 - 11.07.2019

Македонскиот фудбалски клуб, Шкупи, оствари солиден резултат пред реванш дуелот во Скопје, откако на првиот натпревар од квалификациите за Лигата на Европа на гостински терен против Пјуник одигра нерешено 3:3.

Шкупи прокоцка сигурна победа кај Пјуник

Телма - 11.07.2019

Шкупи имаше водство од 3-1 на гостувањето кај Пјуник во рамки на првото квалификациско коло од Лигата на Европа, но во финишот прими два гола и дозволи домаќинот да извлече реми 3-3. Пјуник поведе со 1-0 од пенал во 4.минута, но потоа следуваше ...

Каран: Имаме добар резултат, со помош од навивачите во Скопје до следното коло

Екипа - 11.07.2019

Тренерот на Шкупи, Умит Каран е задоволен од ремито (3-3) на гостувањето против Пјуник во Ереван, во првиот натпревар од стартното квалификациско коло во Лигата на Европа. Каран на прес-конференцијата по мечот истакна дека со помош од своите ...

ЛЕ: Пјуник се спаси од разиграниот Шкупи

Сител - 11.07.2019

Македонскиот претставник во Лега Европа, ФК Шкупи беше на прагот на сензационална победа против Пјуник но испушти водство од два гола на па крајот средбата заврши со резултат 3-3. Ерменците се традиционално незгодни за македонските екипи што се ...

Каран: Покажавме карактер

Слободен Печат - 11.07.2019

Тренерот на Шкупи смета дека и ремито е добар резултат иако ја имаа победата в џеб, Тренерот на Шкупи, Умит Каран е задоволен прикажаната игра на неговите избраници во ремито против Пјуник Ереван.

(ВИДЕО) Шкупи го налути Пјуник па испушти триумф во ЛЕ

Фокус - 11.07.2019

Прволигашот Шкупи беше на чекор од неочекуван триумф против Пјуник во првото квалификациско коло од Лигата на Европа, но ерменскиот тим не дозволи изненадување на мечот. Варданијан го доведе домашниот тим во предност уште на почетокот на мечот преку ...

ВИДЕО: Шкупи прокоцка победа, но со реми со по три гола се враќа од Ерменија

Gol.mk - 11.07.2019

Македонскиот претставник во Лига Европа, Шкупи прокоцка победа и со два примени гола во финишот со реми се враќа од ерменскиот град Ѓумри и дуелот со поискусниот Пјуник во рамките на второто коло на Лига Европа (3-3).

Голеада без победник во Ереван: Шкупи и Пјуник одиграа 3:3

Нова ТВ - 11.07.2019

Шкупи ремизира против Пјуник во Ереван во првиот меч од првото квалификациско коло за Лига Европа, но чаирчани може да жалат што во реваншот во Скопје ќе влезат без предност. Второпласираниот тим во македонското првенство од минатата сезона одигра ...

Македонските екипи како маѓепсани со Пјуник – седми меч по ред без триумф над Ерменците!

Sport 1 - 11.07.2019

Шкупи имаше огромни 3-1 до 80-та минута на гостувањето кај добро познатиот Пјуник од Ереван, но чаирчани и со два гола предност не успеаа денеска да победат и да издржат во завршницата, па ремизираа 3-3, а со тоа продолжи успешната серија без пораз ...

Шкупи прокоцка голема победа – за пет минути Пјуник им извлече реми во финишот!

Sport 1 - 11.07.2019

Македонскиот прволигаш Шкупи пропушти голема шанса со победа да се врати од Ерменија на стартот на квалификациите за Лига Европа, откако попладнево Пјуник во последните десет минути се избори за реми 3-3, иако чаирчани имаа предност од два гола до ...

Каран: Задоволен сум од резултатот, на реваншот со помош на навивачите до победа

SportMedia - 11.07.2019

Шкупи имаше голема шанса за победа над Пјуник на гостински терен, но и водството од 3:1 не беше доволно. Домашните се спасија со два гола во финишот, па резултатот 3:3 е отворен. Можеби Шкупи е во предност поради трите гола на гостински терен, но ...

Шкупи падна во финишот и испушти победа против Пјуник (Видео)

Дерби - 11.07.2019

Екипата на Шкупи во супер возбудлив меч одигра нерешено против Пјуник (3-3) на денешното гостување од првото квалификациско коло за пласман во групната фаза на Лигата на Европа. Скопскиот состав до самиот финиш или поточно до 80 минута имаше два ...

Штета: Шкупи во пет минути прокоцка два гола предност во Ерменија (ВИДЕО)

Спортски - 11.07.2019

Тимот на Шкупи денес ги започна квалификациите за Лигата на Европа. Шкупи играше против Пјуник на гостински терен и не беше фаворит, но на крајот беше блиску до победа. Пјуник до водство стигна уште во четвртата минута, но Шкупи преку Бајрами во ...

Шкупи прокоцка предност од 1-3, на крајот само реми со Пјуник (ВИДЕО)

Екипа - 11.07.2019

Шкупи прокоцка одлична можност да дојде до победа во првиот меч од 1. квалификациско коло за Лига Европа, ремизирајќи на крајот 3-3 (1-2) на гостувањето против Пјуник во Ереван. Чаирчани до 80.

Шкупи не успеа да го задржи водството и со реми се враќа во Скопје

Н.Македонија - 11.07.2019

Фудбалерите на Шкупи одиграа возбудлив натпревар (3-3) во 1. коло на квалификацииите за Лига Европа, откако не успеаја да го задржат водството од 1-3 против значително поискусниот Пјуник од Ерменија.

ВИДЕО: Бајрами стрела од 30 метри – Шкупи води со 1-3 во Ереван

Екипа - 11.07.2019

Шкупи веќе сериозно си го трасира патот кон второто квалификациско коло од Лигата на Европа, откако во првиот натпревар од 1. коло веќе има предност од 1-3 на гостувањето против Пјуник во Ереван.

Шкупи одигра нерешено во Ерменија во квалификациите за Лигата на Европа

+инфо - 11.07.2019

– Македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа, Шкупи одигра нерешено 3:3 (1:2) на гостувањето во Ерменија кај Пјуник. Иако гостинскиот тим имаше предност од 1:3 до 80-тата минута,на крајот ќе мора да се задоволи само нерешен ...

ВИДЕО: Одлично прво полувреме на Шкупи – супер гол на Бајрами

Екипа - 11.07.2019

Шкупи мина одлично прво полувреме во првиот натпревар од квалификации за Лига Европа на гостувањето против Пјуник во Ереван. Чаирчани по првите 45 минути водат со 1-2. Домашните дојдоа до предност со голот на Вардаријан уште во 4.

ВИДЕО: Шкупи царува во Ерменија - два гола, пресврт и водство против Пјуник

Gol.mk - 11.07.2019

Првите вибрации од Ерменија се позитивни. Шкупи води по првиот дел против Пјуник со 1-2 и тоа со пресврт, откако прими гол од пенал во раната фаза. Екипата на Умит Каран се надмина себе си и со два инвидуални потези стигна до предност.

ШКУПИ ВОДИ 3:1: На голманот на Пјуник му избега топката од раце по шутот на Бајрами 🎥

SportMedia - 11.07.2019

Шкупи го меле ерменскиот преставник Пјуник и тоа на гости. Во второто полувреме резултатот е 3:1 за чаирската екипа, а реализираше Муарем Бајрами со својот втор гол на мечот. Капитенот шутна од слободен удар, на голманот Драгојевиќ му избега топката ...

Шкупи испушти победа против Пјуник (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.07.2019

Македонскиот тим одигра 3:3 против Пјуник во првиот натпревар од квалификациите за ЛЕ. Екипата на Шкупи пропушти можност со победа да го започне настапите во квалификациите за Лигата на Европа.

(ВИДЕО) Шкупи од убедливо водство до реми против Пјуник во Ереван

Спортклуб - 11.07.2019

Екипата на Шкупи испушти огромна шанса за обезбедување во второто коло од квалификациите за Лигата на Европа, но и понатаму е со сериозни изгледи за пласман понатаму откако во првиот меч од првото коло на гостински терен во Ереван одигра 3:3 против ...

ЛЕ: Шкупи имаше водство од 3:1, но на крајот само со реми со Пјуник! (видео)

TopSport - 11.07.2019

Шкупи имаше шанса да има мирен реванш во првото квалификациско коло во Лига на Европа, откако водеше со 3:1 на гостувањето кај Пјуник во Ерменија, но 14-кратниот шампион на оваа земја во последните 10 минути успеа да извлече 3:3 реми.

ЛЕ: Шкупи прокоцка победа на гостувањето кај Пјуник (видео)

OhridNews - 11.07.2019

Екипата на Шкупи ремизираше (3-3) а може да жали за пропуштената шанса за победа на гостувањето кај Пјуник во првата фаза од квалификациите за пласман во Лигата на Европа. Шкупи губеше 1-0, но со фантастична игра во продолжение успеа да направи ...

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Умит Каран со многу новајлии на мегдан на Пјуник

Gol.mk - 11.07.2019

Комбинација на староседелци и новајлии, Умит Каран ќе дебитира во европски натпревар на клупата на Шкупи. На гостување кај Пјуник, чаирчани отпатуваа без Исени и Азизи, но тоа не значи дека немаат амбиции.

1:2 ПО ПРВИОТ ДЕЛ ВО ЃУМРИ: Бајрами и Илиевски си го „намачкаа“ Пјуник!!! 🎥

SportMedia - 11.07.2019

Какво прво полувреме за Шкупи во Ѓумри против Пјуник. Прво примија гол чаирчани од пенал во таа 4. минута, стрелец беше Варданјан, за да потоа Бајрами од слободен удар во 25. и Илиевски со шут со глава во 43,.

Шкупи не се плаши од Пјуник: Нашиот тим има срце!

Фокус - 11.07.2019

Прволигашот од Чаир, Шкупи, денеска го игра својот прв квалификациски меч од Лигата на Европа против ерменски Пјуник на гостински терен. Пјуник ја има фаворитската улога на овој натпревар, но тимот од Чаир порача дека не се плаши од противникот.

ЛИГА ЕВРОПА – КВАЛИФИКАЦИИ 1.КОЛО: Ќе го скрши ли Шкупи проклетството наречено „Пјуник“!?

SportMedia - 11.07.2019

Попладнево во Ерменија, во градот Ѓумри, екипата на Шкупи со почеток од 15:30 часот ќе го одигра својот прв меч против Пјуник, и тоа во рамките од 1.квалификациско коло во Лигата на Европа.

Шкупи го остави проблемите во Скопје и мисли само на победа во Ерменија

Gol.mk - 11.07.2019

По ланскиот неуспех против шкотскиот гигант Глазгов Ренџерс и елиминацијата уште во првото коло, попладнево екипата на Шкупи ја започнува нова европска авантура. Чаирчани од 15:30 часот гостуваат во Ереван кај тимот на Пјуник , кој е фаворит на ...

Познат составот на Шкупи: Умит Каран со стари и нови играчи по добар резултат со Пјуник

SportMedia - 11.07.2019

Тренерот на Шкупи, Умит Каран го одреди составот на Шкупи со кој ќе се спротивстави на Пјуник во натпреварот кој се игра во 15:30 часот. Така тимот од Чаир ќе игра во состав со измешани играчи кои и минатата сезона беа дел од тимот, но и со некои ...

Шкупи не се плаши од ерменски предизвик: Пјуник не е баук

Екипа - 11.07.2019

Шкупи го очекува ерменски предизвик на стартот од квалификациите во Лигата на Европа. Денеска од 15:30 часот во Ереван чаирчани го играат првиот натпревар од 1. квалификациско коло против Пјуник, кој ја носи фаворитската улога но не е пречка која не ...

Четврти пат противник е Пјуник

Н.Македонија - 11.07.2019

Ерменскиот Пјуник од Ереван четврти пат ќе игра со тим од Македонија во квалификациите за европските фудбалски купови, кога денеска ќе се сретне со Шкупи, дома, во 1. коло од квалификациите за Лига Европа.

Шкупи беше на чекор до победа, прокоцка два гола предност во финишот против Пјуник

24Фудбал - 11.07.2019

Шкупи можеше со победа да се врати во Скопје, имаше водство со 3-1 на гостувањето кај Пјуник но во последните минути Ерменците се изборија за реми. Шкупи беше на чекор до голем триумф во Ерменија иако и ремито е позитивен резултат за македонскиот ...

Шкупи од готово направи вресија со Пјуник, водеше 3-1 а на крајот ремизираше

Нетпрес - 11.07.2019

Шкупи имаше водство од 3-1 на гостувањето кај Пјуник, но во финишот прими два гола и дозволи домаќинот да извлече реми 3-3 во рамки на првото квалификациско коло од Лигата на Европа. Пјуник поведе со 1-0 од пенал во 4.минута, но потоа следуваше ...

ЛЕ: Шкупи одигра нерешено со Пјуник

Независен - 11.07.2019

Македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа, Шкупи одигра нерешено 3:3 (1:2) на гостувањето во Ерменија кај Пјуник. Иако гостинскиот тим имаше предност од 1:3 до 80-тата минута,на крајот ќе мора да се задоволи само нерешен ...

ЛЕ: Шкупи имаше водство од 3:1, но на крајот само со реми со Пјуник! (видео)

Макфакс - 11.07.2019

Шкупи имаше шанса да има мирен реванш во првото квалификациско коло во Лига на Европа, откако водеше со 3:1 на гостувањето кај Пјуник во Ерменија, но 14-кратниот шампион на оваа земја во последните 10 минути успеа да извлече 3:3 реми.

ЛЕ: Шкупи одигра нерешено со Пјуник

Кајгана - 11.07.2019

Ѓумри, 11 јули 2019 (МИА) – Македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа, Шкупи одигра нерешено 3:3 (1:2) на гостувањето во Ерменија кај Пјуник. Иако гостинскиот тим имаше предност од 1:3 до 80-тата минута,на крајот ќе мора да се ...

ЛЕ: Шкупи одигра нерешено со Пјуник

А1 On - 11.07.2019

Македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа, Шкупи одигра нерешено 3:3 (1:2) на гостувањето во Ерменија кај Пјуник. Иако гостинскиот тим имаше предност од 1:3 до 80-тата минута,на крајот ќе мора да се задоволи само нерешен ...

ЛЕ: Шкупи одигра нерешено со Пјуник

Опсервер - 11.07.2019

Македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа, Шкупи одигра нерешено 3:3 (1:2) на гостувањето во Ерменија кај Пјуник. Иако гостинскиот тим имаше предност од 1:3 до 80-тата минута,на крајот ќе мора да се задоволи само нерешен ...

Шкупи не издржа со Пјуник, по водство од 1:3, прими два гола по 80 минута!

Денешен - 11.07.2019

Македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа, Шкупи одигра нерешено 3:3 (1:2) на гостувањето во Ерменија кај Пјуник. Иако гостинскиот тим имаше предност од 1:3 до 80-тата минута, на крајот ќе мора да се задоволи само нерешен ...

ЛЕ: Шкупи одигра нерешено со Пјуник

Локално - 11.07.2019

Македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа, Шкупи одигра нерешено 3:3 (1:2) на гостувањето во Ерменија кај Пјуник. Иако гостинскиот тим имаше предност од 1:3 до 80-тата минута,на крајот ќе мора да се задоволи само нерешен ...

ЛЕ: Шкупи одигра нерешено со Пјуник

MakPress - 12.07.2019

Македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа, Шкупи одигра нерешено 3:3 (1:2) на гостувањето во Ерменија кај Пјуник. Иако гостинскиот тим имаше предност од 1:3 до 80-тата минута,на крајот ќе мора да се задоволи само нерешен ...